O-Ringenveckan stundar!

Anv. namn:
Lösenord:
 

16/7 Österlen 3-kvällars

brösarp

Plats
Tulleboda, 4 km nordväst om Brösarp.

Kommunikation
Vägvisning 1300 m norr om Brösarp från riksväg 19. Parkering i anslutning till TC.

Anmälan på Eventor senast 8 juli

Terrängområde och karta
Brösarp Norra, skala 1:10 000. Måttligt kuperad skogsmark, hedmark, bokskog och barrskog. Väg- och stigrikt område, mindre områden med begränsad framkomlighet.

Start
Första ordinarie start kl. 17.30. Prel avstånd max 1500m.

Startlista

Tid Namn Klass
19:17:00 Christian Rotviker H40

Resultat

ÖM8, startande
Tid
Efter
1 Markus Svensson, OK Pan-Kristianstad 33:17
H40, startande
Tid
Efter
1 Christian Nielsen, IFK Göteborg Orientering 25:16
6 Christian Rotviker 40:18 15:02
Inlagd: 1 januari 2018, 15:15
Ändrad: 7 juli 2018, 22:22


Deltagare

  • Christian Rotviker x
  • Oskar Hermansson x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

Inga kommentarer (kommentera)

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

flaten

Tuesday 30 July

  • Deltagare
  • Erika Hörnfeldt

Sommarserien Flaten 1

Sommarserien arrangeras under sommar månaderna av söderklubbar som ett gemensamt träningstillfälle på tisdags- och torsdagskvällar med starttid mellan 16:00 till 19:00.

Vid
Flatenbadet

Åk
Buss nr 816 från Gullmarsplan

Start
Kl 16.00 – 19.00 (Kontrollerna börjar tas ned kl 20.30)
Bana A: 7,7 km Skala 1:10 000
Bana B: 5,2 km Skala …

Läs mer

  • Deltagare
  • Mattias Holmberg

1/8: Sommarserien Tumba-Mälarhöjden OK 1

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Joel Bergkvist
  • Oskar Gustafsson
  • Linnea Gillberg
  • Per Oksvold
  • Agnes Thor
  • Erika Hörnfeldt
  • Anton Alverbäck

3/8: Obygdshelgen 10

  • Deltagare
  • Henny Samuelsson
  • Jonas Kjäll
  • Annica Sundeby

3/8: SOW Gstaad 2019 3

  • Deltagare
  • Moa Kjellstrand
  • Erika Hörnfeldt

6/8: Sommarserien Tyresö Orientering 2

  • Deltagare
  • Erika Hörnfeldt

8/8: Sommarserien Gustavsbergs OK 1

  • Deltagare
  • Daniel Lind
  • Erika Hörnfeldt

16/8: Sommarserien de Luxe dag 1 2

  • Deltagare
  • Daniel Lind
  • Erika Hörnfeldt

17/8: Sommarserien de Luxe dag 2 2

  • Deltagare
  • Olle Tyrland

17/8: Långhundradubbeln Medel 1

  • 0 Deltagare

18/8: Långhundradubbeln Lång 0

  • Deltagare
  • Mattias Robertson

20/8: Fystisdag i Kärrtorp 1

  • Deltagare
  • Sara Jonasson
  • Kristina Aspvall
  • Mia Carlström
  • Jonas Kjäll
  • Lars Brickstad
  • Christian Atmer

21/8: Tullinge Teamsprint i skog 6

  • Deltagare
  • Peter Hemmingsson
  • Kristina Aspvall
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Erika Hörnfeldt
  • Lars Brickstad

22/8: Tekniktorsdag: Klassiskt i Masmo 6

  • Deltagare
  • Linus Rispling
  • Olle Tyrland

24/8: Åvingedubbeln långdistans 2

  • Deltagare
  • Olle Tyrland

25/8: Åvingedubbeln medeldistans 1

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind

27/8: Fystisdag i Kärrtorp 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Camilla Jakobsson
  • Kristina Aspvall
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Therese Bergstedt
  • Agnes Thor
  • Erika Hörnfeldt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Amanda Wikner

29/8: Tekniktorsdag: Nylonsprint 14

  • Deltagare
  • Sara Jonasson

30/8: DM-natt Uppland 1

  • Deltagare
  • Linnea Börjars

31/8: DM medel Sundbybergs IK 1

  • Deltagare
  • Sara Jonasson
  • Linnea Börjars
  • Agnes Thor
  • Andreas Lundsten

1/9: DM lång 4

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet