På träningskommitténs senaste möte bestämdes att vi kan lägga en slant eller två på köpa in nytt arrangörsmaterial till klubben. Sådant som skärmar och SI-enheter, alltså. Men för att vi inte ska slänga pengarna i sjön behöver vi först få veta hur stora kvantiteter av vilka prylar som redan finns i vår ägo! Dags alltså för en stor inventering av klubbens materiella tillgångar.
Om du vet med dig att du någon gång (någonsin) hjälpt till med en centrumträning, dra ut alla byrålådor och vänd uppochner på alla förvaringsboxar du har där hemma! Ligger det en sorgsen reflexstav och samlar damm längst in under sängen? Eller är den käcka orienteringsskärmen du hängt upp som lampskärm över köksbordet möjligen märkt ”Centrum OK”? Då vill vi gärna ha reda på det!
Obs! Rapportera dina fynd i forumtråden för ändamålet.
Skit. Lättare halsont/förkyld. Kan Anders ta min plats? Annars får jag jogga runt för laget så klart.
Om det finns plats i någon bil så åker jag gärna med!
Nu är lagen ute! Om någon dam vill springa, säg till! Håll er friska och hela nu! (Kommer från som själv fått kasta in handduken). Om någon har ett annat bricknummer än det som ligger i Eventor, säg till. Lycka till!! Anders, du är reserv, det finns öppna banor där!
Jag vill vara med.
Kom och spring vid Rudan på torsdag! Perfekt nedvarvning efter NattiNatti eller uppladdning inför Lidingöloppet.

Nattsprintstafett med parallella sträckor enligt 25-mannamodell
LAGEN
Lag 1 – moalaget
1. Erik Wessberg
2. Moa Kjellstrand
2. Per-Anders Lindgren
2. Johanna Löfvenius
3. Marcos Vicente Herranz
3. Petter Wikström
3. Jens Finnäs
4. Moa Kjellstrand
Lag 2 – ungdomslaget
1. Henning Sköldvall
2. Oskar Hermansson
2. Johan Dahlin
2. Astrid Adelsköld
3. Mattias Henriksson
3. Linnéa Granlund
3. Adam Bradbury
4. Klara Alm
Lag 3 – favoritlaget
1. Jonathan Svensson
2. …
Inga kommentarer (kommentera)
Skriv en kommentar!