Nu är det stora innovationsåret! Innovera mera!

Anv. namn:
Lösenord:
 

7/8 Grövelsjöorienteringen

GRÖVELSJÖORIENTERINGEN 7, 8, 10 & 11 augusti 2021.

FYRA TÄVLINGAR
VILDMARK
GENUINT
FJÄLLNÄRA

Lö 7 aug Nybo, medel
Sö 8 aug Nybo, lång
Ti 10 aug Lövåsen, lång
On 11 aug Valdalsbygget, medel

Nu dubbelt så stor karta i Ny

Startlista

Tid Namn Klass
09:09:04 Oskar Gustafsson H40
09:23:13 Helena Persson Svår 3 km
09:55:05 Mattias Ã…gren H21
12:36:09 Mattias Robertson H50
14:36:00 Niclas Petersson H40
14:48:29 Annica Sundeby D40
14:53:05 Malin Sundeby D40
15:34:01 Oskar Hermansson Svår 5 km
15:34:06 Linnea Börjars D21

Resultat

D21, 47 startande
Tid
Efter
1 Line Cederberg, Göteborg-Majorna OK 23:22
32 Linnea Börjars 36:24 13:02
D40, 14 startande
Tid
Efter
1 Camilla Engstrand, IFK Göteborg Orientering 27:49
13 Annica Sundeby 1:10 42:35
14 Malin Sundeby 1:23 56:07
H21, 65 startande
Tid
Efter
1 Isac Von Krusenstierna, OK KÃ¥re 26:00
63 Mattias Ã…gren 55:21 29:21
H40, 14 startande
Tid
Efter
1 Oskar Gustafsson 27:08
Niclas Petersson ej start
H50, 18 startande
Tid
Efter
1 Ulrik Englund, Tumba-Mälarhöjden OK 23:45
13 Mattias Robertson 36:38 12:53
Svår 3 km, 10 startande
Tid
Efter
1 Kent Bergman, OK Ravinen 26:30
Helena Persson felst.
Svår 5 km, 3 startande
Tid
Efter
1 Oskar Hermansson 35:37
Inlagd: 30 maj 2021, 19:19


Deltagare

  • Malin Sundeby x
  • Annica Sundeby x
  • Mattias Robertson x
  • Mattias Ågren x
  • Oskar Hermansson x
  • Linnea Börjars x
  • Helena Persson x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

5 kommentarer (kommentera)

  • Oklart om det blir något tävlat för mig, men ser MYCKET fram emot lite trevligt centrumhäng!

    / Camilla
    2021-06-10 kl 09:31

  • Missade när anmälan öppnade och lyckades bara få plats första dagen, så vi får se om detta kommer med i det slutgiltiga körschemat för semestern.

    / Oskar Hermansson
    2021-06-10 kl 09:34

  • Jag och min norske kompis (som kommer om gränsen öppnar) planerar springa dag 1 och dag 2.

    / Mattias Robertson
    2021-06-10 kl 09:46

  • Malin och jag är anmälda.

    / Annica Sundeby
    2021-06-10 kl 12:34

  • Fler platser har släppts nu

    / Sverker
    2021-06-15 kl 07:22

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

Sunday 19 September

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Torbjörn Thufvesson
  • Aija Sadurskis
  • Ove Oksvold
  • Niclas Petersson
  • Jon Lindmark
  • Andreas Lundsten
  • Magnus Yngvesson
  • Astrid Adelsköld
  • Hampus Olesund
  • Stefan Persson
  • Daniel Rejment

Lovödubbeln medel 12

Bromma-Vällingby SOK & Mälarö SOK bjuder in till Lovödubbeln
Olika typer av anpassningar kommer att påverka arrangemanget och principen ”Parkera – Gå till start – Spring – Stämpla ut – Åk hem” kommer att eftersträvas.

Parkering
Bocktorp gård, Ekerö kommun. Vägvisning från Ekerövägen (Väg 261).

Kommunikationer
Hpl Rörby Gård ligger 15 …

Läs mer

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Björn Bängtsson
  • Moa Kjellstrand
  • Ove Oksvold
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Linus Rispling
  • Joel Udd
  • Peder Pedersson
  • Simon Bohman
  • Oskar Nordmark
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Magnus Yngvesson
  • Hampus Olesund
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson
  • Samuel Murray

21/9: Terräng-KM 19

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Per-Anders Lindgren
  • Elin Jacobsson
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Joel Udd
  • Örjan Ahnoff
  • Simon Bohman
  • Astrid Adelsköld
  • Bella Gleisner
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Mirjam Dagis
  • Ameli Sjöberg
  • Rebecca Åquist
  • Lovisa Andén
  • karin andrén
  • Anna Clara Stenvall
  • Caroline Nilsson
  • Klara Alvelid

23/9: Tekniktorsdag: OL-intervaller i Årstaskogen 23

  • Deltagare
  • Britta Alstad

26/9: MTBO Svenska Cupen Surahammar medel 1

  • Deltagare
  • Aija Sadurskis
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Samantha Lagerlöf
  • Alexandra Sundgren
  • Ingrid Maria Wahlborn

26/9: Tegelhagsmedeln 8

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Linus Rispling
  • Rebecca Åquist

28/9: Fystisdag: Intervallserie 3

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Jakob Larsen
  • Kristoffer Edshage
  • Daniel Elenius
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Jorrit Boekel
  • Gro Dahlbom
  • Ove Oksvold
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Linus Rispling
  • Per Oksvold
  • Elin Thyr
  • Joel Udd
  • Jon Lindmark
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Simon Bohman
  • Oskar Nordmark
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Mirjam Dagis
  • Stefan Persson
  • Ronja Hill
  • Daniel Rejment
  • Samuel Murray

29/9: Gratisfest #2: Natti Natti 34

  • Deltagare
  • Lena Öhman
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Gustaf Gerge
  • Simon Bohman
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Mirjam Dagis
  • Ronja Hill

30/9: Tekniktorsdag: slingor i Rudan 10

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Per-Anders Lindgren
  • Linus Rispling
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Thomas Karlsson

3/10: Järfälla medel 5

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Rebecca Åquist

5/10: Fystisdag: Skogsintervaller 2

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Malin Sundeby
  • Ingrid Maria Wahlborn

7/10: Tekniktorsdag 3

  • 0 Deltagare

9/10: 25manna 0

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Daniel Lind
  • Andreas Lundsten

10/10: Halikko 2021 7

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge

10/10: 25mannamedeln INSTÄLLD 1

  • Deltagare
  • Elin Thyr
  • Oskar Hermansson
  • Malin Sundeby

11/10: Kartpackning CTS 3

  • 0 Deltagare

12/10: Fystisdag: Tröskelintervaller 0

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Henning Sköldvall
  • Örjan Ahnoff
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Rebecca Åquist
  • Ronja Hill
  • Caroline Nilsson

13/10: Centrum Team Sprint 17

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad

14/10: Tekniktorsdag: CTS revival 3

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet