Stora AFTER RUN-ÅRET är äntligen här!

Anv. namn:
Lösenord:
 

10/11 Novembertävlingarna Tullinge -lång

höstol

Glöm Toughest, Tough viking och leriga terränglopp. Vill du utmana kropp och psyke så är det novembertävlingarna du ska satsa på!

Plats
Broängsskolan, Tumba.

Kommunikation
Pendeltåg till Tumba station. Därefter buss 715, 716, 727 eller 729 till hållplats Kassmyra. Från busshållplatsen cirka 400 meters promenad.

Anmälan på Eventor senast 3:e november

Terrängområde och karta

Start
Avstånd söndag (långdistans): 800 meter
Första start 10.00.

Startlista

Tid Namn Klass
10:02:04 Malin Annegård ÖM8
10:15:00 Adam Nyman H21
10:16:00 Per-Anders Lindgren H55
10:25:48 Erika Hörnfeldt ÖM5
10:27:23 Gro Dahlbom ÖM8
10:27:57 Per Ljung ÖM7
10:29:00 Ove Oksvold H40
10:31:00 Moa Kjellstrand D21
10:39:00 Olle Tyrland H40
10:39:52 Lena Öhman ÖM8
10:42:00 Janne Nilsson H55
10:43:00 Niclas Petersson H40
10:43:51 Kristin Karlsson ÖM5
10:43:53 Oskar Karlin ÖM7
10:47:00 Samuel Svensson H40
10:53:48 Ylva Fornander ÖM7
11:01:00 Mattias Henriksson H35
11:03:00 Sverker Lenas H21
11:03:49 Jonas Lindholm ÖM9
11:42:00 Karin Gillberg D60

Resultat

ÖM5, 18 startande
Tid
Efter
1 Claes Edvardsson, Tumba-Mälarhöjden OK 46:58
2 Kristin Karlsson 52:58 6:00
4 Erika Hörnfeldt 54:20 7:22
ÖM7, 35 startande
Tid
Efter
1 Felix Persson, Haninge SOK 29:01
3 Oskar Karlin 29:40 0:39
6 Per Ljung 37:10 8:09
18 Ylva Fornander 49:37 20:36
ÖM8, 27 startande
Tid
Efter
1 Fredrik Persson, Ockelbo OK 38:07
6 Malin Annegård 49:31 11:24
10 Lena Öhman 53:58 15:51
11 Gro Dahlbom 56:15 18:08
ÖM9, 12 startande
Tid
Efter
1 Martin Larbo, IFK Lidingö SOK 1:01
5 Jonas Lindholm 1:10 9:24
D21, 9 startande
Tid
Efter
1 Synnøve Bråten, IFK Lidingö SOK 58:16
5 Moa Kjellstrand 1:14 15:47
D60, 10 startande
Tid
Efter
1 Gunilla Kreiss, Järla Orientering 41:30
2 Karin Gillberg 44:45 3:15
H21, 26 startande
Tid
Efter
1 Nicolas Simonin, 1:02
15 Adam Nyman 1:28 26:12
Sverker Lenas felst.
H35, 4 startande
Tid
Efter
1 Linus Holmqvist, OK Österåker 1:15
4 Mattias Henriksson 1:58 42:56
H40, 7 startande
Tid
Efter
1 Ove Oksvold 1:06
5 Niclas Petersson 1:27 20:43
Samuel Svensson ej start
Olle Tyrland ej start
H55, 34 startande
Tid
Efter
1 Per Backlund, OK Södertörn 44:02
6 Janne Nilsson 52:44 8:42
17 Per-Anders Lindgren 1:00 16:41
Inlagd: 7 juli 2019, 8:08
Ändrad: 10 oktober 2019, 21:21


Deltagare

  • Mattias Henriksson x
  • Niclas Petersson x
  • Gustaf Gerge x
  • Moa Kjellstrand x
  • Gro Dahlbom x
  • Janne Nilsson x
  • Adam Nyman x
  • Samuel Svensson x
  • Kristin Karlsson x
  • Per-Anders Lindgren x
  • Erika Hörnfeldt x
  • Ylva Fornander x
  • Karin Gillberg x
  • Ove Oksvold x
  • Per Ljung x
  • Oskar Karlin x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

En kommentar (kommentera)

  • Äh det blir en DNS på mig. Såg först nu att det inte finns barnpassning.

    / Samuel
    2019-11-08 kl 13:54

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

grangsbo_tutabo

Friday 5 June

  • 0 Deltagare

Ösaträffen INSTÄLLD 0

Ösaträffen i Grängsbo 5-7 juni!

ARENA/SAMLING
Grängsbo, 9 km väst-sydväst om Alfta. GPS koordinater: Latitud 61.324224, Longitud 15.892088

ANMÄLAN via Eventor senast 2020-05-31

START
Fredag 5/6 medeldistans med fri starttid samtliga klasser kl 18.00-20.00
Lördag 6/6 långdistans med första start lottade klasser kl 11.00
Söndag 7/6 medeldistans med första start lottade klasser kl 10.00 …

Läs mer

  • Deltagare
  • Aija Sadurskis
  • Anders Lavfors
  • Per-Anders Lindgren
  • Therese Bergstedt
  • Oskar Hermansson
  • Britta Alstad
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Albin Carlén

7/6: Centrumsöndag: Sätraskogen 8

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Moa Kjellstrand
  • Julia Dalgren
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Gro Dahlbom
  • Per-Anders Lindgren
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Anna Lundemo
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Oskar Hermansson
  • Kristin Karlsson
  • Julia Frisk
  • Mirjam Dagis

9/6: Fystisdag i Kärrtorp: Skogsintervaller! 16

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Julia Dalgren
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Anna Lundemo
  • Malin Annegård
  • Oskar Hermansson
  • Mattias Göthberg
  • Kristin Karlsson
  • Johanna Löfvenius
  • Julia Frisk
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby

11/6: Tekniktorsdag: Sommaravslutning i Hagaparken! 20

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Oskar Gustafsson
  • Sverker Lenas
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Elin Thyr
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Mattias Göthberg
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Andreas Lundsten
  • Olle Tyrland
  • Maria Pereverzina

12/6: Jukola/Venla-fakir 21

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Erika Lindholm
  • Gro Dahlbom
  • Oskar Gustafsson
  • Sverker Lenas
  • Mattias Holmberg
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Malin Annegård
  • Andreas Lundsten
  • Maria Pereverzina
  • Mirjam Dagis

13/6: Löjp ordnar träningsstafett: Juk-ola och Vänla 15

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Jonas Nylund
  • Sara Jonasson
  • Anders R
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Linnea Börjars
  • Linus Rispling
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Andreas Lundsten
  • Julia Frisk

16/6: Summer 3000!!! 12

  • Deltagare
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Ylva Fornander

21/6: Idrefjällveckan Light 2020 3

  • Deltagare
  • Julia Frisk

26/6: MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen 1

  • 0 Deltagare

26/6: Sälen tre plus tre 0

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge

30/6: Trekvällars 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Linus Rispling
  • Per Oksvold
  • Gustav Melander
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Simon Bohman
  • Andreas Lundsten
  • Ola Grankvist

26/9: 10-mila i Idrefjäll (kanske) 14

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Björn Bängtsson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Henrik Hellborg
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Joel Bergkvist
  • Camilla Jakobsson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Erika Lindholm
  • Kristina Aspvall
  • Anders R
  • Linnea Gillberg
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Gustav Melander
  • Anton Udd
  • Agnes Thor
  • Peder Pedersson
  • Simon Bohman
  • Mattias Göthberg
  • Kristin Karlsson
  • Anton Alverbäck
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Hannah Linngård
  • Sara Löfwander
  • Amanda Wikner
  • Annica Sundeby
  • Ola Grankvist

19/6: Napapiiri Jukola 2021 36

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind
  • Henrik Hellborg
  • Sara Jonasson
  • Magnus Karlsson
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Oskar Hermansson
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Johan Elgh
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Ylva Fornander
  • Olle Tyrland
  • Annica Sundeby

26/7: O-Ringen Uppsala 2021 15

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet