TRÄNINGSÅRET 2019 I FULL GÅNG!

Anv. namn:
Lösenord:
 

11/2 Mila by night etapp 4

Tack för ikväll allihopa!

Dokument m.m.

Startlista

Tid Namn Klass
19:11:15 Lars Jakobsson Pöbel
19:15:30 Sören Andersson Pöbelina
19:15:30 Sara Jonasson Pöbelina

Resultat

Pöbel, 66 startande
Tid
Efter
1 Robert Wallstén, Snättringe SK 41:35
37 Lars Jakobsson 60:25 18:50
Pöbelina, 30 startande
Tid
Efter
1 Linnea Johansson, Täby OK 35:23
6 Sara Jonasson 35:49 0:26
18 Sören Andersson 44:01 8:38
Inlagd: 11 november 2014, 19:19
Ändrad: 2 februari 2015, 21:21


Deltagare

  • Oskar Karlin x
  • Stuart Fell x
  • Henrik Hellborg x
  • Anders Lavfors x
  • Janne Nilsson x
  • Lars Jakobsson x
  • Sara Jonasson x
  • Per-Anders Lindgren x
  • Moa Kjellstrand x
  • Jerk Rönnols x
  • Samuel Svensson x
  • Linnea Börjars x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

4 kommentarer (kommentera)

  • Var kommer tävlingen gå?

    / Karin Skogholm
    2015-01-25 kl 21:32

  • Om det inte skett några drastiska ändringar nyligen så kommer TC vara antingen vid Eriksdal/Skanstull eller på andra sidan vattnet, Gullmarsplan/Årsta.

    / Ågren
    2015-01-26 kl 11:12

  • Ja precis. Tävlingen kommer att ha start intill Gullmarsplan. Var samling/omklädningsrum blir är ännu inte helt bestämt! Rätt mkt strul på den fronten.

    / Oskar
    2015-01-26 kl 16:42

  • Lycka till med detta alla, både ni som ska springa och ni som ska arr:a! Måtte det bli ännu en centrumsuccé.

    / Ågren
    2015-02-09 kl 21:03

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

jubilaren

Wednesday 22 May

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Martin Karlsson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Gro Dahlbom
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Mattias Holmberg
  • Per Oksvold
  • Arvid Rudberg
  • Elin Thyr
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Per Ljung
  • Andreas Lundsten
  • Julia Frisk
  • Mats Andersson
  • Hannah Linngård

Stockholm City Cup #2 25

Stockholm City Cup är sprintorientering i Stockholms parker. Du kan springa alla någon, några eller alla tre deltävlingarna. Jaktstart på sista etappen.

Plats
Bergshamra

Anmälan på Eventor senast 19 maj

Start
Första start kl 18:30. Startlista finns tillgänglig på Stockholm City Cups hemsida samt på Eventor på tävlingsdagens morgon. När du anmäler dig …

Läs mer

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Kristoffer Edshage
  • Lena Öhman
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Therese Bergstedt
  • Malin Annegård
  • Anton Udd
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Amanda Wikner

23/5: Tekniktorsdag – full rull(e) i patrull 12

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Torbjörn Thufvesson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Lena Öhman
  • Jerk Rönnols
  • Samuel Svensson
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Arvid Rudberg
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Michael Brüer
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Oskar Nordmark
  • Christian Atmer
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Andreas Lundsten
  • Olle Tyrland
  • Per Bengtsson

26/5: Lång-KM 32

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Torbjörn Thufvesson
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Henrik Lundgren
  • Gro Dahlbom
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Per Oksvold
  • Malin Annegård
  • Elin Thyr
  • Jon Lindmark
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Hannah Linngård
  • Amanda Wikner

28/5: Stockholm City Cup #3 27

  • Deltagare
  • Björn Bängtsson
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Anders Lavfors
  • Niklas Pettersson
  • Kristina Aspvall
  • Henny Samuelsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Tomas Holmberg
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Oskar Hermansson
  • Samantha Ahlgren
  • Oskar Nordmark

3/6: CTS: Kartpackning 15

  • Deltagare
  • Julia Dalgren

4/6: Fystisdag i Kärrtorp: Supertusingar BANA 1

  • 0 Deltagare

5/6: Plankbygge inför CTS 0

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Sara Jonasson
  • Anders Lavfors
  • Kristina Aspvall
  • Henny Samuelsson
  • Elin Jacobsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Jonas Kjäll
  • Sara Elmqvist
  • Therese Bergstedt
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Christian Atmer
  • Caroline Cederquist Törnblad
  • Andreas Lundsten
  • Linus Wellander
  • Amanda Wikner

6/6: Centrum Team Sprint 2019 28

  • Deltagare
  • Lena Öhman
  • Martin Karlsson
  • Samuel Svensson
  • Henrik Hellborg
  • Sara Jonasson
  • Henrik Lundgren
  • Henny Samuelsson
  • Mia Carlström
  • Tomas Holmberg
  • Arvid Rudberg
  • Örjan Ahnoff
  • Ylva Fornander
  • Hannah Linngård

7/6: Veteran SM c/o Ösaträffen 13

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Martin Karlsson
  • Jerk Rönnols
  • Emil Tallhage
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Jorrit Boekel
  • Henrik Lundgren
  • Kristina Aspvall
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Tomas Holmberg
  • Arvid Rudberg
  • Jon Lindmark
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Annica Sundeby

11/6: Sprint-KM 30

  • Deltagare
  • Örjan Ahnoff

13/6: Sommaravslutning 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Samuel Svensson
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Magnus Karlsson
  • Jorrit Boekel
  • Erika Lindholm
  • Henny Samuelsson
  • Ulrica Axelsson
  • Daniel Lind
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Tomas Holmberg
  • Anton Udd
  • Jon Lindmark
  • Örjan Ahnoff
  • Agnes Thor
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Niklas Everitt
  • Samantha Ahlgren
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Andreas Lundsten
  • Julia Frisk
  • Hannah Linngård

15/6: Kangasala Jukola 2019 31

  • 0 Deltagare

18/6: Melkers minne 0

  • Deltagare
  • Per Oksvold
  • Ylva Fornander

23/6: Idrefjällveckan 2

  • 0 Deltagare

28/6: Sälen 3+3 0

  • Deltagare
  • Martin Karlsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge

1/7: Trekvällars etapp 1 – lång 3

  • Deltagare
  • Martin Karlsson
  • Gustaf Gerge

2/7: Trekvällars etapp 2 – medel 2

  • Deltagare
  • Martin Karlsson

3/7: Trekvällars etapp 3 – lång 1

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Aija Sadurskis

5/7: WMOC 2019 Riga 2

  • Deltagare
  • Martin Karlsson

6/7: Gotlands 2-dagars 1

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet