På tisdag går anmälningstiden ut för tävlingen Haningeträffen som går helgen 5e resp 6e maj i Jordbro i Haninge.
Om ni vill tävla någon av dessa eller båda tävlingarna så passa på att anmäla er snarast! Säg till mig så styr jag upp anmälan, eller så gör du det själv (klicka på tävlingsanmälan i navigationen). Lördagen är långdistans (H21:8km D21:5km) och söndagen medeldistans (H21:5km D21:3.7km).
Det finns även öppna klasser för de som tycker det är lite för långt eller de som har svårt för att bestämma sig.
Jag tänkte springa H21 båda dagarna.
Så roligt att dom var där. Det var jättekul i snön!
Ja precis vi valde att ställa in igår!
Jag känner mig inte helt kurant sen i torsdags och behöver nog vila inför Grönklitt = läge att ställa in?
Bevakning av orienteringstävlingar är vi inte bortskämda med i Stockholm på den nivån som lokaltidningarna ute i landet håller. Men Mitti har i alla fall skrivit en liten trevlig artikel om Attundas Stockholm by night.
Jag kan försöka komma förbi ditt kontor i Gamla stan

OBS, Tävlingen ställs in pga snöläget och få anmälda deltagare. Nästa Nattugglan blir av 18e februari, välkomna!
Plats
Tullinge SK.s klubbstuga vid Brantbrinks IP längs Flottiljvägen i Tullinge.
Kommunalt
Buss 721 från Tullinge stn. Hållplats Brantbrink.
Anmälan via Eventor senast SÖNDAG 18.e januari.
Start
Funktionär finns på plats från 17.00. Gemensam start för samtliga kl 18.45 Avstånd …
2 kommentarer (kommentera)
inomhusdusch och södertörnsskogar, vad fint. sugen att hänga på men lutar åt endast lördag h21. hör av mig imorgon om anmälan.
/ Joel
2007-04-22 kl 20:44
samma här. Jag ska fundera hela dagen måndagen
/ Patrick
2007-04-23 kl 14:05
Skriv en kommentar!