VÅREN ÄR HÄR!

Anv. namn:
Lösenord:
 

1/6 Stockholm City Cup 3

2611104923_35ab67dafb_c

Sprintorientering i Stockholm, Stockholm City Cup 2022

Arena
Karolinska Institutet

Kollektivtrafik
Hpl Karolinska institutet västra, Karolinska sjukhuset Eugeniavägen eller promenad från T-St Eriksplan.

Sista ordinarie anmälningsdag Sön 29 maj kl 23:59

Efteranmälan kan endast göras på arenan kl 17:00-19:00 på tävlingsdagen.

Start
Första start kl 18:30. Välj mellan 3 olika startintervall vid anmälan, t.ex.”H21 19:30-20:00″. Blir ett intervall fullt sker förflyttning till annat startintervall. Medelsvår och U2 har fria starttider.
Jaktstart etapp 3: En jaktstart med löparna i klasserna H21, H50, H16, H14, D21, D50, D16 och D14 som ligger max 8 min efter ledaren efter två etapper kommer att genomföras på etapp 3.
Klass Banlängd (ca)
H21 2,8 km D21 2,5 km Medelsvår 2,2 km
H50 2,5 km D50 2,2 km U2 1,3 km
H16 2,5 km D16 2,2 km
H14 1,9 km D14 1,9 km
H12 1,6 km D12 1,6 km

Karta
H50, D50 och Medelsvår har skala 1:3 000, övriga har skala 1:4 000.

Dusch finns ej.

SCC:s hemsida.

Startlista

Tid Namn Klass
Anna Lundemo D21-1
Ronja Hill D21-1
Mattias Henriksson H21-1
Henning Sköldvall H21-1
Per Ljung H21-1
Per Oksvold H21-1
Ove Oksvold H21-2
Kristoffer Edshage H21-2
Jonas Nylund H50-2
Inlagd: 12 februari 2022, 14:14
Ändrad: 4 april 2022, 18:18


Deltagare

  • Annica Sundeby x
  • Mattias Henriksson x
  • Malin Sundeby x
  • Henning Sköldvall x
  • Samuel Murray x
  • Linnea Börjars x
  • Anna Lundemo x
  • Astrid Adelsköld x
  • Johanna Löfvenius x
  • Thomas Karlsson x
  • Kristina Aspvall x
  • Mattias Ågren x
  • Therese Bergstedt x
  • Moa Kjellstrand x
  • Magnus Yngvesson x
  • Agnes Thor x
  • Jonathan Svensson x
  • Ove Oksvold x
  • Jens Kvarnström x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

Inga kommentarer (kommentera)

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

18000723945_d4fd7dacbb_c

Sunday 22 May

  • Deltagare
  • Thomas Karlsson

IFK Lidingö sprint 2 1

IFK Lidingö SOK inbjuder till Sprinthelg.

Samling
Bo, Lidingö

Kollektivtrafik
Buss 204 eller 212 från Ropsten till Lojovägen.

Anmälan via Eventor senast söndagen den 15 maj
Efteranmälan Senast onsdagen den 19 maj kl 23.59. Direktanmälan i öppna klasser.

Start
Första start kl 10.00. Fri minutstart inom respektive startintervall. För din bekvämlighet har vi fria starttider inom …

Läs mer

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Christofer Näsholm
  • Ove Oksvold
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Linnea Börjars
  • Anna Lundemo
  • Therese Bergstedt
  • Henning Sköldvall
  • Jon Lindmark
  • Örjan Ahnoff
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Johanna Löfvenius
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Astrid Adelsköld
  • Ameli Sjöberg
  • Rebecca Åquist
  • Axel Andén
  • Thomas Karlsson
  • Samuel Murray
  • Jonathan Svensson
  • Fredrik Åkerlind

24/5: Stockholm City Cup 2 26

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Daniel Elenius
  • Moa Kjellstrand
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Christofer Näsholm
  • Ove Oksvold
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Per Oksvold
  • Henning Sköldvall
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Astrid Adelsköld
  • Mikael Svartz
  • Jens Kvarnström
  • Adrian Djerf
  • Rebecca Åquist
  • Thomas Karlsson
  • Anna Clara Stenvall
  • Jonathan Svensson
  • Klara Alm
  • Marcos Vicente Herranz

31/5: Medel-KM 34

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Mattias Ågren
  • Ove Oksvold
  • Kristina Aspvall
  • Linnea Börjars
  • Anna Lundemo
  • Therese Bergstedt
  • Henning Sköldvall
  • Agnes Thor
  • Johanna Löfvenius
  • Malin Sundeby
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Astrid Adelsköld
  • Jens Kvarnström
  • Thomas Karlsson
  • Samuel Murray
  • Jonathan Svensson

1/6: Stockholm City Cup 3 19

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Jens Kvarnström
  • Rebecca Åquist

2/6: FysTORSDAG vid GIH: Skogsintervaller 3

  • Deltagare
  • Jonas Lindholm
  • Camilla Jakobsson
  • Gro Dahlbom

4/6: Barnlördag 3 3

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Per-Anders Lindgren
  • Olle Tyrland
  • Jens Kvarnström
  • Rebecca Åquist

4/6: Kartpackning CTS 5

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Mette Brolinson
  • Anders Lavfors
  • Kristina Aspvall
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Sverker Lenas
  • Linnea Börjars
  • Therese Bergstedt
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Johanna Löfvenius
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Olle Tyrland
  • Annica Sundeby
  • Petter Wikström
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Jens Kvarnström
  • Adrian Djerf
  • Rebecca Åquist
  • Samuel Murray
  • Klara Alm

5/6: Centrum Team Sprint 2022, söndag 5 juni. Fler funktionärer behövs! 25

  • 0 Deltagare

6/6: Mälarhöjdens Knockout-sprint 0

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson

7/6: Fystisdag vid Kärrtorps IP: Backintervaller 4

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Jorrit Boekel
  • Mattias Robertson
  • Joel Udd
  • Örjan Ahnoff
  • Simon Bohman
  • Johanna Löfvenius
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Astrid Adelsköld
  • Rebecca Åquist
  • Thomas Karlsson
  • Caroline Nilsson
  • Samuel Murray
  • Jonathan Svensson

9/6: Sprint-KM 18

  • Deltagare
  • Jonas Lindholm
  • Gro Dahlbom

11/6: Barnlördag 4 2

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Per-Anders Lindgren
  • Linnea Börjars
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Simon Bohman
  • Johanna Löfvenius
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Magnus Yngvesson
  • Astrid Adelsköld
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson

16/6: Tekniktorsdag: Sommaravslutning i Hagaparken! 13

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Joel Bergkvist
  • Mattias Ågren
  • Erika Lindholm
  • Per-Anders Lindgren
  • Sverker Lenas
  • Sören Andersson
  • Daniel Lind
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Malin Annegård
  • Henning Sköldvall
  • Joel Udd
  • Anton Udd
  • Agnes Thor
  • Simon Bohman
  • Mattias Göthberg
  • Malin Sundeby
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Jens Kvarnström
  • Rebecca Åquist
  • Jens Finnäs
  • Ronja Hill
  • Caroline Nilsson
  • Jonathan Svensson
  • Klara Alm

18/6: Lukkari-Jukola 2022 33

  • 0 Deltagare

26/6: Idrefjällsveckan 0

  • 0 Deltagare

1/7: 3+3 I Sälen 0

  • 0 Deltagare

4/7: Trekvällars 1 lång 0

  • 0 Deltagare

5/7: Trekvällars 2 medel 0

  • 0 Deltagare

6/7: Trekvällars 3 lång 0

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet