TRÄNINGSÅRET 2019 I FULL GÅNG!

Anv. namn:
Lösenord:
 

3/3 Vinterserien Älvsjö Örby

snomass

Vinterserien

Samling
Älvsjö g:la IP Klubbevägen/Pukslagargatan. Kartköp, anmälan ombyte o dusch i stugan nere på ängen (Inte det blå huset). Fika finns i stugan.

Allmänna färdmedel
Buss 144 från Fruängens t-bana eller från Älvsjö stn hållplats: Spindelvägen

Start
10-12. Start 200 m, mål vid stugan. Kontroller nedplockas kl 14.00.
Banor:
A 7.3km svart
B 5.9km svart
C 3.3km blå
D 2.0km gul

Karta
Skala 7500 del.

Dokument m.m.

Startlista

Tid Namn Klass
09:40:21 Lars Jakobsson A
10:17:33 Magnus Karlsson B
10:21:21 Erika Hörnfeldt C
10:26:33 Per Ljung A
10:36:56 Janne Nilsson A
10:39:43 Lena Öhman A
10:41:25 Torbjörn Thufvesson B
11:04:39 Oskar Hermansson A
12:02:28 Maria Carlström B
12:02:52 Arvid Rudberg A

Resultat

A, 34 startande
Tid
Efter
1 Filip Dahlgren, Hagaby GoIF Örebro 42:59
11 Oskar Hermansson 59:08 16:09
12 Lars Jakobsson 1:00 17:38
17 Janne Nilsson 1:05 22:31
27 Arvid Rudberg 1:17 34:15
29 Lena Öhman 1:21 38:51
31 Per Ljung 2:02 1:19
B, 27 startande
Tid
Efter
1 Magnus Karlsson 52:39
12 Maria Carlström 1:04 11:30
21 Torbjörn Thufvesson 1:13 21:04
C, 73 startande
Tid
Efter
1 Anders Björklund, 33:12
43 Erika Hörnfeldt 57:31 24:19
Inlagd: 11 november 2018, 21:21
Ändrad: 2 februari 2019, 12:12


Deltagare

  • Torbjörn Thufvesson x
  • Mia Carlström x
  • Per Ljung x
  • Erika Hörnfeldt x
  • Janne Nilsson x
  • Oskar Hermansson x
  • Magnus Karlsson x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

En kommentar (kommentera)

  • Grattis Magnus!

    / Oskar Hermansson
    2019-03-03 kl 15:00

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

jubilaren

Wednesday 22 May

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Martin Karlsson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Gro Dahlbom
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Mattias Holmberg
  • Per Oksvold
  • Arvid Rudberg
  • Elin Thyr
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Per Ljung
  • Andreas Lundsten
  • Julia Frisk
  • Mats Andersson
  • Hannah Linngård

Stockholm City Cup #2 25

Stockholm City Cup är sprintorientering i Stockholms parker. Du kan springa alla någon, några eller alla tre deltävlingarna. Jaktstart på sista etappen.

Plats
Bergshamra

Anmälan på Eventor senast 19 maj

Start
Första start kl 18:30. Startlista finns tillgänglig på Stockholm City Cups hemsida samt på Eventor på tävlingsdagens morgon. När du anmäler dig …

Läs mer

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Kristoffer Edshage
  • Lena Öhman
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Therese Bergstedt
  • Malin Annegård
  • Anton Udd
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Amanda Wikner

23/5: Tekniktorsdag – full rull(e) i patrull 12

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Torbjörn Thufvesson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Lena Öhman
  • Jerk Rönnols
  • Samuel Svensson
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Arvid Rudberg
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Michael Brüer
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Oskar Nordmark
  • Christian Atmer
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Andreas Lundsten
  • Olle Tyrland
  • Per Bengtsson

26/5: Lång-KM 32

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Torbjörn Thufvesson
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Henrik Lundgren
  • Gro Dahlbom
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Per Oksvold
  • Malin Annegård
  • Elin Thyr
  • Jon Lindmark
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Hannah Linngård
  • Amanda Wikner

28/5: Stockholm City Cup #3 27

  • Deltagare
  • Björn Bängtsson
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Anders Lavfors
  • Niklas Pettersson
  • Kristina Aspvall
  • Henny Samuelsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Tomas Holmberg
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Oskar Hermansson
  • Samantha Ahlgren
  • Oskar Nordmark

3/6: CTS: Kartpackning 15

  • Deltagare
  • Julia Dalgren

4/6: Fystisdag i Kärrtorp: Supertusingar BANA 1

  • 0 Deltagare

5/6: Plankbygge inför CTS 0

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Sara Jonasson
  • Anders Lavfors
  • Kristina Aspvall
  • Henny Samuelsson
  • Elin Jacobsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Jonas Kjäll
  • Sara Elmqvist
  • Therese Bergstedt
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Christian Atmer
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Andreas Lundsten
  • Linus Wellander
  • Amanda Wikner

6/6: Centrum Team Sprint 2019 28

  • Deltagare
  • Lena Öhman
  • Martin Karlsson
  • Samuel Svensson
  • Henrik Hellborg
  • Sara Jonasson
  • Henrik Lundgren
  • Henny Samuelsson
  • Mia Carlström
  • Tomas Holmberg
  • Arvid Rudberg
  • Örjan Ahnoff
  • Ylva Fornander
  • Hannah Linngård

7/6: Veteran SM c/o Ösaträffen 13

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Emil Tallhage
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Jorrit Boekel
  • Henrik Lundgren
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Tomas Holmberg
  • Arvid Rudberg
  • Jon Lindmark
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Annica Sundeby

11/6: Sprint-KM 30

  • Deltagare
  • Örjan Ahnoff

13/6: Sommaravslutning 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Samuel Svensson
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Jorrit Boekel
  • Erika Lindholm
  • Henny Samuelsson
  • Ulrica Axelsson
  • Daniel Lind
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Tomas Holmberg
  • Anton Udd
  • Jon Lindmark
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Andreas Lundsten
  • Julia Frisk
  • Hannah Linngård

15/6: Kangasala Jukola 2019 31

  • 0 Deltagare

18/6: Melkers minne 0

  • Deltagare
  • Per Oksvold
  • Ylva Fornander

23/6: Idrefjällveckan 2

  • 0 Deltagare

28/6: Sälen 3+3 0

  • Deltagare
  • Martin Karlsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge

1/7: Trekvällars etapp 1 – lång 3

  • Deltagare
  • Martin Karlsson
  • Gustaf Gerge

2/7: Trekvällars etapp 2 – medel 2

  • Deltagare
  • Martin Karlsson

3/7: Trekvällars etapp 3 – lång 1

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Aija Sadurskis

5/7: WMOC 2019 Riga 2

  • Deltagare
  • Martin Karlsson

6/7: Gotlands 2-dagars 1

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet