Klassisk Allahjärtansdagfystorsdag på Östermalms IP.
Vi springer på elljusspåren i anslutning till Östermalms IP. Medtag stoppklocka, skor och glatt humör.
Som alltid på våra torsdagar kan alla vara med oavsett kondition och motivation. Träningens upplägg gör att vi alltid är ganska samlade på ett mindre område.
Resväg: Tunnelbana avgår 18:03 från t-centralen mot Mörby Centrum. Framme vid Stadion 18.07. Därifrån några minuters promenad.
Gott, du får spåra åt oss andra!
Starttid 8.30 på E1!
Efter en oootroligt tidig väckning i Ventspils hann vi med en nap i Daugavpils inför första etappen. Väl genomförda lopp av samtliga men alldeles särskilt lysande för Kristoffer. Nu middag för att fira pallplatsen!!
@Karin Det är en djungel, men det går inte att få en klocka med gps utan massa hälsoyadalullull. Man behöver ju inte använda det. Jag har en gammal garmin du kan få gratis, men problemet med den är att den inte talar med telefonen så man måste ha en dator för att få upp spåret på livelox. Lite party-pooper om man går direkt till liveloxfesten. Hör av dig om det är intressant. Annars skulle jag leta efter typ billigaste med gps och som har telefonapp.
Efterlysning! Nu skriver jag här eftersom jag inte vet hur jag kan skriva på Forumet.
Har till slut kommit fram till att jag vill införskaffa en Garminklocka (eller annat märke) till O-ringen. Men utbudet är så stort, jag vill bara ha en klocka så jag kan lägga upp på Livelox och delta i Livelox-fest! Vad ska jag leta efter? Ej en massa extrafunktioner som kostar. Tar tacksamt emot tips! hälsar Karin Gillberg

Samlingsplats
Myrestad. Ca 5 km nordväst om Brösarp. Vägvisning från riksväg 19 norr om Brösarp.
Anmälan senast söndagen den 5 juli i Eventor.
Efteranmälan senast lördagen den 11 juli i Eventor. Öppna klasser, antingen på Eventor fram till efteranmälan eller på arenan.
Start
Första start för åldersklasser 17:30, efteranmälda startar före. Fri …
5 kommentarer (kommentera)
Vågar inte vara med på detta än, hänger på gymmet och tränar bort löparknä ist. Kör hårt!
/ Kattis S
2013-02-13 kl 12:14
Jag hade tänkt komma, nu när jag skolkade igår, men så öppnade sig ett så oemotståndligt träningsfönster mitt på dagen. Färdigtränad för i dag alltså och jag kan tipsa om att elljusspåret lämpar sig perfekt för dubbat.
/ Lena
2013-02-14 kl 15:17
På väg. Blir lite sen.
/ Björn B
2013-02-14 kl 18:13
Tack för stödet! När jag kom hem var jag först riktigt toppad på endorfin, men nu är jag utmattad och har sprängande huvudvärk. Vilken kväll…
/ tobbe
2013-02-14 kl 22:14
Härligt jobbat ikväll! Och speciellt bra kämpat av kvällens torsdagsdebutanter. Det här gör vi snart, om hoppas jag.
/ jens_wicksen
2013-02-14 kl 22:26
Skriv en kommentar!