Snart är det sommar!!

Anv. namn:
Lösenord:
 

Inkluderingsprojekt i Järva söker ledare den 29 augusti

Vill och kan du ställa upp som ledare söndag 29 augusti kl 13.30-17:00 i Akalla by och arrangera familjeaktivitet med orientering?

Fakta:
Det är en öppen familjeaktivitet i Akalla by tillsammans med Kista SC och Familjehuset. Likadan aktivitet genomfördes v.24.
Aktivitet blir preliminärt labyrint-OL och kodsifferjakt, Hittaut och tipspromenad.
Papperskartan med Hittaut Järva finns då tillgänglig.
Projektledare blir Lina Nilsson/Soft.

Om du är intresserad, hör av dig senast den 23 augusti till styrelsen eller i en kommentar, så förmedlar vi kontakten till StOF som är arrangör!

Inlagd: 19 augusti 2021, 18:18
Ändrad: 9 september 2021, 17:17


Inga kommentarer (kommentera)

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

  • Oskar i Högdalenprinten

    Inte ens ANSI??

  • Carolina Nealis i O-ringen 2023: Åre

    Taggelitaggg, bor gärna med klubben!

  • Anders R i VÖOL-dubbeln medel 2

    Första start är kl 11.00 enligt inbjudan.

  • Mattias Henriksson i Helg utan älg

    Om någon mer är sugen på Gotland; attenda er gärna på detta event, som en icke bindande intresseanmälan, så kan jag titta på om det går att hitta lagom stort boende för en gemensam Centrum-resa.

  • Lena Ö i DM natt Uppsala

    Alltså knappast Uppsala men Uppland!

NÄRMAST PÅ GÅNG

Friday 12 August

  • 0 Deltagare

Inställt: Mot Centrum 0

För andra gången arrangerar vi ”Mot Centrum”. Det är en stafett som tar laget utifrån och in, till centrum. Det kommer behövas flera funktionärer, efterlysning kommer.

Mot Centrum är tyvärr inställt i år pga att planeringen inte kommit igång i tid. Förhoppningsvis finns ork och resurser till att ordna …

Läs mer

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Janne Nilsson
  • Linnea Börjars
  • Henning Sköldvall
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Annica Sundeby
  • Daniel Rejment

13/8: VÖOL-dubbeln medel 1 8

  • Deltagare
  • Torbjörn Thufvesson
  • Janne Nilsson
  • Linnea Börjars
  • Oskar Hermansson
  • Annica Sundeby
  • Daniel Rejment

14/8: VÖOL-dubbeln medel 2 6

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Gro Dahlbom
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Linnea Börjars
  • Johanna Löfvenius
  • Magnus Yngvesson
  • Hampus Olesund
  • Jens Kvarnström
  • Rebecca Åquist
  • Anna Rosell

16/8: Fystisdag: säsongspremiär Kärrtorp 12

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Oskar Hermansson
  • Mattias Göthberg
  • Britta Alstad
  • Magnus Yngvesson
  • Hampus Olesund
  • Rebecca Åquist
  • Anna Clara Stenvall
  • Carolina Nealis
  • Erik Wessberg

18/8: Tekniktorsdag: höstupptakt Nackareservatet 16

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Jorrit Boekel
  • Daniel Rejment

20/8: Waxholms OK lång 4

  • Deltagare
  • Jonas Lindholm
  • Gro Dahlbom

20/8: Barnlördag 1 2

  • Deltagare
  • Jonas Nylund
  • Moa Kjellstrand
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Elin Gustafsson
  • Fredrik Skarve
  • Daniel Rejment

21/8: Sundbybergs IK medel 7

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Per-Anders Lindgren
  • Britta Alstad
  • Magnus Yngvesson

25/8: Tekniktorsdag: Bomma snyggt! 4

  • 0 Deltagare

26/8: DM natt Uppsala 0

  • Deltagare
  • Jonas Nylund
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Per-Anders Lindgren
  • Annica Sundeby

27/8: DM lång 5

  • Deltagare
  • Jonas Nylund
  • Moa Kjellstrand
  • Per-Anders Lindgren
  • Elin Gustafsson
  • Fredrik Skarve

28/8: DM medel 5

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind
  • Jonas Nylund
  • Moa Kjellstrand
  • Henrik Hellborg
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Annica Sundeby
  • Magnus Lennartsson

2/9: DM natt 8

  • 0 Deltagare

3/9: DM medel Uppland 0

  • Deltagare
  • Elin Everitt

3/9: Barnlördag 2 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Karin Fägerlind
  • Jonas Nylund
  • Moa Kjellstrand
  • Karin Gillberg
  • Henrik Hellborg
  • Jorrit Boekel
  • Ove Oksvold
  • Per-Anders Lindgren
  • Sverker Lenas
  • Joel Udd
  • Peder Pedersson
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Klara Alm
  • Magnus Lennartsson

4/9: DM stafett 16

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Martin Karlsson

9/9: Högdalenprinten 2

  • Deltagare
  • Linnea Börjars

10/9: Gålödubbeln medel 1

  • Deltagare
  • Linnea Börjars

11/9: Gålödubbeln lång 1

  • 0 Deltagare

16/9: Veteran-SM 0

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet