O-Ringenveckan stundar!

Anv. namn:
Lösenord:
 

10/7 Sommarserien -Mastloppet

mast_gubbe

Sommarserien arrangeras under sommar månaderna av söderklubbar som ett
gemensamt träningstillfälle på tisdagskvällar med starttid mellan 16:00 till 19:00.
Banlängder: A 7-9 km – B 4,5-5,5 km – C 3-4 km – D 2,5-3 km – E 2,0 km lätt.

Denna kväll är Hellas arrangör.

Startlista

Tid Namn Klass
13:55:00 Henrik Eriksson ÖM10
14:41:30 Björn Bängtsson ÖM8
14:45:48 Mette Brolinson ÖM8
15:13:36 Kristoffer Edshage ÖM10
16:10:02 Olof Lethagen ÖM10
17:09:47 Anders Ryrman ÖM10
18:37:14 Adam Nyman ÖM10
18:42:27 Mattias Henriksson ÖM6

Resultat

ÖM10, 42 startande
Tid
Efter
1 David Bejbom, Järla Orientering 1:03
5 Henrik Eriksson 1:16 13:15
14 Kristoffer Edshage 1:26 23:13
23 Olof Lethagen 1:35 32:31
Anders Ryrman felst.
Adam Nyman felst.
ÖM6, 15 startande
Tid
Efter
1 Johan Lidmar, Snättringe SK 1:01
10 Mattias Henriksson 1:23 22:12
ÖM8, 70 startande
Tid
Efter
1 Göran Längheim, Tullinge SK 44:36
35 Björn Bängtsson 1:06 21:34
50 Mette Brolinson 1:18 33:50
Inlagd: 4 april 2018, 20:20


Deltagare

  • Kristoffer Edshage x
  • Björn Bängtsson x
  • Anders R x
  • Mette Brolinson x
  • Adam Nyman x
  • Mattias Henriksson x
  • Daniel Lind x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

En kommentar (kommentera)

  • Jag har tänkt köra bil dit. Avfärd Sveavägen ca 15.30. Återfärd ca kl 19. Tel 070nio-75 tre fyra 26

    / Anders R
    2018-07-10 kl 12:05

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

flaten

Tuesday 30 July

  • Deltagare
  • Erika Hörnfeldt

Sommarserien Flaten 1

Sommarserien arrangeras under sommar månaderna av söderklubbar som ett gemensamt träningstillfälle på tisdags- och torsdagskvällar med starttid mellan 16:00 till 19:00.

Vid
Flatenbadet

Åk
Buss nr 816 från Gullmarsplan

Start
Kl 16.00 – 19.00 (Kontrollerna börjar tas ned kl 20.30)
Bana A: 7,7 km Skala 1:10 000
Bana B: 5,2 km Skala …

Läs mer

  • Deltagare
  • Mattias Holmberg

1/8: Sommarserien Tumba-Mälarhöjden OK 1

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Joel Bergkvist
  • Oskar Gustafsson
  • Linnea Gillberg
  • Per Oksvold
  • Agnes Thor
  • Erika Hörnfeldt
  • Anton Alverbäck

3/8: Obygdshelgen 10

  • Deltagare
  • Henny Samuelsson
  • Jonas Kjäll
  • Annica Sundeby

3/8: SOW Gstaad 2019 3

  • Deltagare
  • Moa Kjellstrand
  • Erika Hörnfeldt

6/8: Sommarserien Tyresö Orientering 2

  • Deltagare
  • Erika Hörnfeldt

8/8: Sommarserien Gustavsbergs OK 1

  • Deltagare
  • Daniel Lind
  • Erika Hörnfeldt

16/8: Sommarserien de Luxe dag 1 2

  • Deltagare
  • Daniel Lind
  • Erika Hörnfeldt

17/8: Sommarserien de Luxe dag 2 2

  • Deltagare
  • Olle Tyrland

17/8: Långhundradubbeln Medel 1

  • 0 Deltagare

18/8: Långhundradubbeln Lång 0

  • Deltagare
  • Mattias Robertson

20/8: Fystisdag i Kärrtorp 1

  • Deltagare
  • Sara Jonasson
  • Kristina Aspvall
  • Mia Carlström
  • Jonas Kjäll
  • Lars Brickstad
  • Christian Atmer

21/8: Tullinge Teamsprint i skog 6

  • Deltagare
  • Peter Hemmingsson
  • Kristina Aspvall
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Erika Hörnfeldt
  • Lars Brickstad

22/8: Tekniktorsdag: Klassiskt i Masmo 6

  • Deltagare
  • Linus Rispling
  • Olle Tyrland

24/8: Åvingedubbeln långdistans 2

  • Deltagare
  • Olle Tyrland

25/8: Åvingedubbeln medeldistans 1

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind

27/8: Fystisdag i Kärrtorp 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Camilla Jakobsson
  • Kristina Aspvall
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Therese Bergstedt
  • Agnes Thor
  • Erika Hörnfeldt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Amanda Wikner

29/8: Tekniktorsdag: Nylonsprint 14

  • Deltagare
  • Sara Jonasson

30/8: DM-natt Uppland 1

  • Deltagare
  • Linnea Börjars

31/8: DM medel Sundbybergs IK 1

  • Deltagare
  • Sara Jonasson
  • Linnea Börjars
  • Agnes Thor
  • Andreas Lundsten

1/9: DM lång 4

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet