TRÄNINGSÅRET 2019 I FULL GÅNG!

Anv. namn:
Lösenord:
 

22/4 Långdistans med IFK Enskede

pask

Plats
Svartbäckens skolan, Tyrestavägen 40, 136 68 Vendelsö

Kommunikation
Buss 807 från Gullmarsplan

Anmälan på Eventor senast 14 april

Terrängområde och karta
Tyresta-Högsta, ekvidistans 4 meter. Skala 1:7500 för klasserna HD 45 och uppåt samt ÖM 7. Skala 1:15 000 för klasserna HD 16-HD 21.
Skala 1:10 000 för övriga klasser. Måttligt kuperat och delvis detaljrikt. Få stigar, där en del är otydliga. I huvudsak mycket god framkomlighet
.Start
Avstånd till start ca 1 300 m. Första ordinarie start kl 10.

Startlista

Tid Namn Klass
Jorrit Boekel ÖM8
09:57:56 Marie Nilsson ÖM7
10:00:00 Jennie Malm Blomqvist D21
10:01:00 Jonas Kjäll H21
10:02:49 Therese Bergstedt ÖM6
10:08:00 Ove Oksvold H40
10:13:44 Aija Sadurskis ÖM7
10:14:00 Janne Nilsson H55
10:20:00 Malin Sundeby D21K
10:22:43 Gustaf Gerge ÖM8
10:30:00 Agnes Thor D21
10:34:00 Andreas Lundsten H21
10:37:49 Eva Hamplin ÖM7
10:38:00 Linus Rispling H40
10:39:59 Anna Ridderstråle ÖM5
10:44:50 Anna Holmström Wikell ÖM5
10:45:00 Moa Kjellstrand D21
10:46:00 Mette Brolinson D40
10:52:21 Gro Dahlbom ÖM8
10:52:39 Björn Bängtsson ÖM9
10:54:00 Caroline Cederquist Törnblad D21
10:55:00 Adam Nyman H21
10:56:14 Mats Andersson ÖM6
11:10:36 Lars Hörnström ÖM5
11:47:33 Stuart Fell ÖM9

Resultat

ÖM5, 55 startande
Tid
Efter
1 Lenka Zatloukalova, Tullinge SK 36:12
3 Lars Hörnström 43:17 7:05
27 Anna Holmström Wikell 1:15 39:07
47 Anna Ridderstråle 1:47 1:10
ÖM6, 21 startande
Tid
Efter
1 Fredrik Persson, Ockelbo OK 49:11
5 Mats Andersson 1:11 22:20
16 Therese Bergstedt 2:03 1:14
ÖM7, 83 startande
Tid
Efter
1 Leonas Mockunas, Hellas Orientering 21:27
37 Marie Nilsson 51:00 29:33
65 Eva Hamplin 1:05 43:37
81 Aija Sadurskis 2:04 1:43
ÖM8, 65 startande
Tid
Efter
1 Jakob Ivarsson, Haninge SOK 39:24
12 Gro Dahlbom 52:15 12:51
49 Gustaf Gerge 1:17 37:46
Jorrit Boekel ej start
ÖM9, 34 startande
Tid
Efter
1 Robert Wallstén, Snättringe SK 53:35
18 Stuart Fell 1:15 21:28
24 Björn Bängtsson 1:35 41:53
D21, 21 startande
Tid
Efter
1 Anna Wehlin, Linköpings OK 54:44
15 Caroline Cederquist Törnblad 1:34 39:31
17 Jennie Malm Blomqvist 1:43 48:25
18 Agnes Thor 1:56 1:02
Moa Kjellstrand felst.
D21K, 2 startande
Tid
Efter
1 Malin Sundeby 1:38
D40, 21 startande
Tid
Efter
1 Magdalena Carlstein, IFK Lidingö SOK 43:16
12 Mette Brolinson 1:07 24:16
H21, 27 startande
Tid
Efter
1 Kalle Bergman, OK Ravinen 1:07
11 Jonas Kjäll 1:19 12:22
12 Andreas Lundsten 1:24 17:37
Adam Nyman felst.
H40, 13 startande
Tid
Efter
1 Per Mårtensson, OK Ravinen 55:06
3 Linus Rispling 1:02 7:01
7 Ove Oksvold 1:10 15:01
H55, 25 startande
Tid
Efter
1 Michael Wehlin, Skogspojkarnas OK 38:36
15 Janne Nilsson 1:06 28:19
Inlagd: 4 april 2019, 10:10


Deltagare

  • Moa Kjellstrand x
  • Caroline Cederquist Törnblad x
  • Linus Rispling x
  • Agnes Thor x
  • Mette Brolinson x
  • Björn Bängtsson x
  • Adam Nyman x
  • Andreas Lundsten x
  • Aija Sadurskis x
  • Jonas Kjäll x
  • Ove Oksvold x
  • Per Oksvold x
  • Jennie Blomqvist x
  • Janne Nilsson x
  • Therese Bergstedt x
  • Gustaf Gerge x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

En kommentar (kommentera)

  • 09:33 fr Gullmars

    / Björn B
    2019-04-22 kl 09:03

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

pask

Monday 22 April

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Björn Bängtsson
  • Aija Sadurskis
  • Moa Kjellstrand
  • Ove Oksvold
  • Janne Nilsson
  • Gustaf Gerge
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Per Oksvold
  • Adam Nyman
  • Agnes Thor
  • Jennie Blomqvist
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Andreas Lundsten

Långdistans med IFK Enskede 16

Plats
Svartbäckens skolan, Tyrestavägen 40, 136 68 Vendelsö

Kommunikation
Buss 807 från Gullmarsplan

Anmälan på Eventor senast 14 april

Terrängområde och karta
Tyresta-Högsta, ekvidistans 4 meter. Skala 1:7500 för klasserna HD 45 och uppåt samt ÖM 7. Skala 1:15 000 för klasserna HD 16-HD 21.
Skala 1:10 000 för övriga klasser. Måttligt kuperat och delvis detaljrikt. Få …

Läs mer

  • Deltagare
  • Lena Öhman
  • Samuel Svensson
  • Magnus Karlsson

22/4: Uppsala möte – lång 3

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Sara Jonasson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Niclas Petersson
  • Jonas Kjäll
  • Oskar Hermansson
  • Ambjörn Lätt

23/4: Fystisdag på Stadion: Skogsintervaller 10

  • Deltagare
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Niklas Pettersson
  • Kristina Aspvall
  • Per-Anders Lindgren
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Tomas Holmberg
  • Marie Nilsson
  • Agnes Thor
  • Jennie Blomqvist
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Emelie Johansson
  • Ambjörn Lätt
  • Stinne Gerdel

25/4: Tekniktorsdag: Tempoväxlingar i Solberga 19

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Karin Fägerlind
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Samuel Svensson
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Magnus Karlsson
  • Martin Lerjen
  • Erika Lindholm
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Tomas Holmberg
  • Lukas Gustavsson
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Andreas Lundsten

27/4: 10Mila 2019 Östra Göinge 17

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Aija Sadurskis
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Per-Anders Lindgren
  • Gustaf Gerge
  • Niclas Petersson
  • Mattias Holmberg
  • Adam Nyman
  • Agnes Thor
  • Hannah Linngård

1/5: Lidingö Medel 11

  • Deltagare
  • Torbjörn Thufvesson
  • Jerk Rönnols
  • Kristina Aspvall
  • Jonas Kjäll
  • Tomas Holmberg
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Hannah Linngård
  • Ina Schäffner
  • Ambjörn Lätt
  • Stinne Gerdel

2/5: Tekniktorsdag: Provlöpning av sprintbanor inför CTS!! 11

  • Deltagare
  • Mattias Ågren
  • Samantha Ahlgren
  • Andreas Lundsten

3/5: Fisksätrasprinten- finalhelg i Swedish League och publiktävling som prolog till finalen i SCC 3

  • Deltagare
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Jonas Lindholm
  • Mattias Ågren
  • Erika Lindholm
  • Tomas Holmberg
  • Andreas Lundsten

4/5: Skogsö-medeln och Swedish League 7

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Björn Bängtsson
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Erika Lindholm
  • Linus Rispling
  • Tomas Holmberg
  • Andreas Lundsten

5/5: Viad-jakten -final Swedish League med jaktstart och publiktävling långdistans 9

  • Deltagare
  • Julia Dalgren
  • Gustaf Gerge
  • Niclas Petersson
  • Oskar Hermansson

7/5: Fystisdag i Kärrtorp: 30/30 4

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Sara Jonasson
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Elin Thyr

8/5: DM Sprint 6

  • Deltagare
  • Julia Dalgren
  • Gustaf Gerge
  • Oskar Hermansson

14/5: Fystisdag i Kärrtorp: 30/30 3

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Kristina Aspvall
  • Tomas Holmberg
  • Agnes Thor
  • Andreas Lundsten
  • Julia Frisk
  • Hannah Linngård

15/5: Stockholm City Cup #1 10

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Mattias Ågren
  • Jorrit Boekel
  • Kristina Aspvall
  • Per-Anders Lindgren
  • Agnes Thor

18/5: Medel KM 7

  • Deltagare
  • Julia Dalgren

21/5: Fystisdag i Kärrtorp: 30/30 1

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Mattias Ågren
  • Kristina Aspvall
  • Julia Frisk
  • Hannah Linngård

22/5: Stockholm City Cup #2 5

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Per-Anders Lindgren
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor

26/5: Lång KM 7

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Torbjörn Thufvesson
  • Mattias Ågren
  • Kristina Aspvall
  • Julia Frisk
  • Hannah Linngård

28/5: Stockholm City Cup #3 6

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Björn Bängtsson
  • Sara Jonasson
  • Kristina Aspvall
  • Henny Samuelsson
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Samantha Ahlgren

3/6: CTS: Kartpackning 8

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet