När jag skrinnade runt på Fälaren sprang några orientering i Älsvjö!
Mellan - 4750 m 91 startande Tid 1 Jens Tiricke Svaide Roma SOK 34,75 68 Karin Fägerlind Centrum OK 64,31 82 Mattias Henriksson Centrum OK 110,38
Här kommer Linnédubbeln, två events. Tänk på att sista ord anmälan är ikväll.
Lycka till även denna sista dag på veteran-SM alla Centrumiter!
Nästa helg är Stockholmstävlingarna inställda, men det går att springa t.ex. Linnédubbeln utanför Uppsala istället. För att alla som vill ska kunna ta sig dit är det bra om de av oss som har bil koordinerar samåkning. Hellborg lägger upp Linnédubbeln i kalendern senare ikväll.
Vi sitter nere vid sjön, precis där upploppet börjar.
Jag har plats från gullmars 8:45!
Vi har en plats i vår bil imorgon kl 0745 från Hornstull.

Kvällens pass: 30/30
15 – 30 x 30 sek, vila 30 sek.
Vi vässar formen inför Natti Natti genom att köra några korta och snabba intervallet. Målsättningen är att aktivera kroppen och göra den redo för att springa snabbt.
Snabba korta intervaller är perfekta för att träna upp kroppens snabba muskelfibrer så att …
3 kommentarer (kommentera)
Jag är mycket tacksam att du klippte bort de som var efter mig… ;)
/ Mattias
2008-01-21 kl 14:04
Mattias, det absolut enda som spelar roll är att vi slog den där tjejen som gnällde på att pennorna var dåliga. Hon bröt mellanbanan sen.
/ karin
2008-01-21 kl 17:49
Som vanligt har jag alltid med vinnaren och sen alla centrumlöpare. Iofs tog jag inte med Eva, för hon hade utgått.
/ Oskar
2008-01-21 kl 18:03
Skriv en kommentar!