Årsfest ååårsfeeest ÅÅÅÅÅRSFEEEEEST!!!

Anv. namn:
Lösenord:
 

22/7 Sommarserien Mälarhöjdens IK

Sommarens motsvarighet till vinterserien finns tillgänglig på tisdagskvällar från slutet av maj till början av augusti. Alltså under den period av året när det för övrigt är tunt med tävlingar i distriktet. Dessa träningstävlingar passar både veteraner och nybörjare.

Mer information kommer på luffarligans hemsida

Resultat

Plac.	Bana A - 7,6 km	8 startande	Sluttid	Tid efter
 1.	Peter Hemmyr	Järla 		  56:14	
 3.	Henrik Eriksson	Centrum OK	1:09:03	+12:49
				
Plac.	Bana B - 6,1 km	14 startande	Sluttid	Tid efter
 1.	Linus Rispling	TMOK		  55:29	
 7.	Jorrit Boekel	Centrum OK	1:05:21	+ 9:52
11.	Christoph Dittel Centrum OK	1:08:40	+13:11
				
Plac.	Bana C - 4,5 km	17 startande	Sluttid	Tid efter
 1.	Per Forsgren	TMOK		  44:17	
 5.	Per-Anders Lindgren Centrum OK	  59:43	+15:26
				
Plac.	Bana D - 3,5 km	29 startande	Sluttid	Tid efter
 1.	Kari Enckell 	SNOF		  31:30	
 7.	Anna Ågren	Centrum OK	  44:36	+13:06
25.	Gustaf Gerge	Centrum OK	1:06:28	+34:58
				
Plac.	Bana E - 2,3 km	15 startande	Sluttid	Tid efter
 1.	Sören Andersson	Väsby OK	  31:06	
 7.	Monika Zych	Centrum OK	1:07:45	+36:39

Hela resultatlistan och sträcktider

Inlagd: 29 mars 2014, 13:13
Ändrad: 8 augusti 2014, 20:20


Deltagare

  • Gustaf Gerge x
  • Christoph Dittel x
  • Monika Zych x
  • Jonas Nylund x
  • Jorrit Boekel x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

3 kommentarer (kommentera)

  • När tänkte ni andra starta?

    / jorrit
    2014-07-21 kl 20:17

  • Jag kommer efter jobbet, typ 17.30-18.

    / jorrit
    2014-07-21 kl 20:20

  • Jag kommer inte hinna idag tyvärr.

    / Falken
    2014-07-22 kl 08:25

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

38437453222_bdcd1c756f_c

Wednesday 30 November

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Henning Sköldvall
  • Oskar Nordmark
  • Ylva Fornander
  • Adrian Djerf

Nattugglan 1 6

Häng med ut på spännande nattorientering!
Deltävling 1 av 5 går från ishallen i Visättra där 25manna ägde tidigare i höst.

Arena
Visättra.

Kommuniaktion
Pendel till Flemingsberg.

Anmälan via Eventor senast måndag 21 november

Start
start klassvis från 18:40
Klasser: Lång, mellan, kort med svårighetsgrad svart och kort-kort (orange)
Preliminära banlängder:
Långa 8,2 km
Mellan 5,3 km
Korta 3,6 km
Kort kort 3,0 km
Gaffling …

Läs mer

  • Deltagare
  • Lena Öhman
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Mattias Göthberg
  • Ylva Fornander
  • Mirjam Dagis
  • Anna Rosell

1/12: Torsdagsträning i Kärrtorp: Rejv! 9

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Henning Sköldvall

5/12: Måndagsgympa 2

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Henning Sköldvall
  • Ylva Fornander
  • Alexander Garin Folkegård

6/12: Fystisdag vid Kärrtorps IP: Tröskel och milfart 7

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Jorrit Boekel
  • Adrian Djerf
  • Alexander Garin Folkegård

7/12: Mareld Stockholm By Night 2 4

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Britta Alstad
  • Carolina Nealis

8/12: Torsdagsträning vid Stadion: Rejv! 4

  • Deltagare
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Therese Bergstedt
  • Henning Sköldvall
  • Johanna Löfvenius
  • Britta Alstad
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Marcos Vicente Herranz
  • Erik Wessberg

11/12: Centrumsöndag vid Ängsjö 9

  • 0 Deltagare

12/12: Måndagsgympa 0

  • Deltagare
  • Britta Alstad
  • Rebecca Åquist
  • Alexander Garin Folkegård

13/12: Fystisdag vid Stadion: Backintervaller 3

  • Deltagare
  • Alexander Garin Folkegård

14/12: Nattugglan 2 1

  • Deltagare
  • Linnea Börjars

15/12: Torsdagsträning i Kärrtorp: Rejv! 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Linnea Börjars
  • Therese Bergstedt
  • Simon Bohman
  • Britta Alstad
  • Jens Kvarnström
  • Caroline Nilsson
  • Samuel Murray

18/12: Centrumsöndag: Stockholms ringled 10

  • Deltagare
  • Henning Sköldvall
  • Johanna Löfvenius

19/12: Måndagsgympa 2

  • Deltagare
  • Rebecca Åquist

8/1: Vinterserien Centrum OK 1

  • Deltagare
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby

11/1: Mareld Stockholm by Night 3 2

  • 0 Deltagare

15/1: Vinterserien Söders SOL 0

  • Deltagare
  • Jorrit Boekel

18/1: Nattugglan 3 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Camilla Jakobsson
  • Mattias Ågren
  • Jorrit Boekel
  • Gro Dahlbom
  • Ove Oksvold
  • Kristina Aspvall
  • Helena Persson
  • Linnea Börjars
  • Hedvig Wijkström
  • Therese Bergstedt
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Erika Hörnfeldt
  • Mattias Göthberg
  • Oskar Nordmark
  • Britta Alstad
  • Ylva Fornander
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson
  • Daniel Johansson
  • Jonathan Svensson
  • Fredrik Åkerlind
  • Alexander Garin Folkegård

19/1: Skidläger i Grönklitt 2023 28

  • 0 Deltagare

22/1: Vinterserien TMOK 0

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet