Här ska det stå något käckt om kommande aktiviteter.

Anv. namn:
Lösenord:
 

18/3 Vinterserien: Älta

Skogsluffarna håller i vinterns sista Vinterserie.

Plats
TC är vid Stensö Skola i Älta. Se karta här.

Resväg
Lokaltrafik från bussterminalen vid Slussen till hållplats ”Älta Centrum” rekommenderas för sökning via www.sl.se, exempelvis följande avgång:
Ta buss 401 från Slussen som går klockan 09:54 – ca 10:20 buss 401 från mot Älta. Kliv av vid Älta centrum på Oxelvägen, gå in mot Stensö skola på Flädervägen.

Tävlingsinfo Vinterserien
Bana A – 7,9 km
Bana B – 5.8 km
Bana C – 4,8 km
Bana D – 3,5 km
Bana E – 2,9 km
Bana F – 2,5 km(lätt)

Start: 10-12, Karta: 1:10.000

Startavgift: 50 kr inkluderar karta, omklädnad och dusch (inomhus i skolan).

Inlagd: 1 januari 2012, 5:05
Ändrad: 3 mars 2012, 1:01


Deltagare

  • Mattias Henriksson x
  • Samuel Svensson x
  • Pär Hansson x
  • Julia Dalgren x
  • Johanna Dahlin x
  • Pierre Schamberger x
  • Ola Brohman x
  • Lena Öhman x
  • Aija Sadurskis x
  • Stuart Fell x
  • Benjamin Billet x
  • Catherine Billet x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

2 kommentarer (kommentera)

  • Jag åker med bussen som kommer fram 9:51.

    / Stuart
    2012-03-17 kl 17:34

  • Alltså jag är så sugen på det här! Men mina hälar vill inte att jag springer tror jag. Fast 2,9 km borde kanske vara värt att testa? Åhhh jag hatar livet.

    / Oskar
    2012-03-17 kl 21:55

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

Wednesday 22 April

  • Deltagare
  • Mette Petersson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Stuart Fell
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Katarina Tallhage
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Karl Melin
  • Anders Lavfors
  • Henrik Lundgren
  • Christian Pettersson
  • Oskar Gustafsson
  • Janne Nilsson
  • Sverker Lenas
  • Holger Kohr

Tiomilarepet 17

Samling
Hanvedens IP, Västerhaninge, skärm efter Nynäsvägen mellan Jordbro
och Västerhaninge

Resväg
Pendeltåg till Västerhaninge. Därefter ca 900 m promenad till TC.
Anmälan till UK senast 25 Mars på uk[snabela]centrumok.se.

Start
Start i anslutning till TC 18:45-19:45

Karta/terräng
Måttligt kuperad bitvis stigrika områden.
Terräng en är i huvudsak lättframkomlig.

Laguppställningar:

H21 Lång
1. Oskar Gustavsson
2. Jerk Rönnols

1. Stuart Fell
2. Holger Kohr

H21 kort
1. Martin …

Läs mer

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Stuart Fell
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Samuel Svensson
  • Henrik Hellborg
  • Malin Annegård
  • Lukáš Poláček
  • Sara Jonasson
  • Camilla Jakobsson
  • Mattias Ågren
  • Anders Haag
  • Henrik Lundgren
  • Gro Dahlbom
  • Niklas Pettersson
  • Henrik Persson
  • Henny Samuelsson
  • Per-Anders Lindgren
  • Anders R
  • Oskar Gustafsson
  • Mattias Robertson
  • Peter Larsson
  • Monika Zych
  • Gustaf Gerge
  • Helena Persson
  • Elin Bergqvist
  • Holger Kohr
  • Ellie Johansson
  • Sara Elmqvist

23/4: Tekniktorsdag: Gaffelfest på Kärsön 31

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Jonas Nylund
  • Moa Kjellstrand
  • Magnus Grafstrom
  • Jerk Rönnols
  • Samuel Svensson
  • Henrik Hellborg
  • Malin Annegård
  • Joel Bergkvist
  • Mattias Ågren
  • Lovisa Berg
  • Anders Lavfors
  • Magnus Karlsson
  • Christian Rotviker
  • Kristina Aspvall
  • Oskar Gustafsson
  • Janne Nilsson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Holger Kohr

25/4: Gustavsberg, långdistans 20

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind
  • Mattias Henriksson
  • Aija Sadurskis
  • Magnus Grafstrom
  • Karin Gillberg
  • Martin Karlsson
  • Henrik Hellborg
  • Malin Annegård
  • Joel Bergkvist
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Oskar Gustafsson
  • Janne Nilsson
  • Gustaf Gerge
  • Sverker Lenas
  • Linnea Börjars
  • Holger Kohr

26/4: Ravinen, medeldistans 17

  • Deltagare
  • Mette Petersson
  • Jerk Rönnols
  • Malin Annegård
  • Katarina Tallhage
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Anders Haag
  • Gustaf Gerge
  • Helena Persson
  • Hedvig Wijkström
  • Albin Grahn
  • Ellie Johansson

28/4: Specialtisdag: Sprintervaller 12

  • Deltagare
  • Magnus Grafstrom
  • Malin Annegård

1/5: Järfälla, medeldistans 2

  • Deltagare
  • Kristoffer Edshage
  • Stuart Fell
  • Magnus Grafstrom
  • Malin Annegård
  • Sara Jonasson
  • Christian Rotviker
  • Linnea Börjars
  • Holger Kohr

2/5: Järladubbeln, medeldistans 8

  • Deltagare
  • Jonas Nylund
  • Stuart Fell
  • Magnus Grafstrom
  • Malin Annegård
  • Sara Jonasson
  • Jorrit Boekel
  • Christian Rotviker
  • Kristina Aspvall
  • Janne Nilsson
  • Linnea Börjars
  • Holger Kohr

3/5: Järladubbeln, långdistans 11

  • Deltagare
  • Malin Annegård
  • Katarina Tallhage
  • Anders Haag
  • Gustaf Gerge
  • Holger Kohr

5/5: Fystisdag: Östermalms IP 5

  • Deltagare
  • Sara Jonasson
  • Christian Rotviker
  • Linnea Börjars

6/5: DM sprint 3

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Mette Petersson
  • Cristina Magnusson
  • Jakob Frie
  • Jonas Nylund
  • Kristoffer Edshage
  • Elina Johnsson
  • Moa Kjellstrand
  • Lena Öhman
  • Stuart Fell
  • Magnus Grafstrom
  • Jerk Rönnols
  • Pär Hansson
  • Samuel Svensson
  • Henrik Hellborg
  • Malin Annegård
  • Katarina Tallhage
  • Jonas Lindholm
  • Pierre Schamberger
  • Sara Jonasson
  • Joel Bergkvist
  • Camilla Jakobsson
  • Mattias Ågren
  • Karl Melin
  • Lovisa Berg
  • Anders Lavfors
  • Jorrit Boekel
  • Henrik Lundgren
  • Christian Rotviker
  • Erika Lindholm
  • Kristina Aspvall
  • Per-Anders Lindgren
  • Gustav Näsman
  • Oskar Gustafsson
  • Janne Nilsson
  • Mattias Robertson
  • Peter Larsson
  • Lars Jakobsson
  • Linnea Gillberg
  • Gustaf Gerge
  • Helena Persson
  • Mia Carlström
  • Sverker Lenas
  • Linnea Börjars
  • Holger Kohr

9/5: 10Mila 2015 Skepptuna 46

  • Deltagare
  • Sara Jonasson
  • Anders Haag
  • Gustaf Gerge
  • Mia Carlström
  • Holger Kohr

12/5: Fystisdag: Kärrtorps IP 5

  • Deltagare
  • Moa Kjellstrand
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Mattias Robertson

14/5: INSTÄLLT! Swedish league, OL-Touren- Tävlingsresa till Dalarna 5

  • Deltagare
  • Anders Haag
  • Gustaf Gerge

19/5: Fystisdag: Östermalms IP 2

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Martin Karlsson
  • Katarina Tallhage
  • Sara Jonasson
  • Anders Haag

20/5: Stockholm City cup etapp 1 5

  • Deltagare
  • Henrik Hellborg
  • Sara Jonasson
  • Camilla Jakobsson
  • Gro Dahlbom
  • Gustaf Gerge

21/5: Byggtorsdag: Centrum Team Sprint 5

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Björn Bängtsson
  • Kristoffer Edshage
  • Katarina Tallhage
  • Lukáš Poláček
  • Sara Jonasson
  • Camilla Jakobsson
  • Anders Lavfors
  • Anders Haag
  • Gro Dahlbom
  • Per-Anders Lindgren
  • Oskar Gustafsson
  • Monika Zych
  • Helena Persson
  • Linnea Börjars
  • Holger Kohr

22/5: Centrum Team Sprint 2015 16

  • Deltagare
  • Anders Haag
  • Gustaf Gerge

26/5: Fystisdag: Kärrtorps IP 2

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Sara Jonasson
  • Anders Haag
  • Kristina Aspvall

27/5: Stockholm City cup etapp 2 4

  • Deltagare
  • Sara Jonasson
  • Anders Haag

2/6: Vårfesten! 2

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼