
Luff luff! Imorgon är det dags igen. Denna gång går luffarligan sjukt centralt – närmare bestämt i Zinkensdamm och området kring Tanto. Jag tror inte snön kommer ställa till problem eftersom de flesta parkvägar är plogade och sandade.
Det kommer finnas två banor, en kort på 2.320 m och en lång på 3.400 m. Långa banan har kartbyte vid kontroll 10. Sportident kommer att användas för start- och målstämpling, så ni som har pinne, glöm inte!
Vad sägs om kl 10 på zinkens ip?
UPDATE: SAM SITTER JUST NU OCH BAKAR FIKA INFÖR MORGONDAGEN!!
Kul med bra uppslutning! Jag fick några extra utskrifter så det finns 16 10k, 8 7,5k och 4 gula. 10 k räcker definitivt. Och enligt kommentarerna så ska 7,5k räcka men jag är osäker på ett par som inte skrivit. Jag skickar 7,5k i pdf till dig P-A och det vore toppen om du kan skriva ut 3-4 st tack!
Sen anmälan här också, finns det någon extra karta?
Sen anmälan från mej. Finns det en Veteran 7k5 extra? (Annars kanske Petter kan skicka en pdf, så printar jag själv).
Inställt står det nu i Eventor, bara tre dagar efter att inbjudan lagts upp. Tufft att vara arrangör!
Tar med Stina! Det blir 10-årsjubileum för Centrumjubileer för hennes del. @Alex - låter som en bra plan att glida in på efterfesten :)
Teknikträning!
2 kommentarer (kommentera)
jag önskar alla lycka till på detta område som har en helt särskild plats i mitt hjärta. jaja vad är en bal på slottet…jag kommer säkert få det kul på terminens första gruppuppgift.
/ anna
2007-01-23 kl 11:06
jag är med. Tar med mig kamera också. 10 låter bra.
/ Patrick
2007-01-23 kl 20:26
Skriv en kommentar!