Skulle du vilja engagera dig mer i Centrum? Med bara ett par månader kvar till föreningens årsmöte är valberedningen i full gång med att samla intressenter och kompetenser!
Kanske vill du föra protokoll, diskutera framtidsfrågor eller jobba med de mer vardagliga uppgifterna i styrelsen? Eller känner du för att ge medlemmarna en skjuts i föreningskunskap eller dra igång en studiecirkel i OL-teknik som utbildningsansvarig? Vad sägs om att vara med och ta fram träningsupplägg i klubbens träningskommitté? Eller att hjälpa till att hålla hemsidan uppdaterad med alla tävlingar och arrangemang? Kanske vill du hjälpa till i klubbens egen modeavdelning? Eller vill du vara med och arrangera ett av våra klubbmästerskap – som banläggare, teknikansvarig eller arrangemangets egen alltiallo?
Klubben behöver nu ideella krafter till följande:
– Styrelsen
– Träningskommittén
– Klädkommittén
– Utbildningsansvarig
– Ledamot i StOFs styrelse (distriktet)
– KM-arrangör
Är du nyfiken men osäker på om du har rätt eller tillräcklig kompetens och erfarenhet? Hör av dig så kan vi berätta mer om vad de olika uppdragen innebär.
Skriv till valberedning@centrumok.se.
God jul från valberedningen!
Linus Rispling och Oskar Hermansson
Packlista finns nu!!
Samling under taket vid röda biljettkiosken
Jag står i ett tält mitt emot rugby-planen
Fan nu lugnar det ändå ner sig lite…
Anlände precis till Gubbängen med tuben men alltså det öser ner för mycket. Och enligt radarn ska det vara lika intensivt under den närmaste timmen så jag vänder nog hemåt igen, tänker att jag sparar regnorientering till Jukola.

Årets upplaga av Jukola går av stapeln i Kotka, en kuststad cirka 1 h 45 min öster om Helsingfors. Arenaområdet ser ut att bli betydligt mer naturskönt än 2025 års grusupplag – det här vill ni inte missa! Anmälan till oss stänger den 5 maj.
Venla lag 1
1. 7.8 …
2 kommentarer (kommentera)
God fortsättning klubben! Ni har väl inte missat detta?
/ Oskar Hermansson
2021-12-26 kl 12:04
Mailen till valberedningen har börjat droppa in. Kul tycker vi! Men än finns det funktioner att fylla, så tveka inte att höra av dig!
/ Linus
2022-01-03 kl 21:12
Skriv en kommentar!