Måndagsgympa är namnet på centrums cirkelträning inomhus. Tanken är att vi ska stärka våra kroppar under vinterhalvåret så att vi klarar oss skadefria genom den varmare delen av året. Fokus ligger kring ben och bål.
Efteråt bastar vi. Sen äter vi tacos på La Neta.
Resväg: Antingen tar man en promenad från T-centralen över mot stadshuset eller så åker man från T-centralen till Rådhuset och promenerar därifrån. Även några käcka busslinjer passerar.
laddar karta - vänligen vänta...
Se upp, det finns en himla massa provlöpningar i augusti. Jag ska försöka styra upp lite på hemsidan snart
Grattis Malin!
Vill bara säga att jag ändå vann systrakampen totalt!!
Malin kom sist i mål så hon tar flaggan.
Änna bra övernattningsställe för en gôr-röd flagga.

Arena
Brogetorp (N58 42 35; E16 50 31). Från väg 800 vid Tuna/Enstaberga ta väg 508 mot Nävekvarn i ca 5 km.
Anmälan i Eventor senast måndag 20 juli.
Efteranmälan senast torsdag 23 juli. Till de Öppna klasserna finns direktanmälan vid arenan.
Start
Till start ca 1000 m på stig/väg från arena. Startstämpling …
2 kommentarer (kommentera)
Ännu en måndag försmäktar vi utan tacos: http://laneta.se/sv/nyheter/renoveringsarbete-152-242
Eller är det värt en tur till söder? Annars passar jag på att lobba för indiska Gandhi på Hantverkargatan 80, öppet till 22.
/ Camilla
2016-02-22 kl 14:32
Ja detta är verkligen en intressant fråga.
/ Oskar
2016-02-22 kl 17:00
Skriv en kommentar!