På söndag nästa helg går DM i stafett. Centrum är ännu inte helt rustade för att springa tävlingsklasserna men som tur är finns det Ö-stafettklasser! Därför vore det kul att försöka få ihop två, tre lag (tre pers i varje) och dra dit och springa! Roligast vore om vi försökte få lagen så jämna som möjligt så att det kunde bli lite fight mellan våra lag!
Sträckorna är 4.1, 4.1 och 5.3 km och är röda, röda resp. violett. Alltså kanske lite svårare än vanligt men ändå inte supersvårt. En bra träning!
Platsen är vår kassörs hemstad, alltså Sigtuna. Har vi tur kanske Ebba kan ta oss på rundtur där efteråt?
Laguppställning
Lag 1 | Lag 2 |
1. Anna Stina | 1. |
2. Lotta | 2. |
3. Oskar | 3. Sofia |
Reserver:
Joel Berring
Karin
Lena
Samling 08.05 på Södra station
Denna träning flyttas till 14 juni! Säsongsavslutning, förhoppningsvis med bad.
Planerar forestdetour något längre klipp från 10Mila, kanske en berghäll special?
Hej, jag snubblade över detta så här precis innan start - är det möjligt att komma med? Mitt tel nr är 0734-331824
Vi har tyvärr vaknat upp rejält förkylda här så vi får hoppa över idag tyvärr. Hoppas att vi kan hinna vara med på något annat av vårens tillfällen ☺️
Om möjligt tar jag gärna en D65 bana och kör utom tävlan, istället för motion som jag är anmäld i. Edvin springer gärna miniknat :)
Nu drar vårens barnträningar igång! Först ut är 10 maj.
En kommentar (kommentera)
Jag vill
/ sofia
2007-09-03 kl 22:11
Skriv en kommentar!