Jag, dvs ordföranden, skulle vilja slå ett slag för centrums egna wiki. Där kan du hitta gamla styrelseprotokoll, instruktioner till hur man arrangerar klubbmästerskap samt en hel del löpresultat m.m. Inget är för knäppt för att existera i vår wiki.
In och läs, skriv och redigera! Ju mer uppdaterad wikin är desto roligare för oss alla!
Har du ingen inlogg?
Förr var wikin helt sammankopplad med vanliga hemsidan men efter några uppdateringar slutade det att funka vilket betyder att ett inlogg måste skapas till wikin också. Är det så att du inte har något inlogg eller inte kommer in, hör av dig till undertecknad och be om hjälp så ordnar jag det!
Prolog i form av förkortad medel genomförd. Att skriva avklarad kändes överdrivet. Jons beskrivning av terrängen stämde ganska väl. Bäst på trippen hittils var ändå AWEs (aka natträfven) utställning på galleriet i Luleå, slår ett världsarv. Imorgon ska det springas Lång.
Lugn överfart för oss som kom över med båten i natt. Spöregn innan start, men det sken upp precis till start. Långdistans. Kartan var vit brun, mossan var grön. Jättefint! Mycket gropar och sänkor. Mette var bäst av Centrum-löparna. Vi andra kommer igen på medeldistansen på sanddynor i morgon. Stenhård spurtduell mellan mig och Malin :)
Jag saknar också liveblogg! Är det lika fint som arrangörernas officiella inlägg på Instagram?
Ha det så underbart nu allihopa, och lycka till! Hoppas på någon uppdatering på sociala medier under helgen!
Jag vill också springa till Issjödalen!
Trekvällars i år genomförs som tre separata tävlingar. Sammanlagt resultat kommer dock att räknas fram i DH10-21 och priser delas ut i dessa klasser. efter sammanlagda resultet. Dag 1 och 3 är medeldistans, och dag 2 är långdistans. Det går självklart bra att delta på enstaka etapper.
Samling
Strålsjöstugan, Älta: 59.2647650, 18.2023870. …
En kommentar (kommentera)
Nu har wikin fått ännu ett lyft och funkar bättre i mobilen! Ge det ett försök!
/ Oskar
2025-02-03 kl 20:17
Skriv en kommentar!