Nu är det stora innovationsåret! Innovera mera!

Anv. namn:
Lösenord:
 

29/8 Haninge medel

Haninge SOK bjuder in till nationella tävlingar

Arena
Nytorps ängar Västerhaninge

Kommunikationer
pendeltåg till Jordbro

Anmälan via Eventor senast söndagen 22:a augusti

Efteranmälan via Eventor senast onsdagen 25:e auguati kl. 23:59

Start
Första ordinarie start klockan 10.00 båda dagarna, efteranmälda lottas in i ordinarie startlista.

Terräng
Mer info kommer

Corona anpassad tävling ingen dusch ingen marka

Dokument m.m.

Startlista

Tid Namn Klass
10:00:00 Aija Sadurskis Med-svår 3 km
10:00:00 Maria-Therese Brandberg Svår 3 km
10:02:00 Sverker Lenas H45
10:08:00 Andreas Lundsten H21
10:17:00 Peder Pedersson H50
10:20:00 Olle Tyrland H21
10:29:00 Magnus Grafström H50
10:31:08 Per Ljung Svår 3 km
10:34:00 Ola Grankvist H21
10:36:00 Moa Kjellstrand D21
10:47:36 Kristina Persson Lätt 2,5 km
10:47:43 Therese Bergstedt Svår 3 km
10:49:00 Ingrid Wahlborn D60
10:50:00 Lena Öhman D21
10:52:00 Magnus Yngvesson H21
10:53:07 Oskar Hermansson Svår 5 km
10:57:00 Per-Anders Lindgren H55
10:58:00 Gro Dahlbom D21
11:02:00 Jonas Kjäll H21
11:03:00 Erika Lindholm D35
11:14:00 Lars Jakobsson H21
11:18:00 Niclas Petersson H40
11:19:00 Magnus Karlsson H35
11:34:00 Jonas Lindholm H40
11:40:00 Stefan Persson H60

Resultat

D21, 19 startande
Tid
Efter
1 Irina Nyberg, Alfta-Ösa OK 26:43
5 Moa Kjellstrand 33:46 7:03
13 Lena Öhman 43:09 16:26
15 Gro Dahlbom 46:02 19:19
D35, 3 startande
Tid
Efter
1 Erika Lindholm 36:18
D60, 7 startande
Tid
Efter
1 Pia Boudrie, Väsby OK 36:45
7 Ingrid Wahlborn 59:50 23:05
H21, 28 startande
Tid
Efter
1 Filip Wadsten, Malungs OK Skogsmårdarna 29:08
3 Magnus Yngvesson 32:31 3:23
15 Olle Tyrland 39:34 10:26
16 Lars Jakobsson 42:21 13:13
Andreas Lundsten ej start
Ola Grankvist ej start
Jonas Kjäll felst.
H35, 0 startande
Tid
Efter
Magnus Karlsson ej start
H40, 12 startande
Tid
Efter
1 Martin Hässler, Sundsvalls OK 30:45
4 Jonas Lindholm 33:18 2:33
10 Niclas Petersson 54:26 23:41
H45, 32 startande
Tid
Efter
1 Göran Thimberg, Söders-Tyresö 29:16
8 Sverker Lenas 35:06 5:50
H50, 21 startande
Tid
Efter
1 Martin Bellander, Gustavsbergs OK 28:06
Magnus Grafström ej start
Peder Pedersson ej start
H55, 24 startande
Tid
Efter
1 Per Wollbrand, OK Ravinen 31:53
13 Per-Anders Lindgren 41:24 9:31
H60, 16 startande
Tid
Efter
1 Lars Lönnkvist, Tullinge SK 31:27
Stefan Persson ej start
Lätt 2,5 km, 7 startande
Tid
Efter
1 Robert Rylander, Stockholms OK 33:03
2 Kristina Persson 43:43 10:40
Med-svår 3 km, 31 startande
Tid
Efter
1 Anna Johansson, Järla Orientering 39:11
Aija Sadurskis ej start
Svår 3 km, 39 startande
Tid
Efter
1 Erik Lindgren, Tullinge SK 25:04
32 Therese Bergstedt 54:38 29:34
Per Ljung felst.
Maria-Therese Brandberg ej start
Svår 5 km, 14 startande
Tid
Efter
1 Johan Carlsund, Tumba-Mälarhöjden OK 41:40
2 Oskar Hermansson 43:15 1:35
Inlagd: 10 juli 2021, 12:12
Ändrad: 8 augusti 2021, 18:18


Deltagare

  • Per-Anders Lindgren x
  • Ingrid Maria Wahlborn x
  • Sverker Lenas x
  • Moa Kjellstrand x
  • Jonas Lindholm x
  • Therese Bergstedt x
  • Gro Dahlbom x
  • Oskar Hermansson x
  • Jonas Kjäll x
  • Olle Tyrland x
  • Kristina Ingemarsdotter Persson x
  • Lena Öhman x
  • Niclas Petersson x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

3 kommentarer (kommentera)

  • Finns det öppna banor?

    / ulrika
    2021-08-28 kl 08:49

  • Från PM: ”Ingen möjlighet till direktanmälan på plats under tävlingsdagen.”

    / Oskar Hermansson
    2021-08-28 kl 10:48

  • Har fått ändrade planer och kommer inte att springa. Så om nån är sugen på H50 och det funkar med reglementet finns det en ledig plats.

    / Peder P
    2021-08-28 kl 19:40

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

Sunday 19 September

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Torbjörn Thufvesson
  • Aija Sadurskis
  • Ove Oksvold
  • Niclas Petersson
  • Jon Lindmark
  • Andreas Lundsten
  • Magnus Yngvesson
  • Astrid Adelsköld
  • Hampus Olesund
  • Stefan Persson
  • Daniel Rejment

Lovödubbeln medel 12

Bromma-Vällingby SOK & Mälarö SOK bjuder in till Lovödubbeln
Olika typer av anpassningar kommer att påverka arrangemanget och principen ”Parkera – Gå till start – Spring – Stämpla ut – Åk hem” kommer att eftersträvas.

Parkering
Bocktorp gård, Ekerö kommun. Vägvisning från Ekerövägen (Väg 261).

Kommunikationer
Hpl Rörby Gård ligger 15 …

Läs mer

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Björn Bängtsson
  • Moa Kjellstrand
  • Ove Oksvold
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Linus Rispling
  • Joel Udd
  • Peder Pedersson
  • Simon Bohman
  • Oskar Nordmark
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Magnus Yngvesson
  • Hampus Olesund
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson
  • Samuel Murray

21/9: Terräng-KM 19

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Per-Anders Lindgren
  • Elin Jacobsson
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Joel Udd
  • Örjan Ahnoff
  • Simon Bohman
  • Astrid Adelsköld
  • Bella Gleisner
  • Hampus Olesund
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Mirjam Dagis
  • Ameli Sjöberg
  • Rebecca Åquist
  • Lovisa Andén
  • karin andrén
  • Anna Clara Stenvall
  • Caroline Nilsson
  • Klara Alvelid

23/9: Tekniktorsdag: OL-intervaller i Årstaskogen 24

  • Deltagare
  • Britta Alstad

26/9: MTBO Svenska Cupen Surahammar medel 1

  • Deltagare
  • Aija Sadurskis
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Samantha Lagerlöf
  • Alexandra Sundgren
  • Ingrid Maria Wahlborn

26/9: Tegelhagsmedeln 8

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Rebecca Åquist

28/9: Fystisdag: Intervallserie 3

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Jakob Larsen
  • Kristoffer Edshage
  • Daniel Elenius
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Jorrit Boekel
  • Gro Dahlbom
  • Ove Oksvold
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Linus Rispling
  • Per Oksvold
  • Elin Thyr
  • Joel Udd
  • Jon Lindmark
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Oskar Nordmark
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Mirjam Dagis
  • Stefan Persson
  • Ronja Hill
  • Daniel Rejment
  • Samuel Murray

29/9: Gratisfest #2: Natti Natti 34

  • Deltagare
  • Lena Öhman
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Gustaf Gerge
  • Simon Bohman
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Mirjam Dagis
  • Ronja Hill

30/9: Tekniktorsdag: slingor i Rudan 10

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Per-Anders Lindgren
  • Linus Rispling
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Thomas Karlsson

3/10: Järfälla medel 5

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Rebecca Åquist

5/10: Fystisdag: Skogsintervaller 2

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Malin Sundeby
  • Ingrid Maria Wahlborn

7/10: Tekniktorsdag 3

  • 0 Deltagare

9/10: 25manna 0

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge

10/10: 25mannamedeln INSTÄLLD 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Daniel Lind
  • Andreas Lundsten

10/10: Halikko 2021 7

  • Deltagare
  • Elin Thyr
  • Oskar Hermansson
  • Malin Sundeby

11/10: Kartpackning CTS 3

  • 0 Deltagare

12/10: Fystisdag: Tröskelintervaller 0

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Henning Sköldvall
  • Örjan Ahnoff
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Rebecca Åquist
  • Ronja Hill
  • Caroline Nilsson

13/10: Centrum Team Sprint 17

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad

14/10: Tekniktorsdag: CTS revival 3

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet