På tisdag är det centrumträning igen. Nackareservatet står på programmet än en gång, men denna gång är det samling vid Hellasgården. Två olika träningsalternativ erbjuds:
1 En lång klurig tiomilaträningsbana. Tanken är att träna på vägval, förenkling och sista säkra.
2 Kontrollplockning. Jag kommer sätta upp massa kontroller i ett relativt begränsat område och så får man försöka hitta så många kontroller som möjligt inom en timme. Både lätta och lite svårare kontroller utlovas. Målsättningen är träna på finorientering, karttecken och höjdkurvor.
Vid Hellasgården finns omklädningsrum och bastu (till 21). Tyvärr kostar det 50 pix att använda faciliteterna så ta med pengar om ni ska duscha. Kommunikationer: SL-buss 401 mot Älta stannar vid Hellasgården efter ca 12 minuters färd. Bussen går var 8:e minut.
Samling ombytta 18.15 vid Hellasgården.
Ring mig (Joel 070-7493666) om ni undrar något.
Syns!!
Se upp, det finns en himla massa provlöpningar i augusti. Jag ska försöka styra upp lite på hemsidan snart
Grattis Malin!
Vill bara säga att jag ändå vann systrakampen totalt!!
Malin kom sist i mål så hon tar flaggan.
Änna bra övernattningsställe för en gôr-röd flagga.