
Tisdagkvällen blir späckad! Först är det Jogg som vanligt. Kanske lite kortare tur än vi brukar eftersom jag vill hinna med en sväng i bastun innan det är dags för nybörjarkursen!
Tider för tisdag:
18.15 – Ombyte
18.30 – Springer ut
19.15 – Bastu
20.00 – Nybörjarkurs
Allt händer på Lundagatan 49. Jag står i porten 18.15 och strax innan 20.00. Kom gärna i tid. Blir ni sena så ring (0706000313) så öppnar jag. Alla är välkomna att deltaga i joggen. Ni som inte vill springa men som ska vara med på kursen kan basta innan kursen. Kom lite efter sju isåfall.
Nu är lagen ute! Om någon dam vill springa, säg till! Håll er friska och hela nu! (Kommer från som själv fått kasta in handduken). Om någon har ett annat bricknummer än det som ligger i Eventor, säg till. Lycka till!! Anders, du är reserv, det finns öppna banor där!
Jag vill vara med.
Kom och spring vid Rudan på torsdag! Perfekt nedvarvning efter NattiNatti eller uppladdning inför Lidingöloppet.
Hej Hedvig och Johanna! Kul att ni vill vara med. Välkomna!
Hej! Vi är två nybörjare, Hedvig och Johanna, som gärna kommer och orienterar med er nu på torsdag:) vi tar med kompass, plastficka och pannlampa.

Kvällens pass: 30/30
15 – 30 x 30 sek, vila 30 sek.
Vi vässar formen inför Natti Natti genom att köra några korta och snabba intervallet. Målsättningen är att aktivera kroppen och göra den redo för att springa snabbt.
Snabba korta intervaller är perfekta för att träna upp kroppens snabba muskelfibrer så att …
Inga kommentarer (kommentera)
Skriv en kommentar!