Plats
Ensta Gård, Vårsta, Botkyrka
Kommunikation
Pendeltåg till Tumba, därifrån SL-buss till Vårsta eller Bremora. Se reseplaneraren www.sl.se. Från Vårsta är det 2500 meter till arenan och från Bremora 2000 meter.
Terrängområde och karta
Tävlingsområdet är ett naturreservat med i huvudsak måttlig kupering och mestadels god framkomlighet. Området består av skogsmark med många öppna och lättlöpta detaljrika höjder samt ett flertal stigar som genomkorsarområde
Start
Första start kl 9. Avstånd 2500 m.
Jag ska försöka springa i Orminge torsdag em/kväll alt. lördag
Jag är intresserad av att köpa.
Jag tänkte köra i Segeltorp torsdag kväll. Åker bil från Aspudden vid 18-snåret, finns fyra platser om nån vill hänga på. 0709tre70221.
Snyggt jobbat allihopa och grattis Karin! Nu finns resultat och Wikin är uppdaterad ;)
Tack Alex och Johanna! :)
Plats denna vecka: Torvalla IP, Haninge.
Inbjudan
Vad är Luffarligan?
Orientering på onsdagförmiddagar lite här och var runtom i Stockholm. Vanligtvis Bana A-D där A är längst på cirka 5 km. Anmälan och betalning görs på plats.
Luffarligans hemsida
3 kommentarer (kommentera)
Ni som springer, vill ni ha tält, eller ska det tas hem på lördagen?
/ Agnes Thor
2017-10-05 kl 23:19
Lite sent kanske, men jag åker bil och kan passera t ex Gullmars kl 9 om någon vill åka med.
/ Sverker
2017-10-08 kl 07:48
Jag dumpade lite fräckt en kasse med kartorna vid Saras tält. Jag tänkte att det var bättre någon local tog dem än en exile. I kassen ligger även en centrum-jacka som kan tillhöra Henrik E
/ Henrik Hellborg
2017-10-08 kl 12:11
Skriv en kommentar!