Vi kör nattorientering även denna torsdag!
Vi använder överblivna kartor från en tidigare (episk) träning och väljer om vi vill springa i grupp eller på något annat vis. Troligen inga skärmar/reflexer ute. Och om några känner för en lugn löptur utan karta, så går det också bra!
Medtag orienteringsskor, pannlampa, kompass och plastficka (A4).
Omklädning
I omklädningsrummet går det att låsa in sin väska samt duscha efteråt. Det är gemensamt omklädningsrum och duschar för damer och herrar, så vi byter om i omgångar.
laddar karta - vänligen vänta...
Nummer till vaktmästare: 073-921 90 07
Livelox kommer imorgon: Håll ut!
Vi skippar dom första 18-24 min, så blir det rimligare. Och trevligare!
44 minuters löpning i 3000-meters tempo? Är inte det lite att ta i?
Är på väg
Lindholms åker från stugan i Finland och gör några dagar i Baltikum före tävlingen. Vi anländer dagen innan etapp 1, så vi kan etablera en Centrumcamp om så önskas. Glöm inte att första anmälningsstoppet är 15/4!
Nattorientering med tempoväxlingar i Majroskogen!
4 kommentarer (kommentera)
Fler som vill vara med? Kul bana utlovas!
/ Per-Anders
2024-02-28 kl 14:11
Lite ogenomtänkt, är helt slut i benen efter ett apjobbigt lunchintervallpass, tror jag får stå över detta.
/ Britta
2024-02-29 kl 14:37
Förlåt jag behöver också hoppa :(
/ Moa
2024-02-29 kl 17:22
Tack för bra träning!
/ Oskar Nordmark
2024-03-01 kl 15:13
Skriv en kommentar!