Stora AFTER RUN-ÅRET är äntligen här!

Anv. namn:
Lösenord:
 

11/3 Mila Stockholm by night 5

Final i MSBN, jaktstart.

Arena
Tullinge SK:s klubbstuga vid Brantbrinks IP

Allmänna färdmedel

Pendeltåget till Tullinge Station och sedan buss 721 eller 721X till hållplats Brantbrinks IP. Det går också att promenera från stationen.Gå längs Banslättsvägen och sedan Flottiljvägen ca 1,5 km till klubbstugan vid Brantbrinks IP.

Anmälan och via Eventor senast torsdag den 5 mars

Efteranmälan kan även ske i klubbstugan på tävlingsdagen mellan 17.30 och 18.15 till en avgift av 200 kr. Ursäkterna för att inte vara med är alltså väldigt få.

Start
Första start 19,00. Avstånd till start ca 1,2km.
Herrar, 9 km
Damer, 6 km
Pöbel, 6 km
Pöbelina. 4 km
Vilsna själar, 4km

Terräng
Mestadels skogsmark i ett stigrikt område med detaljerade höjdpartier. Måttlig kupering. Framkomligheten begränsas av grönområden. Karta Tumba-Tullinge, skala 1:10 000 (Vilsna själar 1:7 500), ekvidistans 4 m.

Startlista

Tid Namn Klass
19:09:00 Elin Thyr Pöblina
19:37:00 Samuel Svensson Pöb
19:37:00 Sverker Lenas Pöb
19:37:00 Malin Annegård Pöb
19:37:00 Linus Rispling Pöb
19:37:00 Simon Bohman Pöb
19:37:00 Mattias Göthberg Pöb
19:37:00 Mikael Svartz Pöb
19:37:00 Janne Nilsson Pöb
19:37:00 Arnau Requena Fernández Pöb
19:37:00 Moa Kjellstrand Pöb
19:37:00 Andreas Lundsten Pöb
19:37:00 Joel Berring Pöb

Resultat

Pöb, 107 startande
Tid
Efter
1 Hannes Mogensen, OK Ravinen 47:39
4 Simon Bohman 51:36 3:57
14 Moa Kjellstrand 53:20 5:41
23 Samuel Svensson 54:12 6:33
24 Sverker Lenas 54:16 6:37
29 Linus Rispling 54:51 7:12
43 Malin Annegård 57:37 9:58
56 Arnau Requena Fernández 1:00 13:20
64 Mattias Göthberg 1:03 16:05
72 Janne Nilsson 1:04 17:09
94 Mikael Svartz 1:20 33:03
Andreas Lundsten ej start
Joel Berring ej start
Pöblina, 31 startande
Tid
Efter
1 Ingrid André, Tumba-Mälarhöjden OK 36:44
24 Elin Thyr 1:02 25:50
Inlagd: 07 januari 2020, 18:18
Ändrad: 3 mars 2020, 19:19


Deltagare

  • Mikael Svartz x
  • Malin Annegård x
  • Moa Kjellstrand x
  • Simon Bohman x
  • Arnau Requena Fernández x
  • Elin Thyr x
  • Janne Nilsson x
  • Sverker Lenas x
  • Linus Rispling x
  • Samuel Svensson x
  • Mattias Göthberg x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

Inga kommentarer (kommentera)

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

IMG_0504

Thursday 1 October

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Kristoffer Edshage
  • Lena Öhman
  • Stuart Fell
  • Ulrika Karlsson
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Annika Lundström
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Niclas Petersson
  • Jonas Kjäll
  • Joel Udd
  • Anton Udd
  • Örjan Ahnoff
  • Peder Pedersson
  • Simon Bohman
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Astrid Adelsköld
  • Mikael Svartz
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Ameli Sjöberg
  • Adrian Djerf

Tekniktorsdag: Korridorer (Natt) 28

Judarskogen är en detaljrik skog där det kan vara lätt att haka upp sig på små detaljer på kartan. Därför kör vi korridor-ol där vi ska fokusera på att orientera med framförhållning. Välj ut några hållpunkter längs sträckan och försök fokusera endast på dom.

Det kommer vara ganska mörkt i skogen, …

Läs mer

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Karin Fägerlind
  • Mette Brolinson
  • Jakob Larsen
  • Aija Sadurskis
  • Jonas Nylund
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Lena Öhman
  • Jerk Rönnols
  • Henrik Hellborg
  • Mattias Ågren
  • Anders Lavfors
  • Jorrit Boekel
  • Ove Oksvold
  • Per-Anders Lindgren
  • Oskar Gustafsson
  • Annika Lundström
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Niclas Petersson
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Per Oksvold
  • Elin Thyr
  • Joel Udd
  • Anton Udd
  • Örjan Ahnoff
  • Simon Bohman
  • Kristin Karlsson
  • Oskar Nordmark
  • Lars Brickstad
  • Christian Atmer
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Valter Nordqvist
  • Astrid Adelsköld
  • Mikael Svartz
  • Ola Grankvist
  • Adrian Djerf
  • Axel Edman
  • Lasse Gerhardsson

3/10: Natt-KM 45

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Aija Sadurskis
  • Moa Kjellstrand
  • Henrik Hellborg
  • Mattias Ågren
  • Jorrit Boekel
  • Gro Dahlbom
  • Ove Oksvold
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Sverker Lenas
  • Linnea Börjars
  • Niclas Petersson
  • Mattias Holmberg
  • Anna Lundemo
  • Therese Bergstedt
  • Per Oksvold
  • Elin Thyr
  • Oskar Hermansson
  • Anton Alverbäck
  • Irene Hyvärinen
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Arnau Requena Fernández
  • Mikael Svartz
  • Ingrid Maria Wahlborn

4/10: Mälarömedeln 29

  • Deltagare
  • Mattias Robertson
  • Britta Alstad
  • Adrian Djerf
  • Rebecca Åquist
  • Boel Linde

6/10: Fystisdag på Stadion: Fartlek ”utan” vila 5

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Adrian Djerf

8/10: Tekniktorsdag: OL-Intervaller 6

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Ingrid Maria Wahlborn

11/10: Centrumsöndag 2

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Kristina Aspvall
  • Linnea Börjars

12/10: Måndagsgympa – säsongspremiär 3

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Linnea Börjars
  • Örjan Ahnoff
  • Oskar Hermansson
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Andreas Lundsten
  • Rebecca Åquist

13/10: Fystisdag i Kärrtorp: Hammarbybacken! 8

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Moa Kjellstrand
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Linus Rispling
  • Lars Brickstad
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Annica Sundeby
  • Valter Nordqvist
  • Adrian Djerf

15/10: Tekniktorsdag: Nattorientering – HETS i Majroskogen 11

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Linnea Börjars

19/10: Måndagsgympa 2

  • Deltagare
  • Britta Alstad
  • Arnau Requena Fernández

20/10: Fystisdag på Stadion: Tröskelintervaller! 2

  • Deltagare
  • Andreas Lundsten
  • Malin Sundeby
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby
  • Arnau Requena Fernández

22/10: Tekniktorsdag: Natt 5

  • Deltagare
  • Linnea Börjars
  • Oskar Hermansson
  • Andreas Lundsten

27/10: Fystisdag i Kärrtorp: Tröskelintervaller! 3

  • Deltagare
  • Jorrit Boekel
  • Linnea Börjars
  • Elin Thyr

29/10: Torsdagsträning i Kärrtorp: Rejv! 3

  • Deltagare
  • Britta Alstad

3/11: Fystisdag på Stadion: Progressivt pass! 1

  • Deltagare
  • Linnea Börjars
  • Oskar Hermansson

10/11: Fystisdag i Kärrtorp: Tröskelintervaller! 2

  • Deltagare
  • Oskar Hermansson

12/11: Torsdagsträning i Kärrtorp: Rejv! 1

  • Deltagare
  • Mette Brolinson
  • Jonas Nylund
  • Daniel Elenius
  • Moa Kjellstrand
  • Ove Oksvold
  • Mattias Holmberg
  • Linus Rispling
  • Agnes Thor
  • Simon Bohman
  • Kristin Karlsson
  • Lars Brickstad
  • Andreas Lundsten
  • Britta Alstad
  • Astrid Adelsköld
  • Arnau Requena Fernández

15/11: Ultra-KM 15

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet