STORA UTBILDNINGSÅRET HAR BÖRJAT

Anv. namn:
Lösenord:
 

12/11 Novembertävlingarna, långdistans

november

Skarpnäcks OL arrangerar årets sista helgdubbel!
Plats
GIH. Lidingövägen 1 – Inomhusarena! 

Kommunikation
Begränsade parkeringsmöjligheter. Använd allmänna parkeringar i området. Åk om  möjligt T‐bana eller andra allmänna kommunikationer. 

Anmälan på Eventor senast 5 november

Terrängområde och karta
Norra Djurgården. Nyritad 2016 i skala 1:10 000 resp. 1:7 500 för DH 60 och äldre.  Ekvidistans 5 m. Skogsmark med stort antal stigar, god framkomlighet.
 
Start
Första start lördag 11.00. Avstånd ca 200 m.                                                                      
Första start söndag 10.00. Avstånd ca 500 m.  

Startlista

Tid Namn Klass
10:00:08 Henrik Persson ÖM8
10:10:00 Blenda Lenas D12
10:16:00 Jennie Blomqvist ÖM8
10:18:19 Peter Edelsvärd ÖM6
10:18:58 Torbjörn Thufvesson ÖM6
10:22:52 Olof Lethagen ÖM9
10:24:19 Anders Lavfors ÖM8
10:26:00 Mattias Henriksson H21
10:28:00 Jonas Nylund H50
10:29:00 Christian Rotviker H40
10:39:00 Mattias Holmberg H45
10:41:00 Ove Oksvold H40
10:42:00 Magnus Karlsson H21
10:44:21 Oskar Hermansson ÖM8
10:52:40 Lars Jakobsson ÖM9
10:54:01 Mattias Ågren ÖM9
10:56:32 Anna Nilsson ÖM2
10:58:00 Sverker Lenas H21
11:09:00 Janne Nilsson H55
11:12:00 Henrik Lundgren H21
11:13:00 Sofie Karlsson D21
11:13:03 Martin Karlsson ÖM7
11:14:43 Albin Grahn ÖM8
11:16:04 Linus Rispling ÖM9
11:25:01 Moa Kjellstrand ÖM8
11:36:33 Lovisa Sävblom Insk

Resultat

ÖM2, 3 startande
Tid
Efter
1 Anna Nilsson 37:06
ÖM6, 22 startande
Tid
Efter
1 Per Ljung, Stockholms OK 35:57
9 Peter Edelsvärd 50:33 14:36
Torbjörn Thufvesson felst.
ÖM7, 43 startande
Tid
Efter
1 Martin Karlsson 22:47
ÖM8, 49 startande
Tid
Efter
1 Henrik Persson 29:32
4 Oskar Hermansson 32:23 2:51
7 Moa Kjellstrand 35:22 5:50
21 Albin Grahn 43:33 14:01
22 Anders Lavfors 43:59 14:27
27 Jennie Blomqvist 45:00 15:28
ÖM9, 37 startande
Tid
Efter
1 Jere Pajunen, IFK Lidingö SOK 34:10
2 Mattias Ågren 37:03 2:53
3 Lars Jakobsson 38:23 4:13
7 Linus Rispling 41:49 7:39
18 Olof Lethagen 45:33 11:23
D12, 15 startande
Tid
Efter
1 Stina Bygdén, Södertälje-Nykvarn OF 24:35
12 Blenda Lenas 44:03 19:28
D21, 16 startande
Tid
Efter
1 Catherine Taylor, OK Södertörn 32:43
16 Sofie Karlsson 56:50 24:07
H21, 39 startande
Tid
Efter
1 Kent Ohlsson, Södertälje-Nykvarn OF 35:24
18 Sverker Lenas 43:42 8:18
35 Henrik Lundgren 1:03 28:13
37 Mattias Henriksson 1:08 32:43
Magnus Karlsson ej start
H40, 11 startande
Tid
Efter
1 Mikael Jansson, IFK Lidingö SOK 36:58
3 Christian Rotviker 42:59 6:01
Ove Oksvold ej start
H45, 18 startande
Tid
Efter
1 Lars Håkan Sandvik, Attunda OK 33:03
8 Mattias Holmberg 40:17 7:14
H50, 26 startande
Tid
Efter
1 Jesper Lagerberg, OK Södertörn 34:27
Jonas Nylund ej start
H55, 22 startande
Tid
Efter
1 Ulf Burman, Gustavsbergs OK 34:17
5 Janne Nilsson 37:38 3:21
Insk, 8 startande
Tid
Efter
Lovisa Sävblom 0:00
Inlagd: 1 januari 2017, 12:12
Ändrad: 10 oktober 2017, 16:16


Deltagare

  • Mattias Henriksson x
  • Torbjörn Thufvesson x
  • Mattias Holmberg x
  • Anders Lavfors x
  • Sverker Lenas x
  • Simon Bohman x
  • Henrik Lundgren x
  • Christian Rotviker x
  • Blenda Lenas x
  • Anders Brinkman x
  • Magnus Karlsson x
  • Ove Oksvold x
  • Jennie Blomqvist x
  • Albin Grahn x
  • Linus Rispling x
  • Martin Karlsson x
  • Lars Jakobsson x
  • Oskar Hermansson x
  • Mattias Ågren x
  • Moa Kjellstrand x
  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

En kommentar (kommentera)

  • Ibland är jag så jävla usel på orientering! Välkommen 2018!

    / Rotviker
    2017-11-12 kl 11:27

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

  • Henrik Hellborg i Terräng-KM

    Grattis alla mästare!
    Kan någon förklara för en dinosaurie hur nuvarande bansträckning ser ut, jämfört med den gamla 11 km-slingan?

  • jerk i Natti-natti

    31 anmälda i eventor. Det är alltså tre och sju åttondelars lag (med brasklapp för att jag inte räknat på könsfördelning än). Är det någon som blir sugen på att anmäla sig och göra så att vi kan bilda fyra hela lag? Kanske nån av våra hangarounds från andra klubbar?

  • Lena Ö i Natti-natti

    Elin; ok!

  • Kristina i Terräng-KM

    Nu finns det resultat också! Tack alla som kom!!

  • Kristina i Terräng-KM

    Dagens segrare blev Moa, Örjan, Mette och Mattias R. Fullständiga resultat kommer senare ikväll!

NÄRMAST PÅ GÅNG

Wednesday 19 September

  • 0 Deltagare

Ungdomsverksamhet – diskussionsmöte 0

Vill du jobba med verksamhet för barn och ungdomar i Centrum? Kom och berätta, spåna och diskutera!

Läs mer

  • Deltagare
  • Moa Kjellstrand
  • Sara Jonasson
  • Henny Samuelsson
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Jonas Kjäll
  • Anders Ekström
  • Therese Bergstedt
  • Elin Thyr
  • Örjan Ahnoff
  • Oskar Hermansson
  • Love Lindström
  • Simon Bohman
  • Erika Hörnfeldt
  • Niklas Everitt
  • Kristin Karlsson
  • Oskar Nordmark
  • Johanna Löfvenius

20/9: Tekniktorsdag: Trekantsparken 18

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Karin Fägerlind
  • Aija Sadurskis
  • Daniel Elenius
  • Moa Kjellstrand
  • Lena Öhman
  • Magnus Grafstrom
  • Henrik Hellborg
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Jorrit Boekel
  • Henrik Lundgren
  • Per-Anders Lindgren
  • Anders R
  • Janne Nilsson
  • Lars Jakobsson
  • Linus Rispling
  • Therese Bergstedt
  • Tomas Holmberg
  • Peder Pedersson

21/9: DM-natt Stockholm 20

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Karin Fägerlind
  • Mette Brolinson
  • Moa Kjellstrand
  • Lena Öhman
  • Magnus Grafstrom
  • Jerk Rönnols
  • Henrik Hellborg
  • Jonas Lindholm
  • Henrik Lundgren
  • Erika Lindholm
  • Per-Anders Lindgren
  • Elin Jacobsson
  • Janne Nilsson
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Mattias Holmberg
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Elin Thyr
  • Peder Pedersson
  • Niklas Everitt
  • Oskar Nordmark

23/9: DM stafett 24

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Michael Brüer
  • Oskar Nordmark

25/9: Fystisdag på Stadion: 30/30 4

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Mattias Henriksson
  • Mette Brolinson
  • Aija Sadurskis
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Magnus Grafstrom
  • Jerk Rönnols
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Magnus Karlsson
  • Henrik Lundgren
  • Niklas Pettersson
  • Ove Oksvold
  • Kristina Aspvall
  • Per-Anders Lindgren
  • Anders R
  • Janne Nilsson
  • Mattias Robertson
  • Mia Carlström
  • Linnea Börjars
  • Jonas Kjäll
  • Linus Rispling
  • Elin Thyr
  • Oskar Hermansson
  • Kristin Karlsson
  • Anton Alverbäck
  • Oskar Nordmark
  • Lars Brickstad
  • Johanna Löfvenius
  • Frida Welin

26/9: Natti-natti 31

  • Deltagare
  • Gustaf Gerge

27/9: Torsdagsrejv på Stadion 1

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind
  • Sara Jonasson
  • Janne Nilsson

29/9: VÖOL-tvådagars medel 3

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Sara Jonasson
  • Janne Nilsson

30/9: VÖOL-tvådagars lång 3

  • Deltagare
  • Mattias Ågren
  • Gustaf Gerge

2/10: Fystisdag i Kärrtorp: 30/30 2

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Linnea Börjars
  • Therese Bergstedt

4/10: Tekniktorsdag: föra och följa i Björkhagen 3

  • Deltagare
  • Karin Fägerlind
  • Mattias Henriksson
  • Kristoffer Edshage
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Henrik Hellborg
  • Jonas Lindholm
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Henrik Lundgren
  • Erika Lindholm
  • Lars Jakobsson
  • Linnea Börjars
  • Linus Rispling
  • Tomas Holmberg
  • Adam Nyman
  • Agnes Thor
  • Niklas Everitt
  • Samantha Ahlgren
  • Oskar Nordmark

6/10: 25-manna 20

  • Deltagare
  • Mattias Henriksson
  • Martin Karlsson
  • Sara Jonasson
  • Henrik Lundgren
  • Janne Nilsson
  • Mattias Holmberg

7/10: 25-mannamedeln 6

  • 0 Deltagare

11/10: Tekniktorsdag 0

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Karin Fägerlind
  • Mette Brolinson
  • Kristoffer Edshage
  • Daniel Elenius
  • Martin Karlsson
  • Henrik Hellborg
  • Magnus Karlsson
  • Henrik Lundgren
  • Henny Samuelsson
  • Linnea Börjars
  • Mattias Holmberg
  • Jonas Kjäll
  • Therese Bergstedt
  • Peder Pedersson
  • Kristin Karlsson
  • Anton Alverbäck

13/10: Helg utan älg 17

  • 0 Deltagare

13/10: Tullinge teamsprint 0

  • 0 Deltagare

16/10: Fystisdag på Stadion: progressivt 0

  • 0 Deltagare

18/10: Torsdagsrejv i Kärrtorp 0

  • Deltagare
  • Joel Berring
  • Mette Brolinson
  • Daniel Elenius
  • Moa Kjellstrand
  • Jerk Rönnols
  • Sara Jonasson
  • Mattias Ågren
  • Henrik Lundgren
  • Christian Rotviker
  • Anders R
  • Gustaf Gerge
  • Malin Annegård
  • Tomas Holmberg
  • Oskar Hermansson
  • Oskar Nordmark

19/10: Natt-KM 15

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet