Årsfest ååårsfeeest ÅÅÅÅÅRSFEEEEEST!!!

Anv. namn:
Lösenord:
 

28/6 Resultat: Kapa 3-dienas i Lettland

I årets upplaga av denna lettiska tredagarstävling, som hölls vid kusten norr om Ventspils, deltog Jonas Lindholm, tävlande för Centrum, samt träningsmedlemmarna Erika Lindholm och Emilia Nilsson. Vi kan konstatera att hela trion gjorde mycket bra ifrån sig!

Slutresultat efter 3 etapper

M21L	40 startande
Pl	Namn				Totaltid Totaldiff Tid(pl) E1	Tid(pl) E2   Tid(pl) E3
 1	Andris Kivlenieks   Ogre OK/SC	2:49:18		   0:53:14(4)	1:00:17(2)   0:55:47(1)
11	Jonas Lindholm			3:19:48	 +30:30	   0:58:34(13)	1:09:42(10)  1:11:32(20)

W21L	37 startande
Pl	Namn				Totaltid Totaldiff Tid(pl) E1	Tid(pl) E2   Tid(pl) E3
 1	Ilona Daģe	 OK Alnis-JNSC	2:33:48		   0:58:42(13)	0:49:48(2)   0:45:18(1)
 9	Emilia Nilsson	 Norbergs OK	2:46:20	 +12:32	   0:50:38(4)	0:59:03(12)  0:56:39(12)
10	Erika Lindholm	 Norbergs OK	2:54:38	 +20:50	   0:54:08(7)	1:12:32(27)  0:47:58(2)

Inlagd: 02 juli 2013, 23:23


Deltagare

  • Eftersom du inte är inloggad kan du heller inte anmäla dig till träningarna. Logga in först!

Inga kommentarer (kommentera)

Skriv en kommentar!




Kommentar

SENASTE KOMMENTARER

NÄRMAST PÅ GÅNG

38437453222_bdcd1c756f_c

Wednesday 30 November

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Joel Berring
  • Henning Sköldvall
  • Oskar Nordmark
  • Ylva Fornander
  • Adrian Djerf

Nattugglan 1 6

Häng med ut på spännande nattorientering!
Deltävling 1 av 5 går från ishallen i Visättra där 25manna ägde tidigare i höst.

Arena
Visättra.

Kommuniaktion
Pendel till Flemingsberg.

Anmälan via Eventor senast måndag 21 november

Start
start klassvis från 18:40
Klasser: Lång, mellan, kort med svårighetsgrad svart och kort-kort (orange)
Preliminära banlängder:
Långa 8,2 km
Mellan 5,3 km
Korta 3,6 km
Kort kort 3,0 km
Gaffling …

Läs mer

  • Deltagare
  • Lena Öhman
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Mattias Göthberg
  • Ylva Fornander
  • Mirjam Dagis
  • Anna Rosell

1/12: Torsdagsträning i Kärrtorp: Rejv! 9

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Henning Sköldvall

5/12: Måndagsgympa 2

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Gustaf Gerge
  • Linnea Börjars
  • Henning Sköldvall
  • Ylva Fornander
  • Alexander Garin Folkegård

6/12: Fystisdag vid Kärrtorps IP: Tröskel och milfart 7

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Jorrit Boekel
  • Adrian Djerf
  • Alexander Garin Folkegård

7/12: Mareld Stockholm By Night 2 4

  • Deltagare
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Britta Alstad
  • Carolina Nealis

8/12: Torsdagsträning vid Stadion: Rejv! 4

  • Deltagare
  • Jorrit Boekel
  • Per-Anders Lindgren
  • Therese Bergstedt
  • Henning Sköldvall
  • Johanna Löfvenius
  • Britta Alstad
  • Ingrid Maria Wahlborn
  • Marcos Vicente Herranz
  • Erik Wessberg

11/12: Centrumsöndag vid Ängsjö 9

  • 0 Deltagare

12/12: Måndagsgympa 0

  • Deltagare
  • Britta Alstad
  • Rebecca Åquist
  • Alexander Garin Folkegård

13/12: Fystisdag vid Stadion: Backintervaller 3

  • Deltagare
  • Alexander Garin Folkegård

14/12: Nattugglan 2 1

  • Deltagare
  • Linnea Börjars

15/12: Torsdagsträning i Kärrtorp: Rejv! 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Per-Anders Lindgren
  • Mattias Robertson
  • Linnea Börjars
  • Therese Bergstedt
  • Simon Bohman
  • Britta Alstad
  • Jens Kvarnström
  • Caroline Nilsson
  • Samuel Murray

18/12: Centrumsöndag: Stockholms ringled 10

  • Deltagare
  • Henning Sköldvall
  • Johanna Löfvenius

19/12: Måndagsgympa 2

  • Deltagare
  • Rebecca Åquist

8/1: Vinterserien Centrum OK 1

  • Deltagare
  • Britta Alstad
  • Annica Sundeby

11/1: Mareld Stockholm by Night 3 2

  • 0 Deltagare

15/1: Vinterserien Söders SOL 0

  • Deltagare
  • Jorrit Boekel

18/1: Nattugglan 3 1

  • Deltagare
  • Oskar Karlin
  • Mattias Henriksson
  • Moa Kjellstrand
  • Camilla Jakobsson
  • Mattias Ågren
  • Jorrit Boekel
  • Gro Dahlbom
  • Ove Oksvold
  • Kristina Aspvall
  • Helena Persson
  • Linnea Börjars
  • Hedvig Wijkström
  • Therese Bergstedt
  • Peder Pedersson
  • Oskar Hermansson
  • Erika Hörnfeldt
  • Mattias Göthberg
  • Oskar Nordmark
  • Britta Alstad
  • Ylva Fornander
  • Magnus Yngvesson
  • Annica Sundeby
  • Rebecca Åquist
  • Caroline Nilsson
  • Daniel Johansson
  • Jonathan Svensson
  • Fredrik Åkerlind
  • Alexander Garin Folkegård

19/1: Skidläger i Grönklitt 2023 28

  • 0 Deltagare

22/1: Vinterserien TMOK 0

▼▼ LADDA IN FLER ▼▼

Hoppa till verktygsfältet