Det stora närvaroåret är igång!

Anv. namn:
Lösenord:
 

29/7 Resultat: Hemavans tredagars

Tre fristående tävlingar (sprint/medel/lång), inga totalresultat.

Resultat etapp 1, 29/7

D21	2 330 m, 9 startande
Pl	Namn				Tid	Diff	Km-tid
 1	Erika Lindholm	Norbergs OK	15:52		6:48
 7	Eva Bühlmann	Tullinge SK	18:51	+2:59	8:05

H21	2 790 m, 18 startande
Pl	Namn				Tid	Diff	Km-tid
 1	Timo Sild	Hiidenkiertäjät	14:16		5:06
 5	Christian Rotviker		16:01	+1:45	5:44
 8	Jonas Lindholm			16:29	+2:13	5:54
14	Mattias Ågren			19:32	+5:16	7:00

Hela resultatlistan med sträcktider på Winsplits Online (etapp 1)

Resultat etapp 2, 30/7

D21	3 550 m, 6 startande
Pl	Namn				Tid	Diff	Km-tid
 1	Erika Lindholm	Norbergs OK	25:58		7:18
 5	Eva Bühlmann	Tullinge SK	33:37	+7:39	9:28

H21	4 550 m, 21 startande
Pl	Namn				Tid	Diff	Km-tid
 1	Timo Sild	Hiidenkiertäjät	23:41		5:12
11	Christian Rotviker		30:23	+6:42	6:40
12	Jonas Lindholm			30:24	+6:43	6:40
16	Martin Lerjen			33:05	+9:24	7:16
19	Mattias Ågren			37:14	+13:33	8:10

Hela resultatlistan med sträcktider på Winsplits Online (etapp 2)

Resultat etapp 3, 31/7

D21	7 670 m, 3 startande
Pl	Namn				Tid	Diff	Km-tid
 1	Hanna Palm	IKHP		1:05:53		8:35
 2	Erika Lindholm	Norbergs OK	1:13:12	+7:19	9:32

H21	9 980 m, 17 startande
Pl	Namn				Tid	Diff	Km-tid
 1	Timo Sild	Hiidenkiertäjät	1:06:11		6:37
 7	Christian Rotviker		1:32:41	+26:30	9:17
 9	Martin Lerjen			1:35:42	+29:31	9:35
11	Mattias Ågren			1:40:19	+34:08	10:03
	Jonas Lindholm			ej godkänd

Hela resultatlistan med sträcktider på Winsplits Online (etapp 3)

Inlagd: 06 augusti 2013, 0:00


Deltagare

  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

Inga kommentarer (kommentera)

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

  • Henning Sköldvall i Tekniktorsdag: Knockoutsprint vid ...

    Anmäl att ni kommer senast idag tisdag så att jag kan skriva ut rätt antal kartor. Vi ses!

  • Oskar i Centrums nybörjarkurs 2024

    Tack Liv för noterandet, nu är det ordnat!

  • Liv Olausson i Centrums nybörjarkurs 2024

    Hej, kul!

    Länken till anmälan funkar dock inte, för mig kommer det upp att jag inte har tillgång eller åtkomst

  • jorrit i Tiomilarepet

    Lagen blev sena men rediga!

  • Per-Anders i Centrum arrangerar VM-test!

    Vi närmar oss dagen för tävlingen! Banorna är provlöpta, kartor och banor är (nästan) klara. Alla som är med och hjälper till ska nu ha fått iallafall övergripande info. Om du inte har blivit kontaktad, hör av dej till per-anders.lindgren[snabel-a]ownit.nu.

NÄRMAST PÅ GÅNG

Tuesday 16 April

  • 0 Deltagare

Styrelsemöte 0

Läs mer

  • Deltagare
  • Moa Kjellstrand
  • Henning Sköldvall
  • Joel Udd
  • Simon Bohman
  • Niklas Skerfving
  • Erik Wessberg
  • Alexander Garin Folkegård

16/4: Fystisdag vid Stadion: Korta intervaller på gräs 7

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Moa Kjellstrand
  • Jorrit Boekel
  • Andreas Lundsten
  • Ronja Hill

17/4: Tiomilarepet 5

  • Deltagare
  • Henning Sköldvall
  • Joel Udd
  • Simon Bohman
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Jonathan Svensson
  • Erik Wessberg
  • Alexander Garin Folkegård

18/4: Tekniktorsdag: Knockoutsprint vid Klubbensborg med AR 8

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Jonas Nylund
  • Jerk Rönnols
  • Janne Nilsson

19/4: Uppsala möte natt 4

  • Deltagare
  • Niclas Petersson
  • Olof Lethagen
  • Malin Sundeby
  • Ylva Fornander
  • Thomas Karlsson

20/4: Uppsala möte medel 5

  • Deltagare
  • Jonathan Svensson
  • Johan Dahlin

20/4: Strängnäsdubbeln medel 2

  • Deltagare
  • Mattias Robertson
  • Niclas Petersson
  • Olof Lethagen
  • Malin Sundeby
  • Ylva Fornander
  • Thomas Karlsson

21/4: Uppsala möte lång 6

  • Deltagare
  • Alexander Garin Folkegård

21/4: Strängnäsdubbeln lång 1

  • Deltagare
  • Mattias Robertson
  • Johanna Löfvenius
  • Jonathan Svensson
  • Alexander Garin Folkegård

23/4: Fystisdag vid Kärrtorps IP: Pyramid 4

  • Deltagare
  • Henny Samuelsson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Jonas Kjäll
  • Malin Sundeby
  • Petter Wikström
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Rebecca Åquist
  • Jonathan Svensson

24/4: Kartpackning VM-Tester 9

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Henning Sköldvall
  • Simon Bohman
  • Johanna Löfvenius
  • Britta Alstad
  • Ylva Fornander
  • Alexander Garin Folkegård

25/4: Tekniktorsdag: Kort-rogaining i Skavlöten 8

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Karin Fägerlind
  • Mette Brolinson
  • Aija Sadurskis
  • Moa Kjellstrand
  • Karin Gillberg
  • Henrik Hellborg
  • Jonas Lindholm
  • Camilla Jakobsson
  • Mattias Ågren
  • Anders Lavfors
  • Jorrit Boekel
  • Ove Oksvold
  • Kristina Aspvall
  • Henny Samuelsson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Niclas Petersson
  • Olof Lethagen
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Per Oksvold
  • Henning Sköldvall
  • Elin Thyr
  • Agnes Thor
  • Simon Bohman
  • Alexandra Sundgren
  • Johanna Löfvenius
  • Per Ljung
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Ylva Fornander
  • Lars Hörnström
  • Annica Sundeby
  • Astrid Adelsköld
  • Petter Wikström
  • Bella Gleisner
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Rebecca Åquist
  • Thomas Karlsson
  • Stefan Persson
  • Ronja Hill
  • Caroline Nilsson
  • Kristina Ingemarsdotter Persson
  • Jonathan Svensson
  • Adam Bradbury
  • Niklas Skerfving
  • Marcos Vicente Herranz
  • Carolina Nealis
  • Erik Wessberg
  • Alexander Garin Folkegård
  • Karin Hagwall
  • Rebecka Ingram

26/4: Centrum arrangerar VM-test! 54

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind
  • Henrik Hellborg
  • Olof Lethagen
  • Simon Bohman
  • Olle Tyrland
  • Alexander Garin Folkegård
  • Peter Soderlund

27/4: Järla långdistans 7

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind
  • Henrik Hellborg
  • Olof Lethagen
  • Per Oksvold
  • Olle Tyrland
  • Astrid Adelsköld
  • Alexander Garin Folkegård

28/4: Järla medeldistans 7

  • 0 Deltagare

1/5: Lidingö långdistans 0

  • Deltagare
  • Britta Alstad

1/5: MTBO Lidingö 1

  • 0 Deltagare

2/5: Tekniktorsdag 0

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Jonas Nylund
  • Moa Kjellstrand
  • Lena Öhman
  • Jerk Rönnols
  • Henrik Hellborg
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Sverker Lenas
  • Henning Sköldvall
  • Joel Udd
  • Anton Udd
  • Simon Bohman
  • Andreas Lundsten
  • Annica Sundeby
  • Arnau Requena Fernández
  • Hampus Olesund
  • Mirjam Dagis
  • Ronja Hill
  • Jonathan Svensson
  • Carolina Nealis
  • Erik Wessberg
  • Alexander Garin Folkegård
  • Karin Hagwall

4/5: Tiomila 2024 Nynäshamn 24

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet