Resultat Centrum Team Sprint (stafetten)
2010-08-13 | ||||||
Herrar | (30/34) | |||||
1. | Team Ruthless Raviners | 56:06 | ||||
1. | Nick Barrable | 14:51 | 14:51 | +0:21 | ||
2. | Gustav Bergman | 12:33 | 27:24 | +0:17 | ||
3. | Nick Barrable | 13:20 | 40:44 | +1:02 | ||
4. | Gustav Bergman | 15:22 | 56:06 | |||
2. | OK Linné - Pistillerna | 56:11 | +0:05 | |||
1. | Josef Nordlund | 14:35 | 14:35 | +0:05 | ||
2. | Jan Troeng | 12:37 | 27:12 | +0:05 | ||
3. | Josef Nordlund | 12:38 | 39:50 | +0:08 | ||
4. | Jan Troeng | 16:21 | 56:11 | +0:05 | ||
3. | OK Linné - Ståndarna | 56:12 | +0:06 | |||
1. | Rassmus Andersson | 14:31 | 14:31 | +0:01 | ||
2. | Henrik Löfås | 13:17 | 27:48 | +0:41 | ||
3. | Rassmus Andersson | 12:42 | 40:30 | +0:48 | ||
4. | Henrik Löfås | 15:42 | 56:12 | +0:06 | ||
4. | Järla Orientering lag1 | 56:20 | +0:14 | |||
1. | Olle Boström | 14:30 | 14:30 | |||
2. | Martin Härberg | 12:37 | 27:07 | |||
3. | Olle Boström | 12:35 | 39:42 | |||
4. | Martin Härberg | 16:38 | 56:20 | +0:14 | ||
5. | Järla Orientering lag 2 | 56:32 | +0:26 | |||
1. | David Bejbom | 14:55 | 14:55 | +0:25 | ||
2. | Dan Wester | 13:02 | 27:57 | +0:50 | ||
3. | David Bejbom | 12:53 | 40:50 | +1:08 | ||
4. | Dan Wester | 15:42 | 56:32 | +0:26 | ||
6. | Sjögren och Håldjuret | 1:01:13 | +5:07 | |||
1. | Oskar Sjöberg | 15:51 | 15:51 | +1:21 | ||
2. | Simon Hollbeck | 14:00 | 29:51 | +2:44 | ||
3. | Oskar Sjöberg | 12:22 | 42:13 | +2:31 | ||
4. | Simon Hollbeck | 19:00 | 1:01:13 | +5:07 | ||
7. | OK Linné - Plantskolan | 1:01:34 | +5:28 | |||
1. | Mandus Ridefelt | 16:05 | 16:05 | +1:35 | ||
2. | Linus Karlsson Mood | 14:01 | 30:06 | +2:59 | ||
3. | Mandus Ridefelt | 14:02 | 44:08 | +4:26 | ||
4. | Linus Karlsson Mood | 17:26 | 1:01:34 | +5:28 | ||
8. | Snus anatomins mästare | 1:01:45 | +5:39 | |||
1. | Anders Hedman | 15:58 | 15:58 | +1:28 | ||
2. | Casper Giding | 13:58 | 29:56 | +2:49 | ||
3. | Anders Hedman | 14:03 | 43:59 | +4:17 | ||
4. | Casper Giding | 17:46 | 1:01:45 | +5:39 | ||
9. | Tältet OK lag 2 | 1:05:06 | +9:00 | |||
1. | Erik Pettersson | 14:52 | 14:52 | +0:22 | ||
2. | Oliver Lindblad Petersen | 15:39 | 30:31 | +3:24 | ||
3. | Erik Pettersson | 13:15 | 43:46 | +4:04 | ||
4. | Oliver Lindblad Petersen | 21:20 | 1:05:06 | +9:00 | ||
10. | Dynamo Drozsnych | 1:05:29 | +9:23 | |||
1. | Martin Johnsson | 15:56 | 15:56 | +1:26 | ||
2. | Linus Kaisajuntti | 15:03 | 30:59 | +3:52 | ||
3. | Martin Johnsson | 15:00 | 45:59 | +6:17 | ||
4. | Linus Kaisajuntti | 19:30 | 1:05:29 | +9:23 | ||
11. | JOKrarna | 1:07:08 | +11:02 | |||
1. | Anders Boström | 17:23 | 17:23 | +2:53 | ||
2. | Ali Kuosku | 14:49 | 32:12 | +5:05 | ||
3. | Anders Boström | 14:53 | 47:05 | +7:23 | ||
4. | Ali Kuosku | 20:03 | 1:07:08 | +11:02 | ||
12. | Horska laska | 1:11:19 | +15:13 | |||
1. | Anders Boström | 21:34 | 21:34 | +7:04 | ||
2. | Joakim Törnros | 14:52 | 36:26 | +9:19 | ||
3. | Anders Boström | 15:00 | 51:26 | +11:44 | ||
4. | Joakim Törnros | 19:53 | 1:11:19 | +15:13 | ||
13. | Tältet OK lag 3 | 1:12:07 | +16:01 | |||
1. | Oskar Daniels | 16:28 | 16:28 | +1:58 | ||
2. | Love Lindström | 17:01 | 33:29 | +6:22 | ||
3. | Oskar Daniels | 15:06 | 48:35 | +8:53 | ||
4. | Love Lindström | 23:32 | 1:12:07 | +16:01 | ||
14. | Reunion | 1:12:20 | +16:14 | |||
1. | Jan Olof Bogren | 18:41 | 18:41 | +4:11 | ||
2. | Krister Gumaelius | 16:37 | 35:18 | +8:11 | ||
3. | Jan Olof Bogren | 16:22 | 51:40 | +11:58 | ||
4. | Krister Gumaelius | 20:40 | 1:12:20 | +16:14 | ||
15. | Boxholm-Mjölby OL | 1:12:29 | +16:23 | |||
1. | Oskar Gustafsson | 18:40 | 18:40 | +4:10 | ||
2. | Mattias Holmberg | 17:56 | 36:36 | +9:29 | ||
3. | Oskar Gustafsson | 15:00 | 51:36 | +11:54 | ||
4. | Mattias Holmberg | 20:53 | 1:12:29 | +16:23 | ||
16. | Samlag med Freaks! | 1:13:55 | +17:49 | |||
1. | Jonas Halai | 22:07 | 22:07 | +7:37 | ||
2. | Erik Sasha Thorsson | 16:25 | 38:32 | +11:25 | ||
3. | Jonas Halai | 18:06 | 56:38 | +16:56 | ||
4. | Erik Sasha Thorsson | 17:17 | 1:13:55 | +17:49 | ||
17. | Tältet OK lag 1 | 1:16:32 | +20:26 | |||
1. | Axel Wikström | 17:18 | 17:18 | +2:48 | ||
2. | Anders Karlsson | 18:33 | 35:51 | +8:44 | ||
3. | Axel Wikström | 15:38 | 51:29 | +11:47 | ||
4. | Anders Karlsson | 25:03 | 1:16:32 | +20:26 | ||
18. | OK ÄÖ | 1:18:39 | +22:33 | |||
1. | Magnus Nordström | 17:32 | 17:32 | +3:02 | ||
2. | Stefan Nordström | 18:52 | 36:24 | +9:17 | ||
3. | Magnus Nordström | 16:38 | 53:02 | +13:20 | ||
4. | Stefan Nordström | 25:37 | 1:18:39 | +22:33 | ||
19. | Västerås SOK/Sala OK | 1:23:41 | +27:35 | |||
1. | Andreas Mathisen | 21:08 | 21:08 | +6:38 | ||
2. | Mikael Gottfridson | 18:28 | 39:36 | +12:29 | ||
3. | Andreas Mathisen | 16:34 | 56:10 | +16:28 | ||
4. | Mikael Gottfridson | 27:31 | 1:23:41 | +27:35 | ||
20. | Team Löfgren | 1:28:51 | +32:45 | |||
1. | Anders Löfgren | 21:07 | 21:07 | +6:37 | ||
2. | Henrik Löfgren | 20:04 | 41:11 | +14:04 | ||
3. | Anders Löfgren | 17:38 | 58:49 | +19:07 | ||
4. | Henrik Löfgren | 30:02 | 1:28:51 | +32:45 | ||
21. | Running 60s | 1:31:53 | +35:47 | |||
1. | Jörgen Hecctor | 22:04 | 22:04 | +7:34 | ||
2. | Urban Freij | 17:59 | 40:03 | +12:56 | ||
3. | Jörgen Hecctor | 17:58 | 58:01 | +18:19 | ||
4. | Urban Freij | 33:52 | 1:31:53 | +35:47 | ||
22. | Lundinqvist | 1:50:37 | +54:31 | |||
1. | Anders Lundqvist | 29:13 | 29:13 | +14:43 | ||
2. | Thomas Lundin | 25:58 | 55:11 | +28:04 | ||
3. | Anders Lundqvist | 23:22 | 1:18:33 | +38:51 | ||
4. | Thomas Lundin | 32:04 | 1:50:37 | +54:31 | ||
23. | Tältet OK lag 4 | 1:51:06 | +55:00 | |||
1. | Frida Forshällen | 25:17 | 25:17 | +10:47 | ||
2. | Amanda Anttila Eriksson | 25:25 | 50:42 | +23:35 | ||
3. | Frida Forshällen | 20:10 | 1:10:52 | +31:10 | ||
4. | Amanda Anttila Eriksson | 40:14 | 1:51:06 | +55:00 | ||
24. | L-100 IF | 1:51:43 | +55:37 | |||
1. | Johan Brandberg | 39:41 | 39:41 | +25:11 | ||
2. | Håkan Brandberg | 18:51 | 58:32 | +31:25 | ||
3. | Johan Brandberg | 27:53 | 1:26:25 | +46:43 | ||
4. | Håkan Brandberg | 25:18 | 1:51:43 | +55:37 | ||
25. | Mr Beans | 2:01:03 | +64:57 | |||
1. | Andreas Ahl | 33:11 | 33:11 | +18:41 | ||
2. | Leif Lundin | 23:25 | 56:36 | +29:29 | ||
3. | Andreas Ahl | 29:35 | 1:26:11 | +46:29 | ||
4. | Leif Lundin | 34:52 | 2:01:03 | +64:57 | ||
Järla Orientering lag 3 | Felst. | |||||
1. | Elin A Skantze | 17:37 | 17:37 | +3:07 | ||
2. | Peter Hemmyr | 12:22 | 29:59 | +2:52 | ||
3. | Elin A Skantze | 14:27 | 44:26 | +4:44 | ||
4. | Peter Hemmyr | Felst. | Felst. | |||
Partizan Drozsnych | Felst. | |||||
1. | Mattias Johansson | 14:42 | 14:42 | +0:12 | ||
2. | Mårten Frendelius | 15:08 | 29:50 | +2:43 | ||
3. | Mattias Johansson | 12:37 | 42:27 | +2:45 | ||
4. | Mårten Frendelius | Felst. | Felst. | |||
Fort och fel | Felst. | |||||
1. | Jesper Hansson | 21:36 | 21:36 | +7:06 | ||
2. | Niclas Sjögren | 14:57 | 36:33 | +9:26 | ||
3. | Jesper Hansson | Felst. | Felst. | |||
4. | Niclas Sjögren | 20:03 | Felst. | |||
Team Bylund | Felst. | |||||
1. | Ulf Bylund | 27:54 | 27:54 | +13:24 | ||
2. | Björn Bylund | 30:54 | 58:48 | +31:41 | ||
3. | Ulf Bylund | Felst. | Felst. | |||
4. | Björn Bylund | 39:06 | Felst. | |||
Schweizergardet | Ej start | |||||
1. | Andreas Kyburz | Ej start | Ej start | |||
2. | Björn Normark | Ej start | Ej start | |||
3. | Andreas Kyburz | Ej start | Ej start | |||
4. | Björn Normark | Ej start | Ej start | |||
H34 | (10/12) | |||||
1. | W-crew | 54:00 | ||||
1. | Joakim Wigertz | 16:14 | 16:14 | |||
2. | Fredrik Wigertz | 9:15 | 25:29 | +0:17 | ||
3. | Joakim Wigertz | 9:44 | 35:13 | |||
4. | Fredrik Wigertz | 18:47 | 54:00 | |||
2. | YOKO & TOTO | 55:22 | +1:22 | |||
1. | JAKOB IVARSSON | 16:32 | 16:32 | +0:18 | ||
2. | MARTIN DAHLGREN-ROSEN | 8:40 | 25:12 | |||
3. | JAKOB IVARSSON | 13:51 | 39:03 | +3:50 | ||
4. | MARTIN DAHLGREN-ROSEN | 16:19 | 55:22 | +1:22 | ||
3. | Bäst! | 55:24 | +1:24 | |||
1. | Martin Gelinder | 18:34 | 18:34 | +2:20 | ||
2. | Erik Berzell | 9:20 | 27:54 | +2:42 | ||
3. | Martin Gelinder | 9:26 | 37:20 | +2:07 | ||
4. | Erik Berzell | 18:04 | 55:24 | +1:24 | ||
4. | Brommabröderna | 58:21 | +4:21 | |||
1. | David Hunhammar | 18:43 | 18:43 | +2:29 | ||
2. | Martin Hunhammar | 9:08 | 27:51 | +2:39 | ||
3. | David Hunhammar | 12:44 | 40:35 | +5:22 | ||
4. | Martin Hunhammar | 17:46 | 58:21 | +4:21 | ||
5. | Dreamteam Järla | 58:22 | +4:22 | |||
1. | Arvid Henriksson | 16:35 | 16:35 | +0:21 | ||
2. | Emil Wipp | 11:51 | 28:26 | +3:14 | ||
3. | Arvid Henriksson | 9:52 | 38:18 | +3:05 | ||
4. | Emil Wipp | 20:04 | 58:22 | +4:22 | ||
6. | Spångpojkarna | 1:02:38 | +8:38 | |||
1. | David Hector | 16:18 | 16:18 | +0:04 | ||
2. | Jesper Andersson | 12:30 | 28:48 | +3:36 | ||
3. | David Hector | 9:54 | 38:42 | +3:29 | ||
4. | Jesper Andersson | 23:56 | 1:02:38 | +8:38 | ||
7. | The Super Mega Ultra Best Sprint Team | 1:16:51 | +22:51 | |||
1. | Markus Hellström | 22:32 | 22:32 | +6:18 | ||
2. | David Mellin | 15:09 | 37:41 | +12:29 | ||
3. | Markus Hellström | 19:05 | 56:46 | +21:33 | ||
4. | David Mellin | 20:05 | 1:16:51 | +22:51 | ||
8. | Korv med bröd ketchup, senap & gurkmajonäs (går lika bra med gur | 1:19:30 | +25:30 | |||
1. | Anton Ketchup Gumaelius | 16:37 | 16:37 | +0:23 | ||
2. | Oscar Gurksallad Sturk | 18:42 | 35:19 | +10:07 | ||
3. | Anton Ketchup Gumaelius | 16:39 | 51:58 | +16:45 | ||
4. | Oscar Gurksallad Sturk | 27:32 | 1:19:30 | +25:30 | ||
9. | Försök hålla sams | 1:40:32 | +46:32 | |||
1. | Embla Morast | 30:39 | 30:39 | +14:25 | ||
2. | Egil Morast | 17:09 | 47:48 | +22:36 | ||
3. | Embla Morast | 16:23 | 1:04:11 | +28:58 | ||
4. | Egil Morast | 36:21 | 1:40:32 | +46:32 | ||
Pat & Mat | Felst. | |||||
1. | Emma Pat Bjessmo | 18:24 | 18:24 | +2:10 | ||
2. | Assar Mat Hellström | Felst. | Felst. | |||
3. | Emma Pat Bjessmo | Felst. | Felst. | |||
4. | Assar Mat Hellström | 14:19 | Felst. | |||
H26 | (4/6) | |||||
1. | Inga autografer! | 30:50 | ||||
1. | Axel Granqvist | 8:56 | 8:56 | |||
2. | Emil Granqvist | 6:19 | 15:15 | |||
3. | Axel Granqvist | 7:11 | 22:26 | |||
4. | Emil Granqvist | 8:24 | 30:50 | |||
2. | Våghalsarna 1337 | 42:57 | +12:07 | |||
1. | Oscar Sjöberg | 10:39 | 10:39 | +1:43 | ||
2. | Simon Sjöberg | 9:28 | 20:07 | +4:52 | ||
3. | Oscar Sjöberg | 9:08 | 29:15 | +6:49 | ||
4. | Simon Sjöberg | 13:42 | 42:57 | +12:07 | ||
3. | Alla syskon förutom Anna | 43:00 | +12:10 | |||
1. | Johan Herbert | 9:07 | 9:07 | +0:11 | ||
2. | Seth Wiman | 11:03 | 20:10 | +4:55 | ||
3. | Johan Herbert | 9:02 | 29:12 | +6:46 | ||
4. | Seth Wiman | 13:48 | 43:00 | +12:10 | ||
4. | IFK Enskede 1 | 45:41 | +14:51 | |||
1. | Per Knutes | 9:09 | 9:09 | +0:13 | ||
2. | Billy Zallin | 10:54 | 20:03 | +4:48 | ||
3. | Per Knutes | 8:06 | 28:09 | +5:43 | ||
4. | Billy Zallin | 17:32 | 45:41 | +14:51 | ||
Damer | (11/13) | |||||
1. | M&M | 55:27 | ||||
1. | Magdalena Carlstein | 18:33 | 18:33 | +1:26 | ||
2. | Malin Sand | 9:21 | 27:54 | |||
3. | Magdalena Carlstein | 11:28 | 39:22 | |||
4. | Malin Sand | 16:05 | 55:27 | |||
2. | Ravinjärla joukkue | 59:10 | +3:43 | |||
1. | Malin Sandström | 18:11 | 18:11 | +1:04 | ||
2. | Frida Forsberg | 10:51 | 29:02 | +1:08 | ||
3. | Malin Sandström | 11:10 | 40:12 | +0:50 | ||
4. | Frida Forsberg | 18:58 | 59:10 | +3:43 | ||
3. | Badsalt o en handduk | 1:01:49 | +6:22 | |||
1. | Emelie Holmström | 17:07 | 17:07 | |||
2. | Ellinor Fransson | 13:35 | 30:42 | +2:48 | ||
3. | Emelie Holmström | 12:44 | 43:26 | +4:04 | ||
4. | Ellinor Fransson | 18:23 | 1:01:49 | +6:22 | ||
4. | Team Ravinen | 1:04:05 | +8:38 | |||
1. | Camilla Engel | 19:30 | 19:30 | +2:23 | ||
2. | Camilla Pettersson | 12:30 | 32:00 | +4:06 | ||
3. | Camilla Engel | 11:27 | 43:27 | +4:05 | ||
4. | Camilla Pettersson | 20:38 | 1:04:05 | +8:38 | ||
5. | Team Beach 2011 | 1:10:31 | +15:04 | |||
1. | Nina Larsson | 18:48 | 18:48 | +1:41 | ||
2. | Åsa Linnersjö | 13:16 | 32:04 | +4:10 | ||
3. | Nina Larsson | 12:51 | 44:55 | +5:33 | ||
4. | Åsa Linnersjö | 25:36 | 1:10:31 | +15:04 | ||
6. | Långa Benet Före | 1:15:42 | +20:15 | |||
1. | Gunilla Kreiss | 20:12 | 20:12 | +3:05 | ||
2. | My Heinrup | 13:35 | 33:47 | +5:53 | ||
3. | Gunilla Kreiss | 13:26 | 47:13 | +7:51 | ||
4. | My Heinrup | 28:29 | 1:15:42 | +20:15 | ||
7. | Enskede 1 | 1:22:55 | +27:28 | |||
1. | Martina Forsberg | 25:20 | 25:20 | +8:13 | ||
2. | Elin Ahlström | 14:14 | 39:34 | +11:40 | ||
3. | Martina Forsberg | 16:13 | 55:47 | +16:25 | ||
4. | Elin Ahlström | 27:08 | 1:22:55 | +27:28 | ||
8. | Solflickorna | 1:44:55 | +49:28 | |||
1. | Karin Skogholm | 18:34 | 18:34 | +1:27 | ||
2. | Anna Skogholm | 30:55 | 49:29 | +21:35 | ||
3. | Karin Skogholm | 12:44 | 1:02:13 | +22:51 | ||
4. | Anna Skogholm | 42:42 | 1:44:55 | +49:28 | ||
Semesterskubbarna | Felst. | |||||
1. | Johanna Sundström | 22:33 | 22:33 | +5:26 | ||
2. | Kerstin Sandström | Felst. | Felst. | |||
3. | Johanna Sundström | 16:39 | Felst. | |||
4. | Kerstin Sandström | 32:26 | Felst. | |||
Själevadssystrarna | Felst. | |||||
1. | Malin Sundeby | 44:49 | 44:49 | +27:42 | ||
2. | Annica Sundeby | 18:21 | 1:03:10 | +35:16 | ||
3. | Malin Sundeby | Felst. | Felst. | |||
4. | Annica Sundeby | 35:28 | Felst. | |||
Sparta Drozsnych | Ej start | |||||
1. | Ida Wikström Holmgren | Ej start | Ej start | |||
2. | Alexandra Vejedal | Ej start | Ej start | |||
3. | Ida Wikström Holmgren | Ej start | Ej start | |||
4. | Alexandra Vejedal | Ej start | Ej start | |||
D34 | (2/4) | |||||
1. | IFK Enskede | 1:48:32 | ||||
1. | Josefin Glasell | 34:44 | 34:44 | +5:07 | ||
2. | Erica Andersson-Sohlberg | 17:11 | 51:55 | +5:44 | ||
3. | Josefin Glasell | 22:37 | 1:14:32 | |||
4. | Erica Andersson-Sohlberg | 34:00 | 1:48:32 | |||
All star | Felst. | |||||
1. | Ida Kallur | 29:37 | 29:37 | |||
2. | Sofia Pettersson | 16:34 | 46:11 | |||
3. | Ida Kallur | Felst. | Felst. | |||
4. | Sofia Pettersson | 24:44 | Felst. | |||
D26 | (2/4) | |||||
1. | Pink Ladies | 1:01:41 | ||||
1. | Vilma Karlsson | 14:01 | 14:01 | |||
2. | Frida Hector | 21:27 | 35:28 | +0:02 | ||
3. | Vilma Karlsson | 10:21 | 45:49 | |||
4. | Frida Hector | 15:52 | 1:01:41 | |||
2. | Hyvä Suunnistajat | 1:04:01 | +2:20 | |||
1. | Selma Gumaelius | 14:05 | 14:05 | +0:04 | ||
2. | Clara Sturk | 21:21 | 35:26 | |||
3. | Selma Gumaelius | 14:07 | 49:33 | +3:44 | ||
4. | Clara Sturk | 14:28 | 1:04:01 | +2:20 | ||
HD90 | (26/32) | |||||
1. | OKÖ4 | 52:55 | ||||
1. | Kalle Persson | 16:30 | 16:30 | |||
2. | Peter Enoksson | 9:21 | 25:51 | |||
3. | Kalle Persson | 11:22 | 37:13 | |||
4. | Peter Enoksson | 15:42 | 52:55 | |||
2. | Tjaha | 57:33 | +4:38 | |||
1. | Eva Herbert | 21:28 | 21:28 | +4:58 | ||
2. | Johan Lundvall | 8:45 | 30:13 | +4:22 | ||
3. | Eva Herbert | 11:38 | 41:51 | +4:38 | ||
4. | Johan Lundvall | 15:42 | 57:33 | +4:38 | ||
3. | OKÖ3 | 58:05 | +5:10 | |||
1. | Ronny Persson | 21:26 | 21:26 | +4:56 | ||
2. | Stefan Svanström | 8:34 | 30:00 | +4:09 | ||
3. | Ronny Persson | 13:52 | 43:52 | +6:39 | ||
4. | Stefan Svanström | 14:13 | 58:05 | +5:10 | ||
4. | OKÖ1 | 59:50 | +6:55 | |||
1. | Håkan Dahlbäck | 16:39 | 16:39 | +0:09 | ||
2. | Frej Fernström | 13:20 | 29:59 | +4:08 | ||
3. | Håkan Dahlbäck | 11:01 | 41:00 | +3:47 | ||
4. | Frej Fernström | 18:50 | 59:50 | +6:55 | ||
5. | OKÖ2 | 1:01:06 | +8:11 | |||
1. | Björn Lindgren | 21:51 | 21:51 | +5:21 | ||
2. | Tomas Albinsson | 9:17 | 31:08 | +5:17 | ||
3. | Björn Lindgren | 13:48 | 44:56 | +7:43 | ||
4. | Tomas Albinsson | 16:10 | 1:01:06 | +8:11 | ||
6. | Fortor1 | 1:01:49 | +8:54 | |||
1. | Ann Franzén | 21:54 | 21:54 | +5:24 | ||
2. | Per Franzén | 9:55 | 31:49 | +5:58 | ||
3. | Ann Franzén | 12:18 | 44:07 | +6:54 | ||
4. | Per Franzén | 17:42 | 1:01:49 | +8:54 | ||
7. | Nylunds bröderna | 1:04:05 | +11:10 | |||
1. | Matti Nylund | 21:12 | 21:12 | +4:42 | ||
2. | Jan Nylund | 11:45 | 32:57 | +7:06 | ||
3. | Matti Nylund | 10:53 | 43:50 | +6:37 | ||
4. | Jan Nylund | 20:15 | 1:04:05 | +11:10 | ||
8. | Ett steg till | 1:05:40 | +12:45 | |||
1. | Peter Händig | 22:51 | 22:51 | +6:21 | ||
2. | Fredrik Morast | 12:45 | 35:36 | +9:45 | ||
3. | Peter Händig | 10:59 | 46:35 | +9:22 | ||
4. | Fredrik Morast | 19:05 | 1:05:40 | +12:45 | ||
9. | Larssonligan | 1:05:43 | +12:48 | |||
1. | Lotta Valentin | 22:15 | 22:15 | +5:45 | ||
2. | Matz Larsson | 11:27 | 33:42 | +7:51 | ||
3. | Lotta Valentin | 12:32 | 46:14 | +9:01 | ||
4. | Matz Larsson | 19:29 | 1:05:43 | +12:48 | ||
10. | La famille tortue | 1:06:21 | +13:26 | |||
1. | Gilles Dannecker | 21:42 | 21:42 | +5:12 | ||
2. | Laurence Dannecker | 12:40 | 34:22 | +8:31 | ||
3. | Gilles Dannecker | 9:41 | 44:03 | +6:50 | ||
4. | Laurence Dannecker | 22:18 | 1:06:21 | +13:26 | ||
11. | Team WigHam | 1:07:02 | +14:07 | |||
1. | Sven Wigertz | 22:03 | 22:03 | +5:33 | ||
2. | Peter Hambäck | 12:15 | 34:18 | +8:27 | ||
3. | Sven Wigertz | 9:44 | 44:02 | +6:49 | ||
4. | Peter Hambäck | 23:00 | 1:07:02 | +14:07 | ||
12. | Skyfaxi | 1:09:51 | +16:56 | |||
1. | Ninni Bjärrenholt | 22:03 | 22:03 | +5:33 | ||
2. | Eddie Bjärrrenholt | 11:20 | 33:23 | +7:32 | ||
3. | Ninni Bjärrenholt | 14:03 | 47:26 | +10:13 | ||
4. | Eddie Bjärrrenholt | 22:25 | 1:09:51 | +16:56 | ||
13. | Team Arksand | 1:10:16 | +17:21 | |||
1. | Christer Arksand | 18:44 | 18:44 | +2:14 | ||
2. | Anette Arksand | 14:35 | 33:19 | +7:28 | ||
3. | Christer Arksand | 10:42 | 44:01 | +6:48 | ||
4. | Anette Arksand | 26:15 | 1:10:16 | +17:21 | ||
14. | Skarpnäcks OL Janne o Johan | 1:10:52 | +17:57 | |||
1. | Janne Nellerup | 28:04 | 28:04 | +11:34 | ||
2. | Johan Tallhage | 9:53 | 37:57 | +12:06 | ||
3. | Janne Nellerup | 13:29 | 51:26 | +14:13 | ||
4. | Johan Tallhage | 19:26 | 1:10:52 | +17:57 | ||
15. | Waxholm ettan | 1:18:31 | +25:36 | |||
1. | Hasse Malmberg | 22:10 | 22:10 | +5:40 | ||
2. | Lena Gumaelius | 13:23 | 35:33 | +9:42 | ||
3. | Hasse Malmberg | 13:36 | 49:09 | +11:56 | ||
4. | Lena Gumaelius | 29:22 | 1:18:31 | +25:36 | ||
16. | Våghalsen | 1:20:43 | +27:48 | |||
1. | Monica Sjöberg | 27:27 | 27:27 | +10:57 | ||
2. | Jonas Sjöberg | 12:16 | 39:43 | +13:52 | ||
3. | Monica Sjöberg | 17:42 | 57:25 | +20:12 | ||
4. | Jonas Sjöberg | 23:18 | 1:20:43 | +27:48 | ||
17. | 56:orna | 1:22:34 | +29:39 | |||
1. | Olle Jeansson | 22:27 | 22:27 | +5:57 | ||
2. | Göran Reinholdsson | 19:01 | 41:28 | +15:37 | ||
3. | Olle Jeansson | 15:29 | 56:57 | +19:44 | ||
4. | Göran Reinholdsson | 25:37 | 1:22:34 | +29:39 | ||
18. | IT begins with us | 1:25:49 | +32:54 | |||
1. | Christina Andersson | 27:21 | 27:21 | +10:51 | ||
2. | Karin Johansson | 14:57 | 42:18 | +16:27 | ||
3. | Christina Andersson | 15:52 | 58:10 | +20:57 | ||
4. | Karin Johansson | 27:39 | 1:25:49 | +32:54 | ||
19. | StrömÅStröm | 1:25:53 | +32:58 | |||
1. | Ingrid E Ström | 27:21 | 27:21 | +10:51 | ||
2. | LarsOwe Ström | 15:18 | 42:39 | +16:48 | ||
3. | Ingrid E Ström | 14:13 | 56:52 | +19:39 | ||
4. | LarsOwe Ström | 29:01 | 1:25:53 | +32:58 | ||
20. | Ministry of Silly Walks | 1:38:42 | +45:47 | |||
1. | Jonatan Lindell | 24:50 | 24:50 | +8:20 | ||
2. | Anna Dahlberg | 19:26 | 44:16 | +18:25 | ||
3. | Jonatan Lindell | 12:57 | 57:13 | +20:00 | ||
4. | Anna Dahlberg | 41:29 | 1:38:42 | +45:47 | ||
21. | Team C&C | 1:39:59 | +47:04 | |||
1. | Claes Landqvist | 24:55 | 24:55 | +8:25 | ||
2. | Christina Sälgblad | 22:34 | 47:29 | +21:38 | ||
3. | Claes Landqvist | 14:38 | 1:02:07 | +24:54 | ||
4. | Christina Sälgblad | 37:52 | 1:39:59 | +47:04 | ||
22. | Team Kallhäll | 1:47:38 | +54:43 | |||
1. | Lars Nordin | 24:04 | 24:04 | +7:34 | ||
2. | Lars Löthman | 21:05 | 45:09 | +19:18 | ||
3. | Lars Nordin | 25:14 | 1:10:23 | +33:10 | ||
4. | Lars Löthman | 37:15 | 1:47:38 | +54:43 | ||
Team Panchosarna | Felst. | |||||
1. | Thomas Sjöberg | 45:31 | 45:31 | +29:01 | ||
2. | Christer Grunder | 26:17 | 1:11:48 | +45:57 | ||
3. | Thomas Sjöberg | 31:47 | 1:43:35 | +66:22 | ||
4. | Christer Grunder | Felst. | Felst. | |||
The Rönnols | Felst. | |||||
1. | My Rönnols | 22:14 | 22:14 | +5:44 | ||
2. | Anna Forsgren | Felst. | Felst. | |||
3. | My Rönnols | 12:30 | Felst. | |||
4. | Anna Forsgren | 25:57 | Felst. | |||
Team Humla | Utg. | |||||
1. | Michel Humla | Utg. | Utg. | |||
2. | Solveig Humla | 2:02:23 | Utg. | |||
3. | Michel Humla | ? | Utg. | |||
4. | Solveig Humla | ? | Utg. | |||
Ekorrarna | Ej start | |||||
1. | Örjan Kampegård | Ej start | Ej start | |||
2. | Ronny Hedlund | Ej start | Ej start | |||
3. | Örjan Kampegård | Ej start | Ej start | |||
4. | Ronny Hedlund | Ej start | Ej start | |||
Mix | (19/22) | |||||
1. | Anna & Chrille | 1:09:07 | ||||
1. | Anna Bachman | 24:04 | 24:04 | +6:52 | ||
2. | Christian Hjalmarsson | 12:47 | 36:51 | +0:58 | ||
3. | Anna Bachman | 16:26 | 53:17 | +2:09 | ||
4. | Christian Hjalmarsson | 15:50 | 1:09:07 | |||
2. | Team Svorsk | 1:12:46 | +3:39 | |||
1. | Christina Lövald Hellberg | 22:33 | 22:33 | +5:21 | ||
2. | Hans Jörgen Kvåle | 14:00 | 36:33 | +0:40 | ||
3. | Christina Lövald Hellberg | 16:46 | 53:19 | +2:11 | ||
4. | Hans Jörgen Kvåle | 19:27 | 1:12:46 | +3:39 | ||
3. | IFK Enskede | 1:13:51 | +4:44 | |||
1. | Patric de Boussard | 18:45 | 18:45 | +1:33 | ||
2. | Nina de Boussard | 17:08 | 35:53 | |||
3. | Patric de Boussard | 15:15 | 51:08 | |||
4. | Nina de Boussard | 22:43 | 1:13:51 | +4:44 | ||
4. | Wargtjernen | 1:18:50 | +9:43 | |||
1. | Jennifer Warg | 22:45 | 22:45 | +5:33 | ||
2. | Mikael Tjernberg | 15:36 | 38:21 | +2:28 | ||
3. | Jennifer Warg | 21:03 | 59:24 | +8:16 | ||
4. | Mikael Tjernberg | 19:26 | 1:18:50 | +9:43 | ||
5. | Team Flåsberra | 1:24:28 | +15:21 | |||
1. | Olle Karlsson | 17:17 | 17:17 | +0:05 | ||
2. | Nadia Larsson | 19:52 | 37:09 | +1:16 | ||
3. | Olle Karlsson | 14:38 | 51:47 | +0:39 | ||
4. | Nadia Larsson | 32:41 | 1:24:28 | +15:21 | ||
6. | Hilma | 1:24:35 | +15:28 | |||
1. | Pappa Erik | 17:13 | 17:13 | +0:01 | ||
2. | Gumor Lina | 23:11 | 40:24 | +4:31 | ||
3. | Pappa Erik | 14:24 | 54:48 | +3:40 | ||
4. | Gumor Lina | 29:47 | 1:24:35 | +15:28 | ||
7. | Forsénarna | 1:27:05 | +17:58 | |||
1. | Ida Forsén | 21:37 | 21:37 | +4:25 | ||
2. | Tobias Forsén | 19:20 | 40:57 | +5:04 | ||
3. | Ida Forsén | 18:17 | 59:14 | +8:06 | ||
4. | Tobias Forsén | 27:51 | 1:27:05 | +17:58 | ||
8. | Täby OK | 1:30:31 | +21:24 | |||
1. | Emma Lundholm | 25:28 | 25:28 | +8:16 | ||
2. | Markus Bölske | 16:25 | 41:53 | +6:00 | ||
3. | Emma Lundholm | 21:02 | 1:02:55 | +11:47 | ||
4. | Markus Bölske | 27:36 | 1:30:31 | +21:24 | ||
9. | Komanda 4 | 1:34:28 | +25:21 | |||
1. | Asta E Gunnarsson | 31:22 | 31:22 | +14:10 | ||
2. | Patrik Gunnarsson | 16:25 | 47:47 | +11:54 | ||
3. | Asta E Gunnarsson | 26:05 | 1:13:52 | +22:44 | ||
4. | Patrik Gunnarsson | 20:36 | 1:34:28 | +25:21 | ||
10. | SOL 1 | 1:40:35 | +31:28 | |||
1. | Samuel Henriksson | 22:45 | 22:45 | +5:33 | ||
2. | Catarina Rolén | 22:21 | 45:06 | +9:13 | ||
3. | Samuel Henriksson | 19:08 | 1:04:14 | +13:06 | ||
4. | Catarina Rolén | 36:21 | 1:40:35 | +31:28 | ||
11. | Peter och Karin | 1:40:39 | +31:32 | |||
1. | Peter Andersson | 17:12 | 17:12 | |||
2. | Karin Almgren | 29:49 | 47:01 | +11:08 | ||
3. | Peter Andersson | 15:42 | 1:02:43 | +11:35 | ||
4. | Karin Almgren | 37:56 | 1:40:39 | +31:32 | ||
12. | Laketwiggs | 1:41:52 | +32:45 | |||
1. | Caroline Sjökvist | 31:23 | 31:23 | +14:11 | ||
2. | Fredrik Sjökvist | 18:00 | 49:23 | +13:30 | ||
3. | Caroline Sjökvist | 25:56 | 1:15:19 | +24:11 | ||
4. | Fredrik Sjökvist | 26:33 | 1:41:52 | +32:45 | ||
13. | Berggrens | 1:52:56 | +43:49 | |||
1. | Erika Berggren | 35:13 | 35:13 | +18:01 | ||
2. | Kent Berggren | 18:29 | 53:42 | +17:49 | ||
3. | Erika Berggren | 34:32 | 1:28:14 | +37:06 | ||
4. | Kent Berggren | 24:42 | 1:52:56 | +43:49 | ||
14. | Tullinges bästa | 2:04:28 | +55:21 | |||
1. | Viktor Berggren | 47:43 | 47:43 | +30:31 | ||
2. | Lina Karlberg | 21:34 | 1:09:17 | +33:24 | ||
3. | Viktor Berggren | 32:22 | 1:41:39 | +50:31 | ||
4. | Lina Karlberg | 22:49 | 2:04:28 | +55:21 | ||
15. | The Jonssons | 2:09:53 | +60:46 | |||
1. | Anders Jonsson | 31:09 | 31:09 | +13:57 | ||
2. | Karolin Jonsson | 31:48 | 1:02:57 | +27:04 | ||
3. | Anders Jonsson | 19:23 | 1:22:20 | +31:12 | ||
4. | Karolin Jonsson | 47:33 | 2:09:53 | +60:46 | ||
Lidingö | Felst. | |||||
1. | Mikael Jansson | 19:00 | 19:00 | +1:48 | ||
2. | Ida Wikström Holmgren | Felst. | Felst. | |||
3. | Mikael Jansson | 15:54 | Felst. | |||
4. | Ida Wikström Holmgren | 21:17 | Felst. | |||
Död åt Tengil | Felst. | |||||
1. | Lisa Rönnols | 24:04 | 24:04 | +6:52 | ||
2. | Jens Rönnols | 15:29 | 39:33 | +3:40 | ||
3. | Lisa Rönnols | Felst. | Felst. | |||
4. | Jens Rönnols | 22:51 | Felst. | |||
Great Britons | Felst. | |||||
1. | Sarah-Jane Gaffney | Felst. | Felst. | |||
2. | John Hartley | 16:20 | Felst. | |||
3. | Sarah-Jane Gaffney | 21:09 | Felst. | |||
4. | John Hartley | 21:31 | Felst. | |||
Zhit happenz | Felst. | |||||
1. | Emma Zetterström | 21:49 | 21:49 | +4:37 | ||
2. | Kalle Zetterström | Felst. | Felst. | |||
3. | Emma Zetterström | - | Felst. | |||
4. | Kalle Zetterström | 42:26 | Felst. |
Skapad av MeOS: 2010-08-13 21:23:56