TRÄNINGSÅRET 2019 I FULL GÅNG!

Anv. namn:
Lösenord:
 

4/7 Trekvällars Etapp 3

tre

Tävlingen består utav tre etapper där den sammanlagda tiden ger totalresultatet. Etapp 1 och 3 är långdistans, Etapp 2 är medeldistans.

Plats
Tävlingsarenan ligger i anslutning till OK Ravinens klubbstuga vid Hellasgården, alla tre dagar.

Kommunikation
Tävlingsarenan nås enklast med buss 401 från Slussen. Avgång var tionde minut. Parkering i mån av plats på Hellasgårdens parkeringsplats mot ordinarie parkeringsavgift.

Anmälan på Eventor senast 25 juni

Terrängområde och karta
Utsnitt ur Nackareservatet-Erstavik. Skala 1:7 500 för HD60 och äldre. Skala 1:10 000 för övriga. Ekvidistans 5m. kodsiffror tryckta på kartan Bredvid kontrollnumren.

Start
Fri minutstart i alla klasser mellan 17.30 och 19.30. Målgång senast 20.45, då målet stänger.

Startlista

Tid Namn Klass
17:30:00 Marie Nilsson D21K
17:30:00 Mette Brolinson D40
17:30:00 Magnus Karlsson H21
17:30:00 Ove Oksvold H40
17:30:00 Sverker Lenas H40
17:32:08 Mattias Holmberg H45
17:36:07 Ulf Franzén ÖM7
17:44:06 Mattias Ågren H21
17:49:33 Aija Sadurskis ÖM5
17:58:11 Nicklas Torlegård ÖM5
18:01:11 Mattias Robertson H50
18:17:11 Emma Johansson ÖM5
18:17:11 Gustaf Gerge ÖM8
18:18:08 Linnea Börjars D21K
18:25:13 Magnus Grafström H45
18:29:07 Sara Jonasson D21K
18:30:13 Samantha Ahlgren ÖM8
18:30:48 Johan Elgh ÖM5
18:31:12 Janne Nilsson H55
18:32:07 Therese Bergstedt ÖM5
18:38:07 Alexandra Sundgren D21K
18:41:06 Moa Kjellstrand D21
18:43:08 Caroline Cederquist Törnblad ÖM7
18:46:12 Jon Lindmark H35
18:46:18 Fredrik Cederquist Törnblad ÖM3
18:49:07 Linus Rispling H40
18:50:06 Jonas Kjäll H21
18:51:10 Oskar Nordmark ÖM8
18:51:16 Elin Göransson ÖM7
18:52:07 Anders Ryrman ÖM8
18:53:08 Mattias Henriksson ÖM6
18:54:09 Olof Lethagen H21
18:55:07 Daniel Elenius H40

Resultat

ÖM3, startande
Tid
Efter
1 Anna Gerhardsson, Attunda OK 35:42
10 Fredrik Cederquist Törnblad 54:00 18:18
ÖM5, startande
Tid
Efter
1 Melker Palm, Järfälla OK 33:24
3 Emma Johansson 40:10 6:46
7 Johan Elgh 46:20 12:56
24 Therese Bergstedt 1:01 28:13
30 Nicklas Torlegård 1:04 30:57
Aija Sadurskis felst.
ÖM6, startande
Tid
Efter
1 Ola Sandén, 54:18
4 Mattias Henriksson 1:28 33:49
ÖM7, startande
Tid
Efter
1 Magnus Lindblom, Gustavsbergs OK 27:00
27 Caroline Cederquist Törnblad 42:05 15:05
34 Ulf Franzén 44:01 17:01
78 Elin Göransson 1:10 43:16
ÖM8, startande
Tid
Efter
1 Jörgen Ohlin, Tullinge SK 33:37
9 Oskar Nordmark 39:54 6:17
31 Samantha Ahlgren 52:41 19:04
63 Gustaf Gerge 1:12 38:29
66 Anders Ryrman 1:18 44:33
ÖM9, startande
Tid
Efter
1 David Bejbom, Järla Orientering 45:58
D21, startande
Tid
Efter
1 Sara Sjökvist, Järla Orientering 53:06
7 Moa Kjellstrand 1:06 13:12
D21K, startande
Tid
Efter
1 Linnea Börjars 48:28
3 Alexandra Sundgren 1:00 11:40
5 Sara Jonasson 1:02 14:06
Marie Nilsson ej start
D40, startande
Tid
Efter
1 Karolina Hellberg, Sundbybergs IK 47:21
Mette Brolinson ej start
H21, startande
Tid
Efter
1 Oskar Edvardsson, Järfälla OK 1:12
7 Jonas Kjäll 1:22 10:30
14 Mattias Ågren 1:41 29:23
17 Olof Lethagen 1:50 38:17
Magnus Karlsson ej start
H35, startande
Tid
Efter
1 Jon Lindmark 1:11
H40, startande
Tid
Efter
1 Robert Pedersen, Järfälla OK 1:04
2 Linus Rispling 1:07 2:06
5 Daniel Elenius 1:09 4:56
Sverker Lenas ej start
Ove Oksvold ej start
H45, startande
Tid
Efter
1 Magnus Falkenström, Skogsluffarnas OK 44:44
6 Mattias Holmberg 53:27 8:43
26 Magnus Grafström 1:13 28:31
H50, startande
Tid
Efter
1 Mikael Nyberg, Hellas Orientering 44:27
28 Mattias Robertson 1:31 46:37
H55, startande
Tid
Efter
1 Anders Lund, Järfälla OK 54:43
4 Janne Nilsson 1:00 5:38
Inlagd: 1 januari 2018, 14:14
Ändrad: 5 maj 2018, 19:19


Deltagare

  • Sara Jonasson x
  • Anna Holmström Wikell x
  • Mattias Robertson x
  • Olof Lethagen x
  • Anders R x
  • Daniel Elenius x
  • Gustaf Gerge x
  • Linnea Börjars x
  • Moa Kjellstrand x
  • Mattias Henriksson x
  • Therese Bergstedt x
  • Linus Rispling x
  • Elin Göransson x
  • Jon Lindmark x
  • Mattias Holmberg x
  • Marie Nilsson x
  • Jonas Kjäll x
  • Samantha Ahlgren x
  • Janne Nilsson x
  • Aija Sadurskis x
  • Mattias Ågren x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

En kommentar (kommentera)

  • Etapp 3 aka stora AR-dagen! Folköl på en klippa intill Källtorpsjön, Urban Deli i Sickla eller restaurang vid Slussen?

    / Linnea Börjars
    2018-07-03 kl 15:53

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

idre_fjall

Sunday 23 June

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Ove Oksvold
  • Per Oksvold
  • Ylva Fornander

Idrefjällveckan 4

Idrefjällveckan arrangeras 23–27 juni med totalt fem tävlingar under lika många dagar.

– Söndag 23/6 Fjällorientering
– Måndag 24/6 Sprintorientering
– Tisdag 25/6 Idrefjällens 3-dagars (dag-1) långdistans
– Onsdag 26/6 Idrefjällens 3-dagars (dag-2) medeldistans
– Torsdag 27/6 Idrefjällens 3-dagars (dag-3) långdistans, jaktstart

Det är Idrefjällens OK som står som arrangör som tillsammans med funktionärer från olika …

Läs mer

  • 0 Deltagare

28/6: Sälen 3+3 0

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Martin Karlsson
  • Magnus Karlsson
  • Ove Oksvold
  • Janne Nilsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Agnes Thor
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Frej Fredman

1/7: Trekvällars etapp 1 – lång 16

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Martin Karlsson
  • Magnus Karlsson
  • Ove Oksvold
  • Janne Nilsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Agnes Thor
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Frej Fredman

2/7: Trekvällars etapp 2 – medel 16

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Martin Karlsson
  • Magnus Karlsson
  • Ove Oksvold
  • Janne Nilsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Agnes Thor
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Caroline Cederquist Törnblad

3/7: Trekvällars etapp 3 – lång 15

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Aija Sadurskis

5/7: WMOC 2019 Riga 2

  • Deltagare
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Linus Rispling
  • Andreas Lundsten

5/7: Vålådalens 3-dagars 4

  • Deltagare
  • Martin Karlsson
  • Mattias Ågren
  • Helena Persson
  • Linnea Börjars
  • Therese Bergstedt
  • Malin Sundeby
  • Olle Tyrland

5/7: Eskilstuna 3-dagars 7

  • 0 Deltagare

6/7: Gotlands 2-dagars 0

  • Deltagare
  • Anders Lavfors
  • Niclas Petersson
  • Johanna Löfvenius
  • Malin Sundeby
  • Olle Tyrland

9/7: Gotlands 3-dagars 5

  • 0 Deltagare

9/7: Mastloppet 0

  • 0 Deltagare

16/7: Sommarserien IFK Enskede 0

  • 0 Deltagare

18/7: Sommarserien Skarpnäcks OL 0

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind
  • Mette Brolinson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Karin Gillberg
  • Jerk Rönnols
  • Henrik Hellborg
  • Katarina Tallhage
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Camilla Jakobsson
  • Magnus Karlsson
  • Jorrit Boekel
  • Gro Dahlbom
  • Oskar Gustafsson
  • Helena Persson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Therese Bergstedt
  • Elin Thyr
  • Marie Nilsson
  • Örjan Ahnoff
  • Oskar Hermansson
  • Samantha Ahlgren
  • Alexandra Sundgren
  • Lars Brickstad
  • Johan Elgh
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Gustaf Petersson
  • Andreas Lundsten
  • Britta Alstad
  • Olle Tyrland
  • Hannah Linngård

22/7: O-ringen Kolmården 2019 34

  • 0 Deltagare

25/7: Sommarserien Centrum OK 0

  • 0 Deltagare

29/7: Sommarserien Skogsluffarnas OK 0

  • Deltagare
  • Henny Samuelsson
  • Jonas Kjäll
  • Annica Sundeby

3/8: SOW Gstaad 2019 3

  • Deltagare
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Joel Bergkvist
  • Oskar Gustafsson
  • Linnea Gillberg
  • Per Oksvold
  • Agnes Thor

3/8: Obygdshelgen 7

  • Deltagare
  • Moa Kjellstrand

6/8: Sommarserien Tyresö Orientering 1

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet