Resultat Centrum Team Sprint (Öppna klasser)
2014-05-16 |
1. |
Maja Bergman |
OK Ravinen |
12:43 |
00:00 |
2. |
Noel Persson-Ferrera |
Skarpnäcks OL |
21:34 |
+8:51 |
06:36 |
3. |
Nora Lundin |
Skogsluffarnas OK |
23:32 |
+10:49 |
04:57 |
4. |
Hannes Lindqvist |
IFK Enskede |
29:05 |
+16:22 |
06:28 |
5. |
Lovisa Lindqvist |
IFK Enskede |
31:11 |
+18:28 |
09:07 |
6. |
Juliette Soulard |
Stora Tuna OK |
35:05 |
+22:22 |
06:57 |
7. |
Lily Ingelsson |
klubblös |
39:40 |
+26:57 |
04:36 |
8. |
Beate Sandbekk |
klubblös |
44:41 |
+31:58 |
08:21 |
9. |
Sofia Haggnell |
Skogsluffarnas OK |
47:02 |
+34:19 |
23:04 |
1. |
Jan Ekman |
KA 3 IF |
26:19 |
01:54 |
2. |
Robert Rylander |
Spårvägens OK |
27:23 |
+1:04 |
00:00 |
3. |
Anders Meurk |
klubblös |
27:32 |
+1:13 |
02:05 |
4. |
Margareta Wadin |
OK Älvsjö-Örby |
29:20 |
+3:01 |
00:43 |
5. |
Eva Rimnäs |
Järla Orientering |
30:47 |
+4:28 |
03:01 |
6. |
Yngve Rahlén |
OK Ravinen |
30:58 |
+4:39 |
02:44 |
7. |
Sofia Ivers |
Attunda OK |
31:11 |
+4:52 |
00:00 |
8. |
Göran Enqvist |
Skellefteå OK |
34:51 |
+8:32 |
04:55 |
9. |
Lars Löthman |
Järfälla OK |
35:46 |
+9:27 |
01:03 |
10. |
Linnéa Skog |
Skogsluffarnas OK |
38:02 |
+11:43 |
04:56 |
11. |
Kaisa Korpua |
klubblös |
42:33 |
+16:14 |
08:57 |
12. |
Maiju Kolisoja |
klubblös |
42:35 |
+16:16 |
08:36 |
13. |
Teodor Petersson |
klubblös |
44:02 |
+17:43 |
13:30 |
14. |
Tobias Petersson |
klubblös |
44:03 |
+17:44 |
13:38 |
15. |
Ingela Hersén |
Tullinge SK |
46:04 |
+19:45 |
10:52 |
16. |
Johanna Jacob |
klubblös |
47:00 |
+20:41 |
10:16 |
17. |
Marika Lundin |
Skogsluffarnas OK |
47:05 |
+20:46 |
09:55 |
18. |
Göran R Wallén |
IFK Lidingö SOK |
52:23 |
+26:04 |
11:06 |
19. |
Alexander Tulin |
Skogsluffarnas OK |
1:08:15 |
+41:56 |
23:33 |
| Gunnar Bramsten |
Sundbybergs IK |
Felst. |
| Mats Zackrisson |
OK Älvsjö-Örby |
Utg. |
1. |
Peter Hemmyr |
Järla Orientering |
20:21 |
00:00 |
2. |
Joakim Törnros |
Tumba-Mälarhöjden OK |
22:08 |
+1:47 |
00:15 |
3. |
Daniel Lind |
Tumba-Mälarhöjden OK |
22:49 |
+2:28 |
00:00 |
4. |
Tomas Hultqvist |
Tullinge SK |
26:03 |
+5:42 |
00:00 |
5. |
Ulf Hylander |
Nyköpings OK |
26:25 |
+6:04 |
00:39 |
6. |
Per-Ove Melinder |
Tullinge SK |
26:40 |
+6:19 |
00:00 |
7. |
Johan Lidmar |
Snättringe SK |
26:51 |
+6:30 |
00:35 |
8. |
Henrik Sjögren |
Haninge SOK |
27:05 |
+6:44 |
02:24 |
9. |
Rudolf Hersén |
Tullinge SK |
28:20 |
+7:59 |
00:18 |
10. |
Per Ljung |
Stockholms OK |
28:33 |
+8:12 |
01:20 |
11. |
Evelina Ericsson |
Söders-Tyresö |
29:07 |
+8:46 |
00:48 |
12. |
Linus Rispling |
Tumba-Mälarhöjden OK |
30:51 |
+10:30 |
01:03 |
13. |
Niklas Wansölin |
OK Ravinen |
32:06 |
+11:45 |
03:31 |
14. |
Glenn Widerström |
OK Ravinen |
32:26 |
+12:05 |
03:03 |
15. |
Anna Backlund |
OK Södertörn |
32:29 |
+12:08 |
01:12 |
16. |
Ronny Nordgren |
Sundbybergs IK |
32:57 |
+12:36 |
02:54 |
17. |
Jan Sturestig |
OK Södertörn |
35:59 |
+15:38 |
02:09 |
18. |
Maja Dahlqvist |
Storviks IF |
36:12 |
+15:51 |
01:11 |
19. |
Johan Dalgren |
OK Ravinen |
39:40 |
+19:19 |
04:41 |
20. |
Johnny Rahlén |
OK Ravinen |
39:54 |
+19:33 |
05:58 |
21. |
Priscilla Ferrera |
Skarpnäcks OL |
42:33 |
+22:12 |
04:54 |
22. |
Kurt Maxé |
Sundbybergs IK |
43:31 |
+23:10 |
00:00 |
23. |
Yvonne Carlsson |
Köping-Kolsva OK |
43:35 |
+23:14 |
06:14 |
24. |
Annika Dalgren |
OK Ravinen |
44:44 |
+24:23 |
04:37 |
| Björn Bylund |
IFK Enskede |
Felst. |
| Martin Larbo |
IFK Lidingö SOK |
Felst. |