På söndag går Vinterserien på behagligt avstånd – Kärrtorps IP! Där har många torsdagskvällar avverkats under hösten och nu är det äntligen dags att få se hur skogen ser ut under dagtid!
Det finns fyra banor som vanligt:
Bana A 7350 meter
Bana B 6020 meter
Bana C 4650 meter
Bana D 3760 meter
Bana E 2660 meter
Bana E är en lätt bana som passar perfekt alla nybörjare i klubben! Känns sträckan för kort kan man alltid ta en liten joggingrunda efteråt!
Starta kan man göra 10-12. Servering finns också! Vi kan väl ses där vid elva, tycker jag! Ta tunnelbanan till Kärrtorp och
Så roligt att dom var där. Det var jättekul i snön!
Ja precis vi valde att ställa in igår!
Jag känner mig inte helt kurant sen i torsdags och behöver nog vila inför Grönklitt = läge att ställa in?
Bevakning av orienteringstävlingar är vi inte bortskämda med i Stockholm på den nivån som lokaltidningarna ute i landet håller. Men Mitti har i alla fall skrivit en liten trevlig artikel om Attundas Stockholm by night.
Jag kan försöka komma förbi ditt kontor i Gamla stan

OBS, Tävlingen ställs in pga snöläget och få anmälda deltagare. Nästa Nattugglan blir av 18e februari, välkomna!
Plats
Tullinge SK.s klubbstuga vid Brantbrinks IP längs Flottiljvägen i Tullinge.
Kommunalt
Buss 721 från Tullinge stn. Hållplats Brantbrink.
Anmälan via Eventor senast SÖNDAG 18.e januari.
Start
Funktionär finns på plats från 17.00. Gemensam start för samtliga kl 18.45 Avstånd …
Inga kommentarer (kommentera)
Skriv en kommentar!