Fystorsdag på Kärrtorps IP.
Medtag stoppklocka, skor och glatt humör.
Som alltid på våra torsdagar kan alla vara med oavsett kondition och motivation. Träningens upplägg gör att vi alltid är ganska samlade på ett mindre område.
Resväg: Tunnelbana avgår 17:55 från t-centralen mot Skarpnäck. Framme vid Kärrtorp 18.11. Därifrån några minuters promenad.
Gott, du får spåra åt oss andra!
Starttid 8.30 på E1!
Efter en oootroligt tidig väckning i Ventspils hann vi med en nap i Daugavpils inför första etappen. Väl genomförda lopp av samtliga men alldeles särskilt lysande för Kristoffer. Nu middag för att fira pallplatsen!!
@Karin Det är en djungel, men det går inte att få en klocka med gps utan massa hälsoyadalullull. Man behöver ju inte använda det. Jag har en gammal garmin du kan få gratis, men problemet med den är att den inte talar med telefonen så man måste ha en dator för att få upp spåret på livelox. Lite party-pooper om man går direkt till liveloxfesten. Hör av dig om det är intressant. Annars skulle jag leta efter typ billigaste med gps och som har telefonapp.
Efterlysning! Nu skriver jag här eftersom jag inte vet hur jag kan skriva på Forumet.
Har till slut kommit fram till att jag vill införskaffa en Garminklocka (eller annat märke) till O-ringen. Men utbudet är så stort, jag vill bara ha en klocka så jag kan lägga upp på Livelox och delta i Livelox-fest! Vad ska jag leta efter? Ej en massa extrafunktioner som kostar. Tar tacksamt emot tips! hälsar Karin Gillberg

Samlingsplats
Myrestad. Ca 5 km nordväst om Brösarp. Vägvisning från riksväg 19 norr om Brösarp.
Anmälan senast söndagen den 5 juli i Eventor.
Efteranmälan senast lördagen den 11 juli i Eventor. Öppna klasser, antingen på Eventor fram till efteranmälan eller på arenan.
Start
Första start för åldersklasser 17:30, efteranmälda startar före. Fri …
17 kommentarer (kommentera)
Är det ngn som har en garminladdare till salu? Min försvann i flytten!
/ Kattis S
2013-02-06 kl 16:05
Ingen transformator, men jag har en docka och kabel som lämnades kvar i Skattungbyn i våras utan att någon efterfrågat den än.
/ Mattias H
2013-02-06 kl 17:07
Åh Mattias jag lånar gärna den så länge tills någon hör av sig, om inte du har behov av den?
/ Kattis S
2013-02-06 kl 20:06
Jag har en extra laddare. Köpte ju en ny garmin på blocket när min blev stulen i Kärrtorp och den kom med laddare så min gamla är så att säga över. Påminn mig så kan jag ta med till måndagsgympan.
/ Mette
2013-02-06 kl 22:17
Jag är pigg nog att gå till mitt lönearbete imorgon, men mitt riktiga arbete känner jag mig inte riktigt redo för än. Jens – kan du axla manteln?
/ jerk
2013-02-06 kl 22:44
Förtydligande av ovanstående: Jag är lite för hängig för fystorsdag fortfarande. Och självklart kan MÅgren få axla alla mantlar han orkar, som nu också är träningskommittéig.
/ jerk
2013-02-06 kl 22:47
Mette det skulle vara supersnällt!
/ Kattis S
2013-02-07 kl 06:18
Jag får nog tyvärr hoppa av. Det tog visst lite längre tid än två dagar från utbrott av årsfestsjukan att bli redo för intervaller.
/ Malin
2013-02-07 kl 09:49
Mattias, det kan vara Moas docka. Hon berättade igår att hennes var borta.
/ Oskar
2013-02-07 kl 10:57
bangar ikväll. Måste styra upp lite saker hemma då det kommer en drös människor hem till mig imorrn. Får bli en kvällsrunda solo framåt natten.
/ Handers
2013-02-07 kl 13:07
Jag har inget hänglås som funkar.
/ Ågren
2013-02-07 kl 16:47
Men det blir väl av ikväll?
/ karl
2013-02-07 kl 16:50
Jo, jag har skippat två träningar den här veckan så jag tänker tredje gången gillt. Men ska vi kunna låsa in grejer får nån av er andra ta med ett hänglås!
/ Ågren
2013-02-07 kl 16:59
Jag tar med hänglås.
/ jens_wicksen
2013-02-07 kl 17:09
Okej, bra! Jag blir lite sen (hör o häpna) …
/ Ågren
2013-02-07 kl 18:05
Moa, det sitter en liten vit lapp på USB-kabeln med texten ”Endast för e-legetimation!”
Hör av dig när du kommer på träning om den är din, så tar jag med den.
/ Mattias H
2013-02-07 kl 19:41
Det där känner jag igen! Kan det vara min gamla som Moa fått av mig (hon har fått en docka av mig).
/ Oskar
2013-02-07 kl 19:47
Skriv en kommentar!