Följ med och heja fram Josse, Klassemajja, Lennie och Stuart
Jag, Elina och Kristoffer kommer att träffas för att heja på våra marathonhjältar. Haka på du också! Mellan varven dricker vi en öl eller käkar vi en glass på kajen.
Jag finns på 0733-130733 om någon vill sluta upp senare.
/Fredrik
Niclas -tack för uppmaningen, bra ide! Jag skulle tex gärna testa jacka i storlek M tex :).
Pga att Eventor låg nere igår går det att anmäla sig till både lång och medel även idag! Passa på! Tror att båda har riktigt fin terräng!
Vilket jättejobb arrangörsstaben gjort i helgen! Proffsigt och en man hörde att deltagarna var mer än nöjda med tävlingarna. Och tack för att man fick komma och springa. Tuff, rolig terräng och bra banor. Men själv hade jag nog behövt gul nivå idag för att få ihop det… Går inte att bara springa in i ringen och tro att det bara är att stämpla. Dags att skärpa till sig inför DM.
Det finns en del reservkartor. See Annicas svar ovan.
Kan man komma ut och springa någon bana imorgon? Om det finns kartor och det inte är några problem förstås

OBS!
Specificera önskemål om bana i länken längst ned!
Välkommen till provlöpning av banor till etapp 1 av O-ringen 2027. Detta är det andra av två tillfällen. Arrangemanget är reserverat för O-ringens arrangörsklubbar och naturligtvis bara för personer som själva inte kommer att delta i tävlingarna.
Provlöpningen sker i Täljö med start 17:00-18:30. …
4 kommentarer (kommentera)
Tack vad fint. Jag ska tänka på er. (det brukar finnas gratis skumgodisar där tror jag, men dom får ni inte ta)
/ Josefina
2009-05-29 kl 21:02
Glass? Jag vill ha öl!
/ Stig
2009-05-29 kl 21:19
im in!
/ Karin F
2009-05-29 kl 21:51
[…] plats i årets lopp ska du inte hänga läpp för det. Heja med de andra soffliggarna i Centrum! Läs här för mer […]
/ Centrum OK » Stockholm Marathon
2009-05-29 kl 22:10
Skriv en kommentar!