Tullinges nattserie Nattugglan kan användas som ett komplement till Stockholm by night, de går olika veckor.
Samling
Flemingsberg Björnkulla.
Åka kommunalt
Start
Starttider och banlängder
Långa kl 18.40 8,8 km
Mellan kl 18.44 6,1 km
Korta kl 18.48 4,0 km
Kort-kort kl 18.52 3,3 km
Långa skala 1:10000 övriga 1:7500.
Terrängen
Service
Övriga deltävlingar
7 februari Hellasgården
20 mars Salem
Nattugglan på Tullinges hemsida.
Tack för erbjudandet, Britta. Banan är inte strängad ännu, TräK tar tag i detta (typ) imorgon. Men det behövs fler vattenhål! Kom igen, Centrum, visst vill du att banan skall passera just din gata!?!?
Hur går banan i år? Jag kan absolut bjuda på fika, men vi sprang ju Solna förra året, kanske söderut i år?
Tack för detta Annika och Centrum som bjuder på go bastu efter snöpuls. Eftersom jag var jättesist ut blev det 'följa spår och hålla koll på var man är'. En annan form av orientering.:-)
Tack för i år, Annika!
Stationen blir bra upphämtningsplats.
Även denna vinter bjuder Annika ut oss till finfina Ängsjö friluftsområde där vi får springa kluriga banor tillsammans med Väsby OK.
Inga kommentarer (kommentera)
Skriv en kommentar!