Måndagsgympa.
Löpskolning och styrkeövningar för hela kroppen.

Ansvarig:Jerk Rönnols
Telefon: 0737 53 78 53
Karta
Gott, du får spåra åt oss andra!
Starttid 8.30 på E1!
Efter en oootroligt tidig väckning i Ventspils hann vi med en nap i Daugavpils inför första etappen. Väl genomförda lopp av samtliga men alldeles särskilt lysande för Kristoffer. Nu middag för att fira pallplatsen!!
@Karin Det är en djungel, men det går inte att få en klocka med gps utan massa hälsoyadalullull. Man behöver ju inte använda det. Jag har en gammal garmin du kan få gratis, men problemet med den är att den inte talar med telefonen så man måste ha en dator för att få upp spåret på livelox. Lite party-pooper om man går direkt till liveloxfesten. Hör av dig om det är intressant. Annars skulle jag leta efter typ billigaste med gps och som har telefonapp.
Efterlysning! Nu skriver jag här eftersom jag inte vet hur jag kan skriva på Forumet.
Har till slut kommit fram till att jag vill införskaffa en Garminklocka (eller annat märke) till O-ringen. Men utbudet är så stort, jag vill bara ha en klocka så jag kan lägga upp på Livelox och delta i Livelox-fest! Vad ska jag leta efter? Ej en massa extrafunktioner som kostar. Tar tacksamt emot tips! hälsar Karin Gillberg

Samlingsplats
Myrestad. Ca 5 km nordväst om Brösarp. Vägvisning från riksväg 19 norr om Brösarp.
Anmälan senast söndagen den 5 juli i Eventor.
Efteranmälan senast lördagen den 11 juli i Eventor. Öppna klasser, antingen på Eventor fram till efteranmälan eller på arenan.
Start
Första start för åldersklasser 17:30, efteranmälda startar före. Fri …
8 kommentarer (kommentera)
jag kommer dock något demolerad med konstig kroppsform och gör så gott jag kan dvs inte tönt-leken.
/ Sofia
2012-02-03 kl 10:25
nu blir jag supersugen. vad är tönt-leken?
/ elina
2012-02-03 kl 11:36
Fortfarande töntförkyld :(
/ Camilla
2012-02-06 kl 08:25
Så in i helsike trött, bangar därför denna gång.
/ Agren
2012-02-06 kl 17:35
Just när jag skulle gå hittade jag en överbliven semla i köket, kan ev bli något sen p.g.a. detta.
/ Mattias H
2012-02-06 kl 17:39
Jag blir sen. Kemi alltså… Värm upp er ordentligt så kommer jag inrusandes!
/ jerk
2012-02-06 kl 17:57
Tack för igår – jag blev superpepp på mer Lanefeltövningar. Kolla in den här härliga videon ex.vis:
/ Mette
2012-02-07 kl 10:40
Lanefelt-jympan gav träningsvärk insida lår!
/ Hellborg
2012-02-08 kl 15:17
Skriv en kommentar!