Längtar du efter träningssällskap? Föreslå en träning här. I skog eller i stad, med skärmar eller utan. Naturpasset finns på flera ställen runt om Stockholm.
Jag har tänkt mig en deadline i slutet av augusti om det inte blir fullt innan dess. Då gör jag också bokningarna av resa och bilar. Om jag ska samordna med någon annan behöver det ske innan dess.
Det går jättebra Magnus!
Tråkigt att du inte kommer Johanna!
Och jag kan tyvärr inte komma :(
Sen anmälan men jag tänkte dyka upp! Hoppas ok.
P.s. tog bara lite illa upp av förortsbetong men det bjuder vi på. Framförallt vill vi sjöstadsbor framhålla att vi är en del av Södermalms stadsdelsområde men där jobbar vi i motvind. Ingen tror på oss.
Obs att det något optimistiska uttalandet i veckobrevet om
”badmöjligheter” nog ska tas på egen risk…
Men finns intresse efter fika så kan vi såklart dra oss vidare till mer badvänliga vatten. Aldrig fel att packa badkläder.

Sista tekniktorsdagen för terminen!
Vi springer slingor utifrån Hitta ut-kontroller. Spring så många eller få slingor du vill.
Efteråt bjuder styrelsen sedvanligt på häng med dryck och tilltugg!
Underlag: förortsbetong och tillhörande parkterräng.
Medtag: plastficka för kartan samt springskor för fötterna.
Ny i klubben? Tveka inte och kom! Hör …
4 kommentarer (kommentera)
Nån som hellre vill dricka en öl eller två?
/ Karin F
2011-06-29 kl 21:04
Jag har fått ett par fartövningar som jag tänkte köra, ikväll blir det kl sex på lida och torsdag om två veckor på tex Långhomen.
Kan man tänka sig en trestegsraket med jogg-bad-folkis på klipporna?
/ lisen
2011-06-30 kl 11:52
kan inte ikväll men om två veckor låter fabulous!
/ tallhage
2011-06-30 kl 12:04
Jag och Aapo kommer köra 1000m intervaller på Karlberg ikväll. Vi brukar köra tills vi stupar,det går rätt fort. Vill någon hänga på så finns vi vid gamla bollplanen/barackerna vid åtta.
/ Jonas
2011-06-30 kl 18:28
Skriv en kommentar!