Stora AFTER RUN-ÅRET är äntligen här!

Anv. namn:
Lösenord:
 

3/8 Sommarserien Söders Tyresö

sommarland

Det här är en skön serie träningstävlingar. Passa på att slipa på tekniken. Det finns banor i olika längder och svårighetsgrader att välja på!

Arrangör
H65plus-gänget i Söders Orientering Tyresö

Plats
Alby Friluftsgård, Tyresö

Resväg
Linje 873 till Nyfors, därifrån 600 m promenad till friluftsgården. En gång i timmen fortsätter bussen till/från hpl Alby friluftsgård, sök på sl.se eller se tidtabellen.

Start
Mellan kl 16-19

Mål
Stänger kl 20 varefter intagning av kontroller påbörjas

Banor
A 7,9 km skala 1:10000
B 4,8 km skala 1:10000
C 3,6 km skala 1:7500
D 2,3 km skala 1:7500
E 2,0 km skala 1:10000 gul

Startavgift: 50:-
Sportident på samtliga kontroller
Omklädning och dusch. Även bad i Albysjön 300 m från friluftsgården.
Serveringen stängd (öppen till kl 15).
Banläggare: Staffan Elmhagen, Söders Tyresö

Sommarserien

Resultat

Plac 	Bana A - 7,9 km. 24 startande 	Sluttid
 1 	Gustav Bergman OK Ravinen 	46:50
 7 	Daniel Lind TMOK	 	61:17
11 	Sverker Lenas 			65:27 	
18 	Lars Jakobsson 			78:28

Plac 	Bana B - 4,8 km. 67 startande 	Sluttid
 1 	Jörgen Ohlin Tullinge SK 	37:08
 4 	Mattias Ågren		 	40:27

Plac 	Bana C - 3,6 km. 82 startande 	Sluttid
 1 	Tommy Holmer Väsby 		33:10
25 	Agnes Thor 		 	46:36
28 	Torbjörn Thufvesson 	 	46:49
 - 	Janne Nilsson 		 	ej godk

Plac 	Bana D - 2,3 km. 53 startande 	Sluttid
 1 	Niklas Erlandsson OK Södertörn 	21:57
 4 	Sören Andersson 		24:51
43 	Aija Sadurskis 			67:01

Hela resultatlistan och sträcktider.

Inlagd: 5 maj 2017, 21:21
Ändrad: 8 augusti 2017, 15:15


Deltagare

  • Martin Lerjen x
  • Torbjörn Thufvesson x
  • Agnes Thor x
  • Daniel Lind x
  • Mattias Henriksson x
  • Janne Nilsson x
  • Lars Jakobsson x
  • Mattias Ågren x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

Inga kommentarer (kommentera)

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

CAAF3415-3C6C-4596-BE6E-2F4C4B0F7361

Sunday 29 March

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Lena Öhman
  • Jens Wicksén
  • Jonas Lindholm
  • Gro Dahlbom
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Malin Annegård
  • Elin Thyr
  • Anton Udd
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Peder Pedersson
  • Simon Bohman
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Christian Atmer
  • Julia Frisk
  • Malin Sundeby
  • Eva Hamplin
  • Britta Alstad
  • Olle Tyrland
  • Sara Löfwander
  • Annica Sundeby
  • Arnau Requena Fernández
  • Maria Pereverzina
  • Mikael Berglund
  • Patrik Englund

Centrumsöndag: Korpberget 33

Istället för Måsenstafett blir det extra Centrumsöndag.

Vi springer banorna från Sommarserien 2017, signerade Mattias Ågren.

Alternativ:
6,7 km
5,1 km
3,8 km
2,7 km
1,9 km (lätt)
Samling på fältet norr om Krongårdsvägen 11. Tunnelbana till Vårby Gård, därifrån ca 500 m promenad.
Start 10.00.

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
Korpberget

laddar karta - vänligen vänta...

Korpberget 59.267449, 17.879841

Läs mer

  • 0 Deltagare

29/3: Måsenstafetten INSTÄLLD 0

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Kristoffer Edshage
  • Lena Öhman
  • Karin Gillberg
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Linnea Börjars
  • Örjan Ahnoff
  • Oskar Hermansson
  • Johanna Löfvenius
  • Bella Gleisner

30/3: Måndagsgympa 11

  • Deltagare
  • Kristoffer Edshage
  • Gro Dahlbom
  • Mattias Robertson
  • Malin Annegård
  • Julia Frisk
  • Britta Alstad

31/3: Fystisdag på Stadion: Pyramider! 6

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Kristoffer Edshage
  • Lena Öhman
  • Jorrit Boekel
  • Niklas Pettersson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Helena Persson
  • Sverker Lenas
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Malin Annegård
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Kristin Karlsson
  • Christian Atmer
  • Andreas Lundsten
  • Julia Frisk
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Arnau Requena Fernández

2/4: Tekniktorsdag: Kompass i Kärrtorp 25

  • Deltagare
  • Jorrit Boekel
  • Henrik Lundgren
  • Janne Nilsson
  • Agnes Thor
  • Annica Sundeby

3/4: Grymnatta – INSTÄLLD 5

  • 0 Deltagare

5/4: Rånässtafetten INSTÄLLD 0

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Kristoffer Edshage
  • Lena Öhman
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Anders R
  • Janne Nilsson
  • Sverker Lenas
  • Linus Rispling
  • Malin Annegård
  • Oskar Hermansson
  • Annica Sundeby
  • Arnau Requena Fernández

5/4: Centrumsöndag: Masmo 13

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Linnea Börjars
  • Oskar Hermansson
  • Sara Löfwander

6/4: Måndagsgympa – säsongsavslutning! 6

  • Deltagare
  • Mattias Robertson
  • Julia Frisk
  • Sara Löfwander

7/4: Fystisdag på Stadion: skogsintervaller! 3

  • 0 Deltagare

13/4: OK Ravinen -INSTÄLLD 0

  • Deltagare
  • Mattias Robertson
  • Oskar Hermansson

14/4: Fystisdag i Kärrtorp: kamouflerad femtusing 2

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Lena Öhman
  • Jonas Lindholm
  • Henrik Lundgren
  • Janne Nilsson
  • Malin Annegård
  • Agnes Thor
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Annica Sundeby

14/4: Tiomilarepet INSTÄLLT 12

  • Deltagare
  • Mattias Robertson
  • Oskar Hermansson

14/4: Fystisdag i Kärrtorp: Kamouflerad femtusing! 2

  • 0 Deltagare

17/4: SM Natt -INSTÄLLD 0

  • 0 Deltagare

18/4: Täby OK Medel – EJ SENIORER 0

  • 0 Deltagare

19/4: Täby OK Lång – EJ SENIORER 0

  • 0 Deltagare

25/4: IFK Lidingö SOK 0

  • 0 Deltagare

26/4: Gustavsbergs OK INSTÄLLD 0

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Samuel Svensson
  • Henrik Hellborg
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Joel Bergkvist
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Jorrit Boekel
  • Henrik Lundgren
  • Erika Lindholm
  • Per-Anders Lindgren
  • Janne Nilsson
  • Linnea Gillberg
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Linus Rispling
  • Joel Udd
  • Anton Udd
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Mattias Göthberg
  • Alexandra Sundgren
  • Andreas Lundsten
  • Annica Sundeby
  • Maria Pereverzina

2/5: 10Mila Kungsängen UPPSKJUTEN 32

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet