
Fystisdag på Östermalms IP.
Vi springer på elljusspåren i anslutning till Östermalms IP. Medtag stoppklocka, skor och glatt humör.
Ikväll kör vi den klassiska Centrumpyrmiden! 5-4-3-2-1-1-2-3-4-5 minuters löpning, med en minuts vila mellan varje intervall.
Som alltid på våra träningar kan alla vara med oavsett kondition och motivation. Träningens upplägg gör att vi alltid är ganska samlade på ett mindre område.
Resväg: Tunnelbana avgår 18:03 från t-centralen mot Mörby Centrum. Framme vid Stadion 18.07. Därifrån några minuters promenad.
laddar karta - vänligen vänta...
Gott, du får spåra åt oss andra!
Starttid 8.30 på E1!
Efter en oootroligt tidig väckning i Ventspils hann vi med en nap i Daugavpils inför första etappen. Väl genomförda lopp av samtliga men alldeles särskilt lysande för Kristoffer. Nu middag för att fira pallplatsen!!
@Karin Det är en djungel, men det går inte att få en klocka med gps utan massa hälsoyadalullull. Man behöver ju inte använda det. Jag har en gammal garmin du kan få gratis, men problemet med den är att den inte talar med telefonen så man måste ha en dator för att få upp spåret på livelox. Lite party-pooper om man går direkt till liveloxfesten. Hör av dig om det är intressant. Annars skulle jag leta efter typ billigaste med gps och som har telefonapp.
Efterlysning! Nu skriver jag här eftersom jag inte vet hur jag kan skriva på Forumet.
Har till slut kommit fram till att jag vill införskaffa en Garminklocka (eller annat märke) till O-ringen. Men utbudet är så stort, jag vill bara ha en klocka så jag kan lägga upp på Livelox och delta i Livelox-fest! Vad ska jag leta efter? Ej en massa extrafunktioner som kostar. Tar tacksamt emot tips! hälsar Karin Gillberg

Samlingsplats
Myrestad. Ca 5 km nordväst om Brösarp. Vägvisning från riksväg 19 norr om Brösarp.
Anmälan senast söndagen den 5 juli i Eventor.
Efteranmälan senast lördagen den 11 juli i Eventor. Öppna klasser, antingen på Eventor fram till efteranmälan eller på arenan.
Start
Första start för åldersklasser 17:30, efteranmälda startar före. Fri …
5 kommentarer (kommentera)
Moa – tar du med min lampa så att jag hinner ladda den tills på torsdag?
/ Camilla
2014-10-20 kl 21:32
Va många vi blir, härligt!
/ Sara
2014-10-21 kl 10:56
Jaaa mina favoritintervaller!
/ Gro
2014-10-21 kl 13:47
Det blev ett långt och tufft pass idag, det känns i mina ben och syns på klockan 12.5km fick jag ihop. Bra jobbat idag alla! ::)
/ Sara
2014-10-21 kl 21:28
Tack!
/ Björn B
2014-10-21 kl 21:38
Skriv en kommentar!