Årsfest ååårsfeeest ÅÅÅÅÅRSFEEEEEST!!!

Anv. namn:
Lösenord:
 

24/9 OK Österåker medel

TÄVLINGSARENA
Akers friskola, knappt 2 km NO om Åkersberga centrum, norr om Stockholm.

ALLMÄNNA FÄRDMEDEL
hållplats Skånsta.

ANMÄLAN via Eventor senast söndag 18/9.

Efteranmälan senast onsdag 21/9. Öppna klasser, anmälan på plats 09:30-11:45.

START
D/H 21 Kl. 10:00 (lottad)
D/H 35-95 Fri start Kl. 10:00-12:00
ÖPPNA KLASSER Fri start Kl. 10:00-12:00

TERRÄNG
Skogsmark med växlande framkomlighet, svag till måttlig kupering. Området genomkorsas av ett stort antal stigar. KARTA nyritad enligt ISOM 2017-2. Utgiven av Norrkartor 2020. Skala 1:10 000 (D/H 45-95 1:7 500), ekvidistans 5 meter.

Varmdusch inomhus, cafeteria, miniknat, första hjälpen, sportförsäljning.

Startlista

Tid Namn Klass
09:30:00 Daniel Rejment H45
09:45:03 Olle Tyrland H45
09:55:39 Per Ljung Svår 5 km
10:40:08 Ingrid Wahlborn D60
10:43:05 Per-Anders Lindgren H55
10:46:03 Niclas Petersson H45
10:46:59 Ylva Fornander D45
10:49:23 Agnes Thor Svår 5 km
11:00:05 Janne Nilsson H60
11:05:05 Mattias Holmberg H50

Resultat

D45, 13 startande
Tid
Efter
1 Outi Sareila, MS Parma 32:37
6 Ylva Fornander 47:58 15:21
D60, 10 startande
Tid
Efter
1 Anna-Karin Sundqvist, Tullinge SK 27:26
9 Ingrid Wahlborn 51:49 24:23
H45, 24 startande
Tid
Efter
1 Per Öberg, OK Hällen 27:49
7 Olle Tyrland 39:11 11:22
14 Daniel Rejment 46:31 18:42
20 Niclas Petersson 51:12 23:23
H50, 31 startande
Tid
Efter
1 Anders Wisén, Snättringe SK 29:27
Mattias Holmberg felst.
H55, 19 startande
Tid
Efter
1 Ola Hultin, OK Roslagen 30:36
18 Per-Anders Lindgren 48:11 17:35
H60, 25 startande
Tid
Efter
1 Torbjörn Lännevall, OK Roslagen 27:33
7 Janne Nilsson 34:36 7:03
Svår 5 km, 37 startande
Tid
Efter
1 Dan Wester, Järla Orientering 37:50
23 Per Ljung 1:02 25:09
24 Agnes Thor 1:03 25:11
Inlagd: 12 februari 2022, 15:15
Ändrad: 9 september 2022, 20:20


Deltagare

  • Olle Tyrland x
  • Daniel Rejment x
  • Per-Anders Lindgren x
  • Ingrid Maria Wahlborn x
  • Per Ljung x
  • Niclas Petersson x
  • Agnes Thor x
  • Mattias Holmberg x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

En kommentar (kommentera)

  • Vi åker bil från Fridhemsplan 9.30. Det kan finnas plats – hör av sej på 0sju0-6två62718.

    / Per-Anders
    2022-09-21 kl 16:27

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

38413271856_454e22df30_c

Wednesday 7 December

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Jorrit Boekel
  • Janne Nilsson
  • Adrian Djerf
  • Fredrik Åkerlind
  • Alexander Garin Folkegård

Mareld Stockholm By Night 2 7

Andra deltävlingen i Mareld Stockholm By Night

Samling
Ängsjö Friluftsgård, Järfälla

Transport
Kommunala färdmedel finns inte, samåk!

Ordinarie anmälan senast söndag 4 dec.
Efteranmälan senast måndag 5 dec. Direktanmälan i mån av tillgång av kartor.

Start
Gemensam start för respektive klass från kl. 19. Avstånd till start är ca 1500 m stig.
Klassindelning
Vega Damer och Herrar 8 – 8,5 …

Läs mer

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Carolina Nealis

8/12: Torsdagsträning vid Stadion: Rejv! 3

  • Deltagare
  • Mattias Ågren
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Anders R
  • Therese Bergstedt
  • Henning Sköldvall
  • Elin Thyr
  • Johanna Löfvenius
  • Britta Alstad
  • Ylva Fornander
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Jens Kvarnström
  • Marcos Vicente Herranz
  • Erik Wessberg

11/12: Centrumsöndag vid Ängsjö 14

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Linnea Börjars

12/12: Måndagsgympa 2

  • Deltagare
  • Jens Kvarnström
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson
  • Alexander Garin Folkegård

13/12: Fystisdag vid Stadion: Backintervaller 4

  • Deltagare
  • Janne Nilsson
  • Alexander Garin Folkegård

14/12: Nattugglan 2 2

  • Deltagare
  • Linnea Börjars

15/12: Torsdagsträning i Kärrtorp: Rejv! 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Kristina Aspvall
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Linnea Börjars
  • Therese Bergstedt
  • Simon Bohman
  • Britta Alstad
  • Jens Kvarnström
  • Caroline Nilsson
  • Samuel Murray

18/12: Centrumsöndag: Stockholms ringled 12

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Linnea Börjars
  • Henning Sköldvall
  • Johanna Löfvenius

19/12: Måndagsgympa 4

  • Deltagare
  • Rebecca Åquist

8/1: Vinterserien Centrum OK 1

  • Deltagare
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby

11/1: Mareld Stockholm by Night 3 2

  • 0 Deltagare

15/1: Vinterserien Söders SOL 0

  • Deltagare
  • Jorrit Boekel

18/1: Nattugglan 3 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Camilla Jakobsson
  • Mattias Ågren
  • Jorrit Boekel
  • Gro Dahlbom
  • Ove Oksvold
  • Kristina Aspvall
  • Helena Persson
  • Linnea Börjars
  • Hedvig Wijkström
  • Therese Bergstedt
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Erika Hörnfeldt
  • Mattias Göthberg
  • Oskar Nordmark
  • Britta Alstad
  • Ylva Fornander
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson
  • Daniel Johansson
  • Jonathan Svensson
  • Fredrik Åkerlind
  • Alexander Garin Folkegård

19/1: Skidläger i Grönklitt 2023 28

  • 0 Deltagare

22/1: Vinterserien TMOK 0

  • 0 Deltagare

29/1: Vinterserien Järla 0

  • 0 Deltagare

5/2: Vinterserien Snättringe 0

  • Deltagare
  • Annica Sundeby

8/2: Mareld Stockholm by Night 4 1

  • 0 Deltagare

12/2: Vinterserien Skogsluffarna 0

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet