Nu är det stora innovationsåret! Innovera mera!

Anv. namn:
Lösenord:
 

11/8 Stockholm City Cup etapp 1

Välkommen till ett coronasäkert arrangemang!

För att undvika trängsel kommer det finnas många fållor vid starten och vid utstämplingen. Det kommer vara fri start inom 6 startintervall och antalet startande i varje intervall är begränsat. Allt för att undvika trängsel. Håll avstånd på arenan.

Arena
KTH, Maskinparken

Anmälan via Eventor senast 8 augusti

Ingen efteranmälan. Ingen direktanmälan på arenan.

Start
Första start kl 18:30. Välj mellan 6 olika 15 minuters startintervall vid ”Välj en startgrupp”. Gäller alla klasser, även ÖM3 och U2.

Startlista

Tid Namn Klass
18:30:34 Daniel Rejment H21
18:33:23 Arnau Requena Fernández H21
18:41:32 Caroline Nilsson D21
18:43:50 Anton Udd H21
18:44:08 Gro Dahlbom D21
18:45:26 Magnus Karlsson H21
18:45:50 Thomas Karlsson H50
18:47:35 Daniel Persson H21
18:48:02 Johanna Löfvenius ÖM3
18:49:42 Henning Sköldvall H21
18:50:35 Astrid Adelsköld D21
18:52:50 Hampus Olesund H21
18:54:09 Ronja Hill D21
18:55:29 Britta Alstad D50
19:02:32 Anna Lundemo D21
19:02:41 Samuel Murray H21
19:03:43 Per Ljung H50
19:06:41 Magnus Yngvesson H21
19:11:10 Magnus Grafström H50
19:17:51 Jonas Kjäll H21
19:19:45 Joel Berring H21
19:31:35 Anton Alverbäck H21
19:40:45 Per Oksvold H21
19:53:35 Ove Oksvold H21

Resultat

ÖM3, 57 startande
Tid
Efter
1 Dan Boman, Mälarö SOK 16:27
9 Johanna Löfvenius 19:21 2:54
D21, 80 startande
Tid
Efter
1 Helena Bergman, OK Ravinen 15:18
39 Anna Lundemo 21:40 6:22
41 Ronja Hill 22:03 6:45
69 Astrid Adelsköld 30:25 15:07
70 Caroline Nilsson 30:32 15:14
Gro Dahlbom felst.
D50, 44 startande
Tid
Efter
1 Johanna Sundström, Järla Orientering 17:21
7 Britta Alstad 18:24 1:03
H21, 143 startande
Tid
Efter
1 Mårten Boström, IFK Lidingö SOK 14:35
29 Arnau Requena Fernández 17:11 2:36
32 Magnus Yngvesson 17:17 2:42
36 Hampus Olesund 17:43 3:08
42 Samuel Murray 18:05 3:30
59 Joel Berring 19:02 4:27
59 Daniel Persson 19:02 4:27
72 Ove Oksvold 19:37 5:02
82 Anton Udd 20:19 5:44
84 Per Oksvold 20:26 5:51
86 Magnus Karlsson 20:34 5:59
98 Daniel Rejment 21:21 6:46
112 Henning Sköldvall 22:57 8:22
115 Anton Alverbäck 23:13 8:38
Jonas Kjäll felst.
H50, 88 startande
Tid
Efter
1 Fredrik Sone, Attunda OK 15:15
25 Thomas Karlsson 18:47 3:32
63 Magnus Grafström 22:03 6:48
69 Per Ljung 22:57 7:42
Inlagd: 03 juli 2021, 20:20


Deltagare

  • Magnus Yngvesson x
  • Annica Sundeby x
  • Oskar Karlin x
  • Caroline Nilsson x
  • Britta Alstad x
  • Astrid Adelsköld x
  • Gro Dahlbom x
  • Johanna Löfvenius x
  • Thomas Karlsson x
  • Henning Sköldvall x
  • Ove Oksvold x
  • Daniel Persson x
  • Joel Berring x
  • Jonas Kjäll x
  • Anna Lundemo x
  • Magnus Karlsson x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

En kommentar (kommentera)

  • Anmälan är öppen!

    / Henrik Hellborg
    2021-07-03 kl 20:58

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

Sunday 19 September

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Torbjörn Thufvesson
  • Aija Sadurskis
  • Ove Oksvold
  • Niclas Petersson
  • Jon Lindmark
  • Andreas Lundsten
  • Magnus Yngvesson
  • Astrid Adelsköld
  • Hampus Olesund
  • Stefan Persson
  • Daniel Rejment

Lovödubbeln medel 12

Bromma-Vällingby SOK & Mälarö SOK bjuder in till Lovödubbeln
Olika typer av anpassningar kommer att påverka arrangemanget och principen ”Parkera – Gå till start – Spring – Stämpla ut – Åk hem” kommer att eftersträvas.

Parkering
Bocktorp gård, Ekerö kommun. Vägvisning från Ekerövägen (Väg 261).

Kommunikationer
Hpl Rörby Gård ligger 15 …

Läs mer

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Björn Bängtsson
  • Moa Kjellstrand
  • Ove Oksvold
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Linus Rispling
  • Joel Udd
  • Peder Pedersson
  • Simon Bohman
  • Oskar Nordmark
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Magnus Yngvesson
  • Hampus Olesund
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson
  • Samuel Murray

21/9: Terräng-KM 19

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Per-Anders Lindgren
  • Elin Jacobsson
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Joel Udd
  • Örjan Ahnoff
  • Simon Bohman
  • Astrid Adelsköld
  • Bella Gleisner
  • Hampus Olesund
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Mirjam Dagis
  • Ameli Sjöberg
  • Rebecca Åquist
  • Lovisa Andén
  • karin andrén
  • Anna Clara Stenvall
  • Caroline Nilsson
  • Klara Alvelid

23/9: Tekniktorsdag: OL-intervaller i Årstaskogen 24

  • Deltagare
  • Britta Alstad

26/9: MTBO Svenska Cupen Surahammar medel 1

  • Deltagare
  • Aija Sadurskis
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Samantha Lagerlöf
  • Alexandra Sundgren
  • Ingrid Maria Wahlborn

26/9: Tegelhagsmedeln 8

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Rebecca Åquist

28/9: Fystisdag: Intervallserie 3

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Jakob Larsen
  • Kristoffer Edshage
  • Daniel Elenius
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Jorrit Boekel
  • Gro Dahlbom
  • Ove Oksvold
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Linus Rispling
  • Per Oksvold
  • Elin Thyr
  • Joel Udd
  • Jon Lindmark
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Oskar Nordmark
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Mirjam Dagis
  • Stefan Persson
  • Ronja Hill
  • Daniel Rejment
  • Samuel Murray

29/9: Gratisfest #2: Natti Natti 34

  • Deltagare
  • Lena Öhman
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Gustaf Gerge
  • Simon Bohman
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Mirjam Dagis
  • Ronja Hill

30/9: Tekniktorsdag: slingor i Rudan 10

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Per-Anders Lindgren
  • Linus Rispling
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Thomas Karlsson

3/10: Järfälla medel 5

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Rebecca Åquist

5/10: Fystisdag: Skogsintervaller 2

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Malin Sundeby
  • Ingrid Maria Wahlborn

7/10: Tekniktorsdag 3

  • 0 Deltagare

9/10: 25manna 0

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge

10/10: 25mannamedeln INSTÄLLD 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Daniel Lind
  • Andreas Lundsten

10/10: Halikko 2021 7

  • Deltagare
  • Elin Thyr
  • Oskar Hermansson
  • Malin Sundeby

11/10: Kartpackning CTS 3

  • 0 Deltagare

12/10: Fystisdag: Tröskelintervaller 0

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Henning Sköldvall
  • Örjan Ahnoff
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Rebecca Åquist
  • Ronja Hill
  • Caroline Nilsson

13/10: Centrum Team Sprint 17

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad

14/10: Tekniktorsdag: CTS revival 3

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet