
Information om hur och var:
Vi springer intervaller uppför i Maskinbacken i Lill-Janskogen. Snöra på dig löparskorna, ta med stoppklocka (om du har) och framförallt ett glatt humör! Det kommer bli årsfestpepp som tema på backarna, alla måste komma. Både på backträning och årsfest. :)
Skadekommittèn har också träning idag, där blir det lätt jogg och blandade småövningar. Skriv gärna i kommentarsfältet om du vill delta i Skadekommittèn träning och vad det är för fel på dig. Tillexempel: ”jag har varit förkyld en längre tid och vill komma igång”
Som alltid på våra träningar kan alla vara med oavsett kondition och ambitionsnivå. Träningens upplägg gör att vi rör oss inom ett mindre område och återsamlas frekvent.
Resväg: Tunnelbanans linje 17 mot Mörby Centrum avgår 17:43 från T-centralen, framme vid Stadion 17:59. Därifrån några minuters promenad.
laddar karta - vänligen vänta...
Jag kommer försöka att inte glömma att ta med den.
Samåker gärna och har tillgång till bil med 2-3 lediga platser! Åker från Hammarbyhöjden. Messa 0763518106
Är det någon som åker från Stockholm som kan ta med flaggan? (jag har redan åkt). Var är flaggan nu?
Gott, du får spåra åt oss andra!
Starttid 8.30 på E1!

Femdagars.
I år med följande innehåll:
Etapp 1 och 2, Jennylund
Veckan börjar med två långdistanser som till största delen går i naturreservatet Vättlefjäll. Vättlefjäll är ett vildmarksområde med ett fåtal stigar men desto fler tjärnar, tungsprungna mossar, lättlöpta sänkor och öppna höjder. Fantastisk orienteringsterräng där både orienteringsteknik och löpstyrka premieras.
Etapp 3, Slottsskogen
Efter …
5 kommentarer (kommentera)
Jag ska se till att detta bli en förfest utan dess like.
/ Sara J
2015-11-18 kl 09:41
Jag ska försöka hinna med detta! Ingår i skadekommittén.
/ Oskar
2015-11-23 kl 14:40
Vi är i omklädningsrum 6.
/ Sara J
2015-11-24 kl 18:06
tack för förfesten igår!
/ Sara J
2015-11-25 kl 10:25
Förfest var jättekul, missa nu inte festen!
/ Henrik Hellborg
2015-11-25 kl 10:43
Skriv en kommentar!